شرط اعلام شماره حساب از جانب تشكل ها برای دریافت كمك های مردمی

شرط اعلام شماره حساب از جانب تشكل ها برای دریافت كمك های مردمی به گزارش ایمن رها رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر تصریح كرد كه سازمان های مردم نهاد و تشكل ها برای دریافت كمك های دریافتی باید مجوزهای لازم را از جمعیت هلال احمر دریافت نمایند و در غیر اینصورت حسابشان مسدود خواهد شد.محمد نصیری در گفتگو با ایسنا، با اشاره به قانون جدید مدیریت بحران كشور اظهار داشت: برابر این قانون هر تشكل، مؤسسه خیریه، سازمان مردم نهاد و... كه بخواهند از راه اعلام شماره حساب مبادرت به جمع آوری كمك های مردمی كنند، باید ابتدا مجوزهای لازم را از جمعیت هلال احمر دریافت كنند.

وی با اشاره به اینكه این اقدام سبب شفافیت هزینه كرد و هدفمندشدن آن خواهد شد، خاطرنشان كرد: جمعیت هلال احمر در این شیوه با نظارت بر هزینه ها می تواند آنرا در جای درست صرف كرده و توزیع آن عادلانه باشد.

رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر درباره تشكل ها و مؤسساتی كه مجوز لازم را دریافت نكرده باشند، هم اظهاركرد: اگر این مجوز دریافت نشده باشد، قوه قضاییه با پیگیری سازمان مدیریت بحران كشور مبادرت به مسدود كردن حساب ها خواهد نمود و این افراد باید بعد از دریافت مجوز، حسابشان را باردیگر آزاد كنند.

به گفته نصیری، جمعیت هلال احمر بر طبق این مقررات به صورت كامل بر میزان دریافتی كمك های مردمی و نحوه هزینه كرد آن نظارت می كند.

وی از شهروندان هم خواست كه برای واریز كمك های نقدی خود به شماره حساب به نام افراد یا مؤسسات و تشكل های مختلف، حتما از مجوز دار بودن آن مطئمن شوند.

رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر درباره اینكه این مؤسسات چگونه می توانند مجوز خویش را از هلال احمر دریافت نمایند، اضافه كرد: برای دریافت این كمك ها لازم است كه مسؤلان این موسسات به دفاتر جمعیت هلال احمر در استان محل فعالیت خود یا سازمان داوطلبان رجوع كنند.
1399/01/15
12:51:32
5.0 / 5
3525
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی