رحیمی

شناسایی باند فروش نوزاد در فضای مجازی

شناسایی باند فروش نوزاد در فضای مجازی به گزارش ایمن رها رئیس پلیس پایتخت از شناسایی باند خرید و فروش نوزاد در اینستاگرام و كشف دو نوزاد از آنها اطلاع داد.


سردار حسین رحیمی در گفت و گو با خبرنگار مهر، در ارتباط با شناسایی باند فروش نوزادان در فضای مجازی اظهار نمود: با عنایت به این که وظیفه پلیس کنترل فضای مجازی است و پلیس فتا هم اقدامات خوبی را دراین زمینه انجام داده ما توانستیم به سرعت سرنخ هایی از این گروه پیدا نماییم.
وی اضافه کرد: پلیس فتای ما در گشت زنی هایی که در فضای مجازی داشته است به صفحاتی برمی خورد که این صفحات آگهی های خرید و فروش نوزاد را منتشر نموده بودند.
رئیس پلیس پایتخت اظهار داشت: با پیگیری فراوانی که انجام می شود و با قرار دادن طعمه هایی برای این افراد در نهایت طی عملیات پلیسی مأموران پلیس فتا به عوامل اصلی این پیچ برمی خورند.
سردار رحیمی اظهار داشت: در گام اول سه نفر از این افراد شناسایی و دستگیر شدند که این افراد سه نوزاد را در فضای مجازی به فروش رسانده بودند.
وی افزود: دو نوزاد که به مبالغی حدود ۴۰ الی ۵۰ میلیون توسط این افراد به فروش رفته بودند شناسایی شده و یک نوزاد دیگر هنوز پیدا نشده است.
وی اظهار داشت: تعداد خیلی از مردم با تماس هایی که با پلیس داشتند از این اتفاق و دیدن این آگهی ها ابراز نگرانی کردند و از پلیس خواستند تا به این مورد ورود کند و بنابراین هم پلیس فتا در کمترین زمان ممکن این اقدامات را انجام داد.
سردار رحیمی افزود: فردی که دستگیر شده است دارای سابقه نیست البته اقدامات پلیس همچنان ادامه دارد تا افراد دیگری که با این آدم همدست بوده است شناسایی شود.
رئیس پلیس پایتخت در انتها اظهار داشت: این فرد ۱۰ الی ۱۵ صفحه مجازی داشته که تمامی این صفحات حقیقی (فیک نبوده است) بوده و از این طریق مبادرت به فروش نوزادان می کرده است.
وی در انتها اظهار داشت: این فرد ادعا می کرد پس از فروش نوزادان می تواند برای خانواده هایی که خریدار هستند شناسنامه بگیرد و نوزادان برای داشتن شناسنامه مشکلی ندارند اما این کار غیرقانونی بوده و به هیچ عنوان نه این فرد و نه فرد دیگری نمی تواند برای نوزادی که به این صورت خرید و فروش می شود شناسنامه بگیرد.

1399/04/04
11:26:25
5.0 / 5
2622
تگهای خبر: پلیس , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی