سرقت های سریالی از همسایگان

سرقت های سریالی از همسایگان ایمن رها: رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری سارقی كه از همسایگان خود بیش از 10 میلیارد ریال سرقت كرده بود، آگاهی داد.


به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، سرهنگ کارآگاه مرتضی نثاری درباره دستگیری این سارق اظهار نمود: 29 شهریورماه سال قبل پرونده ای با موضوع سرقت منزل در کلانتری گلبرگ تشکیل شد که بعد از آن به دستور مقام قضایی برای رسیدگی تخصصی به پایگاه چهارم پلیس آگاهی منتقل شد.
وی درباب اظهارات شاکی پرونده اظهار داشت: شاکی در تحقیقات اولیه درباره جزئیات این سرقت اظهار داشت که ساعت ۲۱: ۰۰ بیست و هشتم شهریور ماه به همراه خانواده خود از منزل خارج شده و حدود ساعت ۰۱: ۰۰ بامدادان به منزل بازگشته است.
وی در بدو ورود به منزل متوجه شده که درب منزلشان از قسمت لولا باز شده است. شاکی به سرعت وارد منزل شده و مشاهده کرده که وسایل داخل اتاق ها بهم ریخته شده و طلا ها و جواهرات همسرش که یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال ارزش داشته به سرقت رفته است.

سرهنگ نثاری اضافه کرد: هنگام رسیدگی و انجام تحقیقات به پرونده مذکور پرونده دیگری با موضوع سرقت منزل به این پایگاه ارجاع شد و مشخص شد که سرقت جدید از منزل طبقه بالای پرونده قبلی انجام شده است. طی سرقت جدید نیز مقداری طلا و وجه نقد که مجموعاً ۱۲۰ میلیون ریال ارزش داشت سرقت شده بود.

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی پایتخت اظهار نمود: باتوجه به اهمیت موضوع، اکیپی از کارآگاهان رسیدگی به موضوع را در دستور کار قرار دادند و به محل سرقت اعزام شدند. کارآگاهان در بررسی اولیه متوجه شدند سرقت داخلی بوده و از طرف آشنایان یا یکی از اهالی ساختمان صورت گرفته است و سارق یا سارقان با صحنه سازی قصد منحرف کردن تحقیقات را دارند.

کارآگاه نثاری اظهار داشت: در تکمیل تحقیقات کارآگاهان مشخص شد چند ماه قبل نیز از منزل یکی دیگر از همسایگان که خانم مسنی است سرقت شده، در آن زمان مال باخته جهت بررسی کولر به پشت بام رفته بوده و درب منزلش نیمه باز بوده است. ظاهراً سارق از این فرصت بهره برده و در نبود صاحبخانه وارد منزل شده است. سارق در آن زمان، مقداری طلا و وجه نقد به ارزش ۸۰۰ میلیون ریال سرقت کرده است.

وی اظهار داشت: در پروسه رسیدگی به این پرونده یکی از همسایگان به کارآگاهان اظهار داشت که خودروی کیا اسپورتیج وی نیز چند ماه پیش از جلوی ساختمان سرقت شده که بعد از چند هفته لاشه خودرو به صورت رها شده در محدوده شورآباد پس از باز شدن بیشتر قطعات آن کشف شده است.

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی پایتخت افزود: مالک خودروی کیا اشاره نمود، پس از کشف لاشه خودرو یکی از همسایگان به نام سعید از او خواست خودرو را با همان وضعیت به او بفروشد و ادعا کرده تخصص پسرعمویش سرپا کردن این نوع خودرو است؛ بعد توافق لاشه خودرو را به مبلغی بالاتر از قیمت بازار از او خریده و پس از یک هفته گفته که کار خودرو تمام شده و آنرا فروخته است.

سرهنگ نثاری اظهار نمود: ماموران با انجام هماهنگی های قضائی سعید را بعنوان نخستین متهم پرونده دستگیر کردند و او بعد از انتقال به پلیسی آگاهی به جرائم ارتکابی اعتراف کرد. متهم اظهار نمود که طی نخستین سرقت خود از همسایگان با نقشه قبلی کلید خودروی شاکی را کپی و سپس در موقعیت مناسبی خودرو را از مقابل ساختمان سرقت کرده و به سوله ای که از قبل اجاره کرده بوده انتقال داده است. او بعد از سرقت خودرو قطعات آنرا باز و لاشه خودرو را در حوالی شورآباد رها کرده است. پس از مدتی خودرو را از شاکی خریده و هم اکنون آنرا در پارکینگی در حوالی تهرانپارس مخفی کرده است.

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی در آخر با اشاره به اینکه خودرو و برخی از اموال سرقتی از مخفیگاه متهم کشف و به مال باختگان تحویل داده شده، اظهار داشت: متهم با صدور قرار از طرف دادیار دادسرای ناحیه ۱۵ روانه زندان شد.1399/04/08
20:57:38
5.0 / 5
2647
تگهای خبر: پلیس , تخصص , خودرو , ساختمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی