استفاده از مهارت سربازان در اقدامات مقابله ای با كرونا

استفاده از مهارت سربازان در اقدامات مقابله ای با كرونا ایمن رها: مشاورعالی قرارگاه مركزی مهارت آموزی كاركنان وظیفه ستادكل نیروهای مسلح از مشمولان سربازی كه دارای مهارت های در رابطه با مقابله با كرونا هستند، خواست تا هنگام اعزام به سربازی مهارت خودرا اعلام كنند.


سردار موسی کمالی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به بازدیدش از مراکز آموزش سربازی و نظامی اظهار داشت: برمبنای پیش بینی ها و تدابیر اتخاذ شده در شرایط کرونا، طرح مهارت آموزی سربازان همچنان ادامه دارد و به یاری خدا با اقدامات انجام شده تلاش خواهیم کرد که به همان هدفگذاری آموزش مهارت به ۶۵ درصد از سربازان در سالجاری برسیم.
وی افزود: این بازدیدها نیز در امتداد همین اهداف انجام می شود و طی مدت یک ماه در بازدید از تمامی مراکز آموزشی بر روند اجرای مصوبات نظارت خواهد شد. در همین راستا امسال باتوجه به هدفگذاری ها و نیز درپی شیوع ویروس کرونا تصمیم بر آن شد تا مهارت آموزی به سربازان در محیط واقعی کار یعنی کارگاه هایی که به همین دلیل با هماهنگی سازمان فنی حرفه ای در مراکز نظامی وجود دارد صورت گیرد. این مساله به سربازان کمک خواهدنمود تا بهتر و کامل تر مهارت های مورد علاقه شان را پیگیری کنند.
مشاورعالی قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه ستادکل نیروهای مسلح اضافه کرد: همین طور موضوع آزمون های ادواری سربازانی که وارد دوره آموزشی می شوند هم موضوعی دیگری است که باتوجه به اهداف قرارگاه مورد پیگیری قرار گرفته و تاکید شد که این آزمون ها باتوجه به شرایط کرونا به شکل غیر متمرکز صورت گیرد.
کمالی با اعلان اینکه یکی از اهداف قرارگاه مهارت آموزی فراهم کردن شرایط اشتغال و استخدام سربازان در حرفه مورد علاقه شان بعد از اختتام خدمت است، اظهار داشت: در همین راستا نیز در این بازدید با نهادها و دستگاه های مختلف استانی نیز دیدار کرده و این مساله مورد تاکید قرار خواهد گرفت.
وی با اعلان اینکه سفارش ها و پروتکل های بهداشتی در بخش مهارت آموزی و کارگاه ها رعایت می شود، اشاره کرد: در مورد برخی کلاس ها و کارگاه ها نیز ظرفیت هر کلاس را به نصف کاهش داده ایم. بعنوان مثال اگر قبلا ۲۰ نفر در یک کلاس حضور داشتند، حالا این تعداد نصف شده و دو کلاس برگزار می گردد.
مشاورعالی قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه ستادکل نیروهای مسلح درباره اینکه آیا از مهارت سربازان در مقابله با کرونا نیز استفاده خواهد شد، به ایسنا اظهار داشت: مهارت ها در دوره سربازی به سه دسته طلایی برای مهارت های مورد نیاز در سراسر کشور و دارای کاربرد ویژه و بازار کار زیاد، مهارت های نقره ای برای مهارت های دارای فراگیری کمتر و مهارت های برنزی برای مهارت های مورد نیاز در مناطق محدود تقسیم شده است. در این میان باتوجه به شرایط شیوع کرونا، مهارت های مربوط به مقابله با این ویروس نیز جزو مهارت های طلایی شمرده می شود.
کمالی افزود: در همین راستا نیز مهارت های گروه پزشکی و پیراپزشکی را جدا کردیم و علاوه بر آن از تمامی سربازان دارای مهارت در موارد مورد نیاز برای مقابله با کرونا نیز می خواهیم که هنگام اعزام به سربازی این مهارت خودرا اعلام کنند تا بعد از انجام آزمون های تاییدی از مهارت این افراد در این عرصه ها نیز استفاده گردد و تا جایی که ممکنست در مهارتشان در همان بخش استفاده گردد. این افراد از همان تسهیلاتی که در مقررات برای سربازان ماهر پیش بینی شده بهره مند می شوند.

منبع:

1399/04/15
17:24:45
5.0 / 5
2386
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی