واكنش پلیس به فعالیت نیمه باز برخی صنوف

واكنش پلیس به فعالیت نیمه باز برخی صنوف ایمن رها: با بیان ممنوعیت یا محدودیت فعالیت برای بعضی از صنوف كه درپی شیوع ویروس كرونا در كشور اعمال شده است، صاحبان بعضی از این واحدها دست به كار عجیبی زده و واحدهای صنفی را خودرا به شكل نیمه باز فعال كرده اند، موضوعی كه معاون نظارت بر اماكن عمومی پلیس امنیت تهران بزرگ به آن واكنش نشان داده است.


سرهنگ نادر مرادی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به دستورالعمل ستادملی مقابله با كرونا اظهاركرد: برابر دستورالعمل صادر شده از طرف این ستاد و در امتداد جلوگیری از گسترش ویروس كرونا، فعالیت یكسری از صنوف با محدودیت هایی مواجه گردید كه پاساژها، باشگاه های ورزشی، بعضی از مغازه ها، سالن های سینما و تئاتر، رستوران ها، آرایشگاه ها و... همچون این موارد هستند. در همین راستا نیز پلیس با همكاری صنوف و... مسئول رسیدگی به موارد تخلف شد.
وی ادامه داد: خوشبختانه از زمان اجرای طرح تا كنون نیز اكثریت واحدهای صنفی همكاری خوبی با مصوبات این ستاد داشته و از آن پیروی كردند. بطوریكه می توان گفت بیش از ۹۵ درصد از صنوف در پایتخت بدون هیچ مشكل و تخلفی با پلیس و مصوبات همراه بودند.
معاون نظارت بر اماكن عمومی پلیس امنیت تهران بزرگ در مورد بعضی از مغازه ها و واحدهای صنفی كه با كركره یا در نیمه باز، فعالیت خودرا به صورت نیمه باز و نامشخص انجام می دهند، به ایسنا اظهار داشت: این موارد در مقایسه با صنوفی كه مقررات را رعایت می كنند بسیار اندك است، پلیس هم بر آنان نظارت دارد و تذكرها و اخطارهای لازم را نیز به بعضی از این ها ارائه كرده است.
مرادی افزود: بعضی از این واحدها نیز شرایطی دارند كه حتما باید هرچند روز به مغازه خود مراجعه كنند، مثلا داخل واحد كه ممكنست پرنده فروشی و... باشد، موجودات زنده حضور دارند و باید به آنها رسیدگی كنند. ما از متصدیان این واحدها و همین طور صنوف مربوطه به آن خواستیم كه در صورت لزوم این اقدام را در ساعاتی انجام دهند كه تردد كمتری در محدوده انجام می شود.
وی اشاره كرد: اما اگر واحد صنفی بر خلاف مقررات و فهرست موارد مجاز فعالیت در طرح فاصله گذاری اجتماعی، فعالیت نموده یا متصدیان آن بخواهند با بهانه هایی مانند كركره نیمه باز و... فعالیت كنند، بازرسی صنوف، پلیس و دیگر دستگاه های مسئول نیز برابر مقررات وارد عمل خواهند شد و با موارد تخلف برخورد خواهند كرد.
وی با تاكید بر اینكه همه باید از دستورات و مصوبات ستادملی كرونا پیروی كنند، اشاره كرد: گشت ها و تیم های پلیس در سطح پایتخت حضور دارند و موارد تخلف را رصد خواهند كرد، اما لازم است خود شهروندان نسبت به این مساله حساس باشد و اگر دارای واحدی صنفی هستند از بازكردن واحد خود برخلاف مقررات اجتناب كنند تا هرچه سریعتر چرخه انتقال این بیماری در شهر و كشورمان قطع شود.1399/01/29
18:00:24
5.0 / 5
2926
تگهای خبر: امنیت , پلیس , شهروندان , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی