جانشین فرمانده نیروی انتظامی:

ضرورت آشنایی مرزنشینان با قوانین و مقررات مرزی

ضرورت آشنایی مرزنشینان با قوانین و مقررات مرزی به گزارش ایمن رها جانشین فرمانده نیروی انتظامی با تاكید بر ضرورت آشنایی مرزنشینان با قوانین و مقررات مرزی، اظهار داشت: مرز جایگاه ملی و بین المللی دارد و مرزبانان همواره كوشا هستند و به دور از هرگونه تنش از سرحدات ایران اسلامی حراست و پاسداری كنند.


به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، سردار قاسم رضایی در جلسه شورای عمومی ستاد مرزبانی ناجا با تسلیت سالروز شهادت امام علی (ع)، اظهار داشت: آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه همرزمان عزیزم در ماه مبارک رمضان را دارم، ان شاء الله که خداوند در این ماه عزیز دعای همه ما را مستجاب کند تا از فیوضات آن بهره کافی را ببریم.
وی با اشاره به شهادت مرزبان هنگ مرزی بانه سروان "حمید فعله گری"؛ در راه حراست و حفاظت از مرزهای غرب کشور، اضافه کرد: شهادت این مرزبان بزرگ برای ما و همرزمان او سخت و ناگوار است، از خداوند عاجزانه می خواهیم روح شهید مرزبان را با روح شهید محراب، حضرت علی (ع) محشور کند.
جانشین فرمانده ناجا با اظهار رضایت از عملکرد مرزبانان در مرزهای کشور، خاطرنشان کرد: خدمات ارزشمند ای در زمینه حقوق، مزایا و معیشت مرزبانی انجام شد که لازم می دانم از فرمانده نیروی انتظامی برای توجه به وضعیت معیشتی مرزبانان تشکر کنم.
سردار رضایی بر ساخت شهرک های مسکونی سازمانی در مرزها تاکید کرد و اظهار داشت: در حوزه شهرک های مسکونی سازمانی اقدامات شایسته ای صورت گرفته که نیازمند توجه ویژه است، شهرک های مسکونی سازمانی برای مرزبانان توان رزم تلقی می گردد و ضرورتی اجتناب ناپذیر است که باید پیگیری و مطالبه شود.
وی با تبیین منشور و فرهنگ سازمانی در مرزبانی و ملزومات اجرای آنها، تصریح کرد: فرهنگ سازمانی همان فرهنگ اسلامی بوده که به ما عرق دینی و همدوستی می دهد، باید آداب و رفتار به یک فرهنگ در مرزبانی تبدیل گردد.
جانشین فرمانده نیروی انتظامی بر انضباط معنوی و ظاهری تاکید کرد و اضافه کرد: انضباط باید توام با رافت و عطوفت باشد، باید به مولفه و آئین نامه انضباطی ابلاغی از جانب ستاد کل نیروی مسلح توجه گردد.
سردار رضایی فعالیتهای اجتماعی را برای جلوگیری از جرایم مرزی و آشنایی مرزنشینان با قوانین و جرایم مرزی امری ضروری دانست و تصریح کرد: انعکاس فعالیتهای شبانه روزی مرزبانان باید به صورت ویژه در دستور کار قرار گیرد چون که باعث آشنایی آحاد جامعه و مرزنشینان با وظایف شبانه روزی مرزبانان می شود.
وی بر اجرای مولفه های آموزشی و استمرار آن در میدان عمل تاکید کرد و اظهار داشت: تقویت مهارت باید کمیت را جبران کند که این امر مستلزم کیفیت آموزش های میدانی است که باید ارتقاء پیدا کند.
جانشین فرمانده ناجا به وظایف پایانه مرزهای پرداخت و تصریح کرد: مسؤلان پایانه های مرزی باید با وظایف و اختیارات معاهداتی در سطح ملی، منطقه ای و محلی توجیه شوند که ضروری است در این خصوص جلسات لازم برگزار شود.
سردار رضایی بر رعایت نکات بهداشتی در مرزها تاکید و اضافه کرد: سالک زدایی و جلوگیری از شیوع کرونا در میان مرزنشینان و مرزبانان باید در مناطق مرزی با جدیت پیگیری و رعایت نکات لازم همواره اطلاع رسانی شود.
وی با اشاره به جریان سازی سازمان یافته رسانه های معاند ضد مرزبانان در منطقه مرزی تایباد، بیان داشت: روز گذشته نشست مطلوبی بین مرزبانان دو کشور ایران و افغانستان در تایباد برگزار گردید که نیاز است از زحمات سردار "جان نثار" فرمانده مرزبانی استان خراسان رضوی و جناب سرهنگ "صمدی" فرمانده هنگ مرزی تایباد تشکر کنم.
جانشین فرمانده نیروی انتظامی با تاکید بر اینکه هرگونه تردد غیرمجاز در مرز جرم است، افزود: مرز جایگاه ملی و بین المللی دارد و مرزبانان همواره کوشا هستند و به دور از هرگونه تنش از سرحدات ایران اسلامی حراست و پاسداری می کنند.
برپایه گزارش سایت پلیس، سردار رضایی در خاتمه انتصاب حجت الاسلام و المسلمین "علی اکبر صوفی" را در سمت جانشینی رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا تبریک گفت و تصریح کرد: با بینشی که از وی سراغ داریم، انتظار می رود که فرهنگ سازمانی که برگرفته از فرهنگ اسلامی است در نیروی انتظامی مورد توجه قرار گیرد.1399/02/28
14:17:26
5.0 / 5
2855
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی