اجرای دو طرح ترافیكی پایتخت از امروز

اجرای دو طرح ترافیكی پایتخت از امروز به گزارش ایمن رها سرانجام بعد از كش وقوس های فراوان از ساعت ۸: ۳۰ بامداد امروز (شنبه) طرح ترافیك و كاهش آلودگی هوا در پایتخت اجرا می شود.


به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، با شیوع کرونا در کشور و نگرانی هایی که بابت افزایش سرعت انتقال این ویروس به علت عدم رعایت فاصله گذاری فیزیکی وجود داشت، تصمیم بر آن شد تا طرح ترافیک و طرح کاهش آلودگی هوا در پایتخت اجرا نشود تا از تراکم جمعیت در شبکه حمل و نقل عمومی جلوگیری شود.
این روند از شروع سال ۹۹ تا روز گذشته ادامه داشت و در این بین گرچه چند باری صحبت از اجرای مجدد طرح ترافیک در معابر تهران شده بود اما هربار با ورود مستقیم ستاد ملی مقابله با کرونا این تصمیم به تعویق افتاده و اجرا نشده بود تا این که با هماهنگی های انجام شده، تصمیم بر آن شد تا طرح ترافیک و کاهش آلودگی هوا از بامداد روز شنبه، ۱۷ خردادماه با یک سری تغییر در ساعت اجرا، اجرایی شود.
سردار محمدرضا مهماندار، رئیس پلیس راهور تهران بزرگ در اینباره به ایسنا اظهار داشت: با هماهنگی های انجام شده میان شورای ترافیک شهر تهران و ستاد ملی مقابله با کرونا تصمیم بر آن شد تا دو طرح ترافیکی که اجرای آن در پایتخت متوقف شده بود، باردیگر و از امروز، شنبه ۱۷ خردادماه اجرایی شود.
وی درباره شیوه اجرای طرح و تغییرات رخ داده در آن هم اظهار داشت: فعلا و به صورت موقت بنا شد تا هر دو طرح ترافیکی به جای ساعت ۶: ۳۰ از ساعت ۸: ۳۰ بامداد آغاز شود و در ساعت ۱۶ هم به پایان برسد. بدین سان افراد می توانند همچنان برای رعایت فاصله گذاری فیزیکی با خودروی شخصی وارد این محدوده شوند. همینطور برای رعایت حال کارمندان وافرادی که ساعت کارشان زودتر تمام می شود، امکان خروج از طرح ترافیک برای افرادی که قبلا وارد این محدوده شده اند، از ساعت ۱۴ و برای یک مرتبه امکان دارد.
رئیس پلیس راهور تهران بزرگ با بیان این که تغییری در محدوده اجرای طرح ترافیک و کاهش آلودگی هوا (زوج و فرد سابق) اعمال نشده است، اظهار داشت: طبیعی است که ورود خودرو های غیرمجاز در ساعت اجرای طرح مشمول جریمه خواهد شد.
منبع:

1399/03/17
13:49:22
5.0 / 5
2823
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی