بررسی رخدادهای لرزه ای در هفته گذشته؛

ثبت بزرگترین زمین لرزه های هفته گذشته در مزایجان استان فارس

ثبت بزرگترین زمین لرزه های هفته گذشته در مزایجان استان فارس ایمن رها: در هفته گذشته ˮمزایجانˮ استان فارس زلزله ای به بزرگای 4.2 را تجربه نمود و در استان های گلستان، گیلان، آذربایجان غربی و كرمان زلزله ای با بزرگای بیشتر از 3 رخ داد.


به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، در هفته گذشته ۳ زلزله مهم در استان فارس رخ داد، به شکلی که در مزایجان زلزله ۴.۲، کوار زلزله ۳.۵ و قائمیه این استان زلزله ۳.۲ به ثبت رسید، علاوه بر آن "شهداد" استان کرمان زلزله با بزرگای ۳.۳ و "هجدک" استان کرمان نیز زلزله هایی با بزرگای ۳.۳ و ۳.۵ را تجربه کردند.
در نوده خاندوز استان گلستان زلزله ۳.۶ و در احمد گوراب استان گیلان زلزله ۳.۶ رخ داد. جزئیات زلزله های هفته گذشته به این شرح است:
شنبه ۶ اردیبهشت
در قطور استان آذربایجان غربی زلزله ۲.۶، در امیریه استان سمنان زلزله ۲.۵، در عنبران استان اردبیل زلزله ۲.۷، در محمله استان فارس زلزله ۲.۹، در خوی استان آذربایجان غربی زلزله ۲.۹، در تربت جام استان خراسان رضوی زلزله ۲.۶، در سنگان استان خراسان رضوی زلزله ۲.۵ و در رودبار استان گیلان زلزله ۲.۷ به ثبت رسید.
سمیع آباد استان خراسان رضوی زلزله ای به بزرگای ۳ در عمق ۸ کیلومتری را تجربه نمود و کانون این رخداد لرزه ای در ۲۳ کیلومتری سمیع آباد، ۲۹ کیلومتری نیل شهر و ۳۰ کیلومتری تربت جام این استان گزارش شد.
یکشنبه ۷ اردیبهشت
در آلونیه استان چهارمحال و بختیاری زلزله ۲.۸ و در سنگان استان خراسان رضوی زلزله ۲.۵ به ثبت رسید.
کوار استان فارس با زمین لرزه ای به بزرگای ۳.۵ در عمق ۱۰ کیلومتری لرزید و کانون آن در ۰ کیلومتری کوار، ۲۲ کیلومتری فیروزآباد و ۲۴ کیلومتری میمند این استان بوده است.
مزایجان استان فارس زلزله ای به بزرگای ۴.۲ در عمق ۱۸ کیلومتری را تجربه نمود و کانون آن در ۲۲ کیلومتری مزایجان، ۳۳ کیلومتری لار و ۴۵ کیلومتری شهر پیر این استان رخ داد.
در نوده خاندوز استان گلستان زلزله ای به بزرگای ۳.۶ در عمق ۱۰ کیلومتری رخ داد و کانون آن در ۱۸ کیلومتری نوده خاندوز، ۱۹ کیلومتری رامیان و ۲۲ کیلومتری آزادشهر این استان گزارش شد.
دوشنبه ۸ اردیبهشت
در نمین استان اردبیل زلزله ۲.۵ و در قلعه گنج استان کرمان زلزله ۲.۷ به ثبت رسید.
سه شنبه ۹ اردیبهشت
در آرادان استان سمنان زلزله ۲.۵، در اسیر استان فارس زلزله ۲.۷، در سنگان استان خراسان رضوی زلزله ۲.۵، در ریز استان بوشهر زلزله ۲.۹ و در ونک استان بوشهر زلزله ۲.۹ به ثبت رسید.
در قائمیه استان فارس زلزله ای به بزرگای ۳.۲ در عمق ۵ کیلومتری رخ داد که کانون آن در ۱۵ کیلومتری قائمیه، ۲۶ کیلومتری نودان و ۲۸ کیلومتری نورآباد این استان بوده است.
بندر گناوه استان بوشهر نیز با زلزله ای به بزرگای ۳.۹ لرزید. عمق این زمین لرزه در ۱۲ کیلومتری و کانون آن در ۲۵ کیلومتری بندر گناوه، ۲۹ کیلومتری امام حسن و ۳۵ کیلومتری بندر ریگ این استان گزارش شد.
زلزله ۳.۹ ملاثانی استان خوزستان از دیگر رخدادهای لرزه ای این منطقه است که در عمق ۱۰ کیلومتری و ۱۷ کیلومتری ملاثانی، ۲۶ کیلومتری ویس و ۳۵ کیلومتری گوریه این استان بوده است.
چهارشنبه ۱۰ اردیبهشت
در شهداد استان کرمان زلزله ای به بزرگای ۳.۳ در عمق ۱۰ کیلومتری زمین رخ داد که کانون آن در ۱۷ کیلومتری شهداد، ۱۸ کیلومتری سیرچ و ۲۵ کیلومتری اندوهجرد این استان بوده است.
ملاثانی استان خوزستان زمین لرزه ای به بزرگای ۳ در عمق ۹ کیلومتری را تجربه نمود که کانون آن در ۱۴ کیلومتری ملاثانی، ۲۲ کیلومتری ویس و ۳۷ کیلومتری گوریه این استان گزارش شد.
در سیلوانه استان آذربایجان غربی بعد از زلزله ۲.۹ زمین لرزه دیگری به بزرگای ۳.۱ در عمق ۱۰ کیلومتری رخ داد. کانون این زلزله در ۵ کیلومتری سیلوانه، ۲۹ کیلومتری ارومیه و ۳۹ کیلومتری سرو این استان گزارش شد.
در غرق آباد استان مرکزی زلزله ۲.۶ و در زرین رود استان زنجان زلزله ۲.۶ به ثبت رسید.
در احمدگوراب استان گیلان زلزله ای به بزرگای ۳.۶ در عمق ۸ کیلومتری رخ داد که کانون این زمین لرزه در ۲۳ کیلومتری احمدسرگوراب و ۲۴ کیلومتری رودبار استان گیلان و ۲۴ کیلومتری آب بر استان زنجان بوده است.
پنج شنبه ۱۱ اردیبهشت
قطور استان آذربایجان غربی با زمین لرزه ای به بزرگای ۳.۶ در عمق ۱۰ کیلومتری لرزید که کانون این زمین لرزه در ۹ کیلومتری قطور، ۳۶ کیلومتری تازه شهر و ۳۸ کیلومتری سلماس این استان بوده است.
در دو گنبدان استان کهگیلویه و بویراحمد زلزله ای به بزرگای ۳.۲ در عمق ۱۰ کیلومتری رخ داد و کانون آن در ۱۹ کیلومتری دوگنبدان، ۲۶ کیلومتری چرام و ۳۶ کیلومتری دهدشت این استان گزارش شد.
در گرگان استان گلستان زلزله ۲.۹ به ثبت رسید.
تخت استان هرمزگان با زمین لرزه ای به بزرگای ۳ در عمق ۱۶ کیلومتری زمین لرزید که کانون آن در ۲۰ کیلومتری تخت، ۲۳ کیلومتری قلعه قاضی و ۴۱ کیلومتری میناب این استان بوده است.
سی سخت استان کهگیلویه و بویراحمد نیز زلزله ای به بزرگای ۳ را تجربه نمود که در عمق ۸ کیلومتری و در ۱۷ کیلومتری سی سخت و ۱۸ کیلومتری یاسوج استان کهگیلویه وبویر احمد و ۲۶ کیلومتری کمه استان اصفهان به ثبت رسید.
جمعه ۱۲ اردیبهشت
در درز استان فارس زلزله ۲.۷ و در باب انار استان فارس زلزله ۲.۶ رخ داد.
هجدک استان کرمان با زلزله ای به بزرگای ۳.۳ در عمق ۱۴ کیلومتری لرزید که کانون آن در ۲۴ کیلومتری هجدک، ۴۰ کیلومتری چترود و ۴۵ کیلومتری خانوک این استان بوده است.
در زمان آباد استان سمنان نیز زلزله ای به بزرگای ۳.۸ در عمق ۱۳ کیلومتری رخ داد و کانون آن در ۳۳ کیلومتری زمان آباد استان سمنان و ۷۷ کیلومتری انابد و ۸۲ کیلومتری روداب استان خراسان رضوی گزارش شد.
در حوالی هجدک استان کرمان نیز زلزله ای به بزرگای ۳.۵ در عمق ۹ کیلومتری زمین رخ داد که کانون آن در ۳۴ کیلومتری هجدک، ۴۶ کیلومتری چترود و ۵۰ کیلومتری شهداد در استان کرمان بوده است.
منبع:

1399/02/13
14:24:01
5.0 / 5
2932
تگهای خبر: زلزله , زمین لرزه , سیل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی