كشف 111 خودروی احتكار شده در شرق تهران

كشف 111 خودروی احتكار شده در شرق تهران به گزارش ایمن رها رئیس پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ از كشف 111 دستگاه خودروی احتكار شده از چهار پاركینگ در شرق پایتخت اطلاع داد.


سردار علی ذوالقدر در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اقدامات پلیس در بازار خودرو و برخورد با هر گونه سودجویی و احتکار اظهار نمود: مدتی پیش ماموران پایگاه چهارم پلیس امنیت عمومی از نگهداری و احتکار خودرو در سه پارکینگ در محدوده شرق تهران مطلع شده و تحقیقات خود دراین زمینه را آغاز کردند.
وی با اعلان اینکه در جریان تحقیقات مشخص شد که گزارشات واصله صحت دارد اظهار نمود: در همین راستا هماهنگی با مقام قضایی انجام شده و ماموران در سه عملیات مختلف به این سه پارکینگ که در محدوده بزرگراه شهید سلیمانی و فلکه اول تهرانپارس قرار داشته اند اعزام شده و در مجموع 76 دستگاه خودرو که فاقد پلاک بودند کشف و توقیف کردند.
رئیس پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ درباره خودرو های کشف شده نیز اظهار داشت: 20 دستگاه پراید، 10 دستگاه تیبا، 10 دستگاه پژو پرشیا، 12 دستگاه سمند، هشت دستگاه پژو405 و شش دستگاه سواری هایما از این پارکینگ ها کشف شد که برآوردهای اولیه حاکی از آنست که بیش از 200 میلیارد ریال قیمت این خودروهاست.
ذوالقدری اضافه کرد: در این خصوص دو تن نیز دستگیر شده اند و تحقیقات برای شناسایی دیگر افراد احتمالی ادامه دارد.
رئیس پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ همین طور به عملیات دیگر برخورد با خودرو های احتکار شده که از طرف ماموران پایگاه سوم پلیس امنیت انجام شد اشاره نمود و اظهار داشت: رسیدگی به این پرونده به دنبال گزارشی از احتکار تعدادی خودروی فاقد پلاک در پارکینگ یک مجتمع تجاری در خیابان مدنی شروع شد که بعد از اطمینان از صحت گزارش دریافتی، هماهنگی های لازم با دستگاه قضایی انجام شده و ماموران به این محل اعزام شدند.
وی ادامه داد: در جریان بازدید از پارکینگ، 35 دستگاه انواع خودروی ایرانی و خارجی که همگی فاقد پلاک بودند کشف و ضبط شد. این خودرو ها شامل هفت دستگاه سواری پژو206، پنج دستگاه سواری تیبا، پنج دستگاه سواری ساینا، چهار دستگاه سواری پژو 405، سه دستگاه سواری هیوندا، سه دستگاه سواری پرشیا، پنج دستگاه سواری پراید و دو دستگاه سواری جک F5 است.
ذواقدری با اعلان اینکه این خودرو ها توقیف و محل مذکور نیز پملب شد اظهار داشت: ارزش ریالی این خودرو ها نیز بیش از 10 میلیارد ریال برآورد شده است.
بگفته وی، دراین زمینه نیز یک نفر دستگیر شده است و تحقیقات برای شناسایی و دستگیری دیگر افراد ادامه دارد.
وی با اعلان اینکه هر سه متهم دستگیر شده در مجموع این عملیات ها به دستگاه قضایی معرفی شده اند اظهار داشت: بارها اعلام شده که هر گونه دپو و نگهداری خودرو های فاقد پلاک در پارکینگ ها در حکم احتکار است و با محتکران برخورد خواهد شد. پس آگهی ما به مسئولان و صاحبان پارکینگ ها و انبارها این است که از پذیرش خودرو های فاقد پلاک خودداری کرده و موارد مذکور را به پلیس اطلاع دهند.1399/03/18
21:35:01
5.0 / 5
2339
تگهای خبر: امنیت , پلیس , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی