كاهش ترافیك پایتخت و افزایش تراكم مترو با اجرای طرح ترافیك

كاهش ترافیك پایتخت و افزایش تراكم مترو با اجرای طرح ترافیك به گزارش ایمن رها فرمانده انتظامی تهران بزرگ از كاهش چشم گیر ترافیك پایتخت و در عین حال افزایش تراكم در مترو به دنبال از سرگیری اجرای طرح ترافیك در پایتخت اطلاع داد.


به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، سردار حسین رحیمی در حاشیه اجرای طرح اقتدار که قبل از ظهر امروز در ستاد مرکزی فاتب برگزار گردید اظهار نمود: همکاران من در پلیس های مختلف همچون پلیس امنیت، پلیس امنیت اقتصادی، پلیس پیشگیری، پلیس آگاهی و... با ورود در امر برخورد با احتکار خودرو تا کنون بیشتر از 3400 دستگاه انواع خودرو داخلی و خارجی احتکار شده را کشف و توقیف کردند.
وی افزود: در همین راستا هم تحقیقات و پیگیری ها برای شناسایی مالک این خودرو ها و هم چگونگی خروج و فرایند احتکار آنها از جانب پلیس ادامه داشته و بعد از تکمیل نتایج در اختیار مرجع قضایی قرار خواهد گرفت.
رحیمی اضافه کرد: همینطور روز گذشته هم همکاران 689 دستگاه انواع موتورسیکلت ایرانی و خارجی را که طی چند سال گذشته احتکار شده بودند کشف و توقیف کردند.
رحیمی با اشاره به فرا رسیدن فصل تابستان تصریح کرد: در آستانه تابستان و در جهت وظایف ذاتی خود با هر آنچه که امنیت عمومی، اخلاقی و اجتماعی جامعه و آرامش شهروندان را بر هم بریزد برخورد خواهیم کرد.
رحیمی در مورد اجرای طرح ترافیک در پایتخت هم اظهار داشت: ما در این حوزه نظراتمان را به مسؤلان مربوطه دادیم و در نهایت ستاد ملی مقابله با کرونا تصمیم نهایی را اتخاذ نمود. هم اکنون هم ما با تمام توان اقدامات خویش را انجام خواهیم داد.
وی ادامه داد: ما بعنوان پلیس جزو دستگاه هایی بودیم که موافق اجرا نشدن طرح ترافیک برای حفظ سلامتی مردم و شهروندان بودیم و هم اکنون هم برابر گزارش هایی که ما دریافت کردیم از زمان اجرای طرح ترافیک، ترافیک در پایتخت کاهش قابل ملاحظه ای داشته اما تراکم در مترو هم برابر گزارش ها افزایش یافته است.
رحیمی در مورد اقدامات پلیس مترو هم اظهار داشت: ما به ماموران پلیس مترو ابلاغ کرده ایم با عنایت به این که کرونا تمام نشده و همچنان باید تمهیدات بهداشتی را رعایت نماییم در رعایت دستورالعمل ها و پروتکل های بهداشتی در مترو با مسؤلان همکاری کرده و در پیشگیری از ورود افراد بدون ماسک به داخل مترو کمک کنند.
رئیس پلیس پایتخت با تاکید بر اینکه همچنان عرضه قلیان در قهوه خانه ها و صنوف ممنوع می باشد، اظهار داشت: در همین راستا هم ماموران پلیس با بازدیدی از قهوه خانه ها و مراکز عرضه قلیان 101 قهوه خانه و سفره خانه را که پروتکل های بهداشتی مربوط به کرونا را رعایت نکرده بودند پلمب کردند.
رحیمی همینطور از اجرای طرح ساماندهی عبور و مرور عابران پیاده و موتورسیکلت ها در 60 تقاطع پایتخت اطلاع داد و اظهار داشت: این طرح فعلا در 60 نقطه شروع شده و به مرور آنرا تعمیم خواهیم داد. چون که متاسفانه 80 درصد آمار تلفات حوادث رانندگی در تهران مربوط به عابران پیاده و موتورسیکلت هاست.1399/03/21
20:42:43
5.0 / 5
2363
تگهای خبر: امنیت , بهداشت , پلیس , ترافیك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی