كشف میراث اشكانیان از یك سمساری در تهران

كشف میراث اشكانیان از یك سمساری در تهران به گزارش ایمن رها مأموران كلانتری بهارستان ده ها قطعه اشیای عتیقه مربوط به دوره اشكانیان را از یك سمساری در این محدوده كشف كردند.


به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، اواخر هفته گذشته ماموران كلانتری بهارستان بوسیله منابع خبری آگاه شدند كه فردی مبادرت به نگهداری غیرقانونی ده ها قلم اشیا عتیقه در مغازه سمساری اش كرده و آنرا به شكل غیرقانونی به فروش می رساند كه در همین راستا گروهی از مأموران، رسیدگی به مبحث را در دستور كار خود قرار داده و متوجه شدند كه گزارش واصله صحیح است.
در همین راستا هم هماهنگی با مرجع قضایی انجام شد و مأموران برای دستگیری متهم به مغازه سمساری اش مراجعه نموده و در جریان بازرسی از آن ۲۶عدد كاسه و بشقاب شكسته، ۹عدد سرامیك كاسه و بشقاب، دوعدد بت گلی، هشت عدد مجسمه طرح تیران سفالی، پنج عدد آب خوری سفالی، پنج عدد بشقاب مفرق، نیم تنه مجسمه نقره، سرمه دادن مفرقی با پایه، دو عددقاب كوچه(جای دعا)، دسته ظرف مفرقی، هفت عددموبند مفرقی، سه عدد دست بند مفرق، كته ظرف مفرقی، تلسم مفرق خط دار را كشف و ضبط كردند.
فروشنده این اشیا هم دستگیر و به مقر انتظامی منتقل شد كه در جریان بازجویی های انجام شده ادعا نمود كه اجناس را از فردی ناشناس خریداری نموده است.
مركز اطلاع رسانی پلیس پیشگیری تهران بزرگ با تایید این خبر اعلام كردكه قدمت اشیا عتیقه مكشوفه مربوط به دوره اشكانیان است و ارزش ریالی آن از جانب كارشناسان در حال بررسی است.
1398/12/11
20:46:00
5.0 / 5
3649
تگهای خبر: پلیس , سیل , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی