اعلام آمادگی برای برقراری خط آنلاین مقابله با كرونا میان تهران و وین

اعلام آمادگی برای برقراری خط آنلاین مقابله با كرونا میان تهران و وین به گزارش ایمن رها رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از آمادگی برای برقراری خط آنلاین مستقیم مقابله با كرونا میان تهران و وین اطلاع داد.


رضا كرمی محمدی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به نشست مشترك مدیران گروه بین المللی جست وجو و نجات شهری اینساراگ، سفیر اتریش و مدیران سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران اظهار داشت: این نشست به شكل مجازی و با هدف بررسی راهكارهای تعامل و همكاری و انتقال تجربیات در فرایند مقابله با كرونا در فضای اسكایپ برگزار گردید.
وی با اشاره به اینكه دراین نشست مجازی، آخرین وضعیت اقدامات جهانی و فعالیتهای داخلی برای كنترل هر چه بیشتر بیماری كرونا تشریح شد، اظهار داشت: طرفین تاكید نمودند كه همكاریهای جهانی، لازمه ریشه كنی این بیماری در جهان است. آقای شولتس، سفیر كشور اتریش در ایران هم معتقد بود كه تجربه كرونا نشان داد كشورهای اروپایی باید برای آینده، خویش را به ساختارهای غیرنظامی تجهیز كنند.
رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با اشاره به اینكه «ما هم آمادگی كشورمان برای همكاری و تبادل تجربیات میان دو كشور را اعلام كردیم»، اظهار داشت: همكاری و مشاركت عموم شهروندان برای دستیابی به موفقیت نهایی در مقابله با كرونا، امری اجبار آور و ضروریست.
وی با اشاره به اینكه یكی از عمده ترین چالش های ما، جلب مشاركت عمومی برای تحقق اهداف ترسیم شده است، تصریح كرد: موفقیت نهایی در غلبه بر این بحران، فراهم سازی زمینه تبادل تجربیات و تعامل جهانی است.
كرمی محمدی همینطور با اشاره به عرضه پیشنهادی در مورد راه اندازی خط مستقیم تبادل اطلاعات و تجربیات كرونا میان تهران و وین، تصریح كرد: این پیشنهاد از جانب رئیس تیم بین المللی اینساراگ مطرح و مقرر شد كه ابعاد آن بررسی و در صورت امكان، اجرایی شود.
نوربرت فورستن هوفر، رئیس تیم بین المللی اینساراگ هم در اظهاراتی از راه اسكایپ از آمادگی این تشكیلات برای برقراری خط آنلاین مستقیم برای انتقال تجربیات و تبادل اطلاعات و همكاری با سازمان های مسئول در ایران اطلاع داد و اظهار داشت: بر مبنای اطلاعات علمی موجود، این ویروس در محیط خارج از بدن و محیط زنده حیات طولانی چندانی ندارد و در صورتیكه عموم مردم نكات ساده و بهداشتی سفارش شده را رعایت نمایند، جامعه می تواند به خوبی در ریشه كن كردن این ویروس موفق باشد.
وی ادامه داد: قرنطینه در خانه، تعطیلی دانشگاه ها و مدارس، اطلاع رسانی گسترده و آموزش از راه رسانه های جمعی همراه با تعامل و پاسخگویی مسئولین به رسانه های جمعی، ایجاد ساز و كار اعزام پزشك به درب منازل و كاهش حضور مردم در اماكن عمومی از راه تعطیلی و توقف برخی فعالیتهای فرهنگی و اجتماعی، همچون اقدامات انجام شده تابحال توسط دولت اتریش به شمار می آید. هدف و چشم انداز ترسیم شده آن است كه بتوانیم از این طریق حلقه گسترش این بیماری را متوقف سازیم.
رئیس تیم بین المللی اینساراگ اظهار داشت: دولت اتریش همینطور اقدامات دیگری همچون تهیه طرح برای كمك به موسسات اقتصادی، جبران خسارت های اجتماعی، آمادگی نیروهای نظامی برای شرایط حادتر و غیره را در دستور كار قرار داده است. بر مبنای دستورالعمل های تهیه شده، هم اكنون ضدعفونی اماكن مانند تمام مراكز استراتژیك، نیروگاه ها، فرودگاه ها، دفاتر دولتی و... در دستور كار قرار گرفته و الزامی برای توسعه عملیات ضدعفونی تا سطح شهر و معابر قائل نشده ایم.
وی اظهار داشت: بر مبنای نظر متخصصان، اگر افراد به صورت مرتب دست های خویش را بشویند و ماسك بزنند و فاصله یك متر و نیم از یكدیگر را رعایت نمایند، كافی است.1398/12/23
14:49:54
5.0 / 5
3558
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی