فرمانده ناجا:

در تجمعات اخیر، اقتدار پلیس توأم با مهربانی و عدالت بود

در تجمعات اخیر، اقتدار پلیس توأم با مهربانی و عدالت بود ایمن رها: فرمانده ناجا با اشاره تجمعات اخیر در كشور، اظهار داشت: اقتدار پلیس توأم با رأفت و مهربانی و عدالت بود.


به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، حسین اشتری امروز در حاشیه همایش عمومی روسای كلانتری ها و پاسگاه های فرماندهی انتظامی خراسان رضوی كه در مشهد برگزار گردید در جمع خبرنگاران، اظهار نمود: در مبحث اغتشاشات اخیر نیروی انتظامی در سراسر كشور نقش خویش را خوب ایفا كرد. با همتی كه تمام همكاران داشتند و حمایتی كه از جانب مردم عزیز شد، پلیس مقتدرانه، هوشمندانه و عالمانه مأموریت خودش را در كنار مردم انجام داد.

وی ادامه داد: همینطور در استان خراسان رضوی هم كه در بعضی از شهرهای آن این تجمعات شكل گرفته بود، با مدیریتی خوبی كه صورت گرفت، همكاران ما توانستند در همان روز اول مبحث را مدیریت كرده و از گسترش آن جلوگیری نمایند و جلوی واردآمدن خسارت به اموال دولتی، اموال عمومی و اموال مردم را بگیرند كه خوشبختانه مورد رضایت مردم و مسئولان قرار گرفتند.

اشتری با اشاره به نحوه واكنش پلیس به تجمعات، خاطرنشان كرد: اقتدار پلیس توأم با رأفت و مهربانی و عدالت بود و آن جایی كه یكسری افراد محدود و فریب خورده به اموال مردم و اموال دولتی تعرض كردند، پلیس ورود پیدا كرد و این افراد را شناسایی و دستگیر كرد و آن جایی كه هم كه باید صف مردم را از این افراد جدا می كرد، این كار را انجام داد.

وی اضافه كرد: با كمكی كه مردم عزیز كردند و خویشتنداری كه پلیس داشت این مورد به خوبی مدیریت شد و در این میان تلاش شد كم تر از تجهیزات استفاده نماییم و این اغتشاشات و اتفاقات با همكاری مردم مدیریت شود.
فرمانده ناجا همینطور با اشاره به حضور خود در شهر مشهد و شركت در همایش عمومی روئسای كلانتری ها و پاسگاه های فرماندهی انتظامی خراسان رضوی، تصریح كرد: در مبحث كلانتری و پاسگاه ها به سمت چابك شدن، حرفه ای شدن، به روز شدن و استفاده از تجهیزات روز گام های خوبی برداشته شده و امیدواریم مردم هم از عملكرد همكاران من در استان راضی باشند.
اشتری با اشاره به اینكه در مبحث تجهیزات و ورود خودروها و موتورسیكلت های جدید به ناوگان خودوریی استان اقدامات مناسبی صورت گرفته است، بیان كرد: امروز حدود 350 دستگاه موتورسیكلت و خودرو به ناوگان استان افزوده شده است كه این سبب سرعت و دقت بیش تر و پیگیری های سریع تر در امورات خواهد شد و تأثیر مثبتی در امنیت، آرامش و آسایش بیش تر شهروندان عزیز خواهد داشت.
وی با اشاره به شرایط ویژه خراسان رضوی و شهر مشهد به علت میزبانی از میلیون ها زائر در سال، خاطرنشان كرد: بر این اساس با عنایت به ضرورت تمهیدات و آمادگی بیش تر همكاران بنده در عرضه خدمت به زائرین عزیز و ارتقای امنیت آن ها و رسیدگی به درخواست ها و مشكلات آنها كارهای مناسبی در سنوات گذشته و ماه های اخیر صورت گرفته و امیدواریم هر چه بیش تر بتوانیم در خدمت مردم و زائران عزیز باشیم و ان شاءالله رضایت مردم را به دنبال داشته باشیم.

فرمانده ناجا خاطرنشان كرد: مبحث ساماندهی و انتظام بخشی حاشیه شهر مشهد از سال های گذشته در برنامه و دستور كار نیروی انتظامی بوده و گام های خوبی را در سال های گذشته برداشتیم و اخیراً هم با افزایش كلانتری و پاسگاه ها و پایگاه های خدمات رسانی و انتظامی توانسیم سرعت بیش تری در این انتظام بخشی و خدمت رسانی داشته باشیم.

وی افزود: آمارها نشان داده است همكاران ما در برخورد با جرایم توفیقات خوبی داشتند و فعالیت ها در این حوزه افزایش پیدا كرده و در برخی از جرایم هم اتفاقات و رخ دادها كاهش پیدا كرده، پیگیری ها بیش تر شده و هدف ما این است كه بتوانیم از وقوع جرایم پیشگیری نماییم و خوشبختانه امروز هم مردم كمك كار نیروی انتظامی هستند و در هر جایی كه نیروی انتظامی حضور پیدا می كند اقشار مختلف مردم با ما همكاری می كنند و این بالاترین سرمایه اجتماعی برای ما است و به حمدالله در حاشیه شهر هم اقدامات مناسبی صورت گرفته، اما تا رسیدن به نقطه مطلوب و آن ایده آلی كه مد نظر مسئولین محترم و ما در نیروی انتظامی بوده فاصله داریم و امیدواریم كه با سرعت بیش تر به نقطه ایده آل برسیم.

اشتری همینطور با اشاره به مبحث خیرین امنیت، اظهار داشت: ما از حدود یك سال ونیم پیش و پس از فرمایشات مقام معظم رهبری این مورد را شروع كردیم با همتی كه وزیر كشور داشتند و ابلاغی كه به استان ها شد و همایش هایی كه داشتیم گام های خوبی در این زمینه برداشتیم، هرچند تا ایده آل خودمان فاصله داریم و امیدواریم مردم عزیز همانگونه كه با عشق و علاقه و اعتقاد در موضوعات دیگر ورود می كنند و كارهای خیر انجام می دهند در مبحث امنیت و كمك به نیروی انتظامی هم كمك كرده و فرزندان خودشان در نیروی انتظامی را در این امر مهم كه امنیت، آرامش و آسایش مردم است یاری كنند.
وی با اشاره به اینكه «یكی از ماموریت های اصلی پلیس حرفه ای شدن است»، اظهار نمود: اگر پلیس را به مرحله ای برسانیم كه پلیس تخصصی ما حرفه لازم را كسب كند و مأمورتش را انجام دهد، حتماً بخشی از مشكلات ما كاسته و سرعت عمل و دقت ما بیش تر خواهد شد در این زمینه آموزش های لازم شروع شده، قرارگاه جهادی تربیت و آموزش از دوسال ونیم پیش راه اندازی شده و با جدیت در حال انجام كارهاست، امیدواریم كه روزبه روز در این زمینه پیشرفت های خوبی را به دست بیاوریم تا همكاران ما در اقصی نقاط كشور و شهرهای مختلف با عنایت به نیازها حضور داشته باشند.
1396/11/06
17:48:57
5.0 / 5
4709
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی