كشف دو و نیم تن مواد مخدر در پایتخت در 20 روز نخست فروردین

كشف دو و نیم تن مواد مخدر در پایتخت در 20 روز نخست فروردین ایمن رها: رئیس پلیس پایتخت از كشف دو و نیم تن انواع مواد مخدر در 20 روز نخست فروردین ماه سال جاری آگاهی داد.


به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، سردار حسین رحیمی با اعلان اینكه در راه مبارزه بی امان با قاچاقچیان مواد مخدر همكارانم در پلیس مبارزه با مواد مخدر با پی جویی ها و پیگیری های مستمر و پیچیده در ۲ ماه گذشته موفق به شناسایی اعضای یك باند بزرگ قاچاق مواد مخدر كه از مرزهای جنوب شرق و شرق كشور با شگردهای خاصی انواع مواد مخدر را وارد پایتخت می كردند، شدند، اضافه كرد: از اعضای این باند بزرگ بالغ بر یك تن و ۵۵ كیلوگرم انواع مواد مخدر كشف و تابحال ۴ نفر از اعضای این باند دستگیر شدند.
رئیس پلیس پایتخت اظهار داشت: از شروع سال تابحال بالغ بر دو و نیم تن انواع مواد مخدر در پایتخت كشف شده كه این میزان نسبت به كشفیات مشابه سال قبل ۲۳۰ درصد افزایش داشته است.
وی با آگهی به قاچاقچیان مواد مخدر، بیان داشت: پلیس با تمام توان خود و با اشرافیت خوبی كه در این عرصه به وجود آمده است مبارزه بی امان و مضاعفی را با سوداگران مرگ خواهد داشت.
سردار رحیمی با اشاره به رهاسازی برخی معتادان متجاهر به دنبال شروع كرونا، عنوان داشت: حدود ۷ هزار معتاد متجاهر در اسفند ماه سال قبل آزاد شدند كه این مساله مشكلاتی را برای شهروندان به دنبال داشته است.
وی با تاكید بر اینكه پیگیر برگرداندن این افراد به مراكز بازپروری و ترك اعتیاد هستیم، اضافه كرد: در مركز مهر سروش كه تحت نظارت و مدیریت پلیس پایتخت می باشد، باوجود اینكه تا كنون حتی یك نفر را هم آزاد نكرده ایم، به لطف خدا تابحال باتوجه به رعایت اصول بهداشتی و مراقبتی و رعایت طرح فاصله گذاری اجتماعی در این مركز كسی به ویروس كرونا مبتلا نشده است.
وی ادامه داد: روزانه در مركز مهر سروش ۱۰ هزار ماسك با رعایت اصول دقیق بهداشتی تهیه و تولید كه بعد از استریل شدن مورد استفاده مردم قرار می گیرد.
وی با اشاره به اینكه از شروع سال تابحال حدود ۳۰ درصد در حوزه كشف جرایم دستگیری مجرمان و همین طور ۱۲ درصد در حوزه وقوع به خصوص در حوزه جرایم خرد افزایش داشته ایم، اظهار داشت: در بحث كشف جرم با تلاش ها و اقدامات صورت گرفته رتبه سی ام كشور هستیم و همه توان خودرا برای كشف جرم و دستگیری مجرمان به كار بسته ایم.
وی با اشاره به تشكیل جلساتی در استانداری و همین طور وزارت بهداشت درباب رهاسازی معتادان متجاهر، گفت: آمادگی لازم را برای جمع آوری معتادان از سطح شهر داریم چونكه بعضی از این افراد می توانند موجبات شیوع برخی بیماری ها را ایجاد كنند.
بنا براعلام سایت پلیس، رحیمی در آخر با اشاره به انتشار كلیپی در فضای مجازی كه در آن خانمی در جلوی یكی از كانكس های پلیس حركات و سخنان ناشایستی را از خود نشان می دهد، اظهار داشت: بلافاصله این شخص شناسایی و دستگیر كه برابر آخرین خبرهای به دست آمده وی دارای مشكل روحی و روانی بوده و پرونده آن بوسیله مرجع قضائی در حال پیگیری است.
منبع:

1399/01/21
13:32:13
5.0 / 5
3053
تگهای خبر: بهداشت , پلیس , تولید , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی