لزوم توجه مسئولان كشوری به تجهیز و تقویت مرزها

لزوم توجه مسئولان كشوری به تجهیز و تقویت مرزها فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی با اعلان اینكه مرزبانی در تامین امنیت كشور نقش تاثیرگذاری دارد، اظهار داشت: به یاری خداوند و توجه ویژه مسئولان بر تجهیز و تقویت مرزها، در یك فرآیند 4 یا 5 ساله می توان مرزها و یگان های مرزی كشور را به حد مطلوب و در تراز نظام جمهوری اسلامی ایران رساند.به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، سردار احمدعلی گودرزی در حاشیه بازدید از یگان های مرزی هویزه و دشت آزادگان، با تشریح وضعیت مرزهای استان خوزستان اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران ۱۶۰۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد که ۳۱۰ کیلومتر از این نوار مرزی که رودخانه ای و خشکی است مربوط به این استان است و با کوشش های شبانه روزی مرزبانان و اجرای گشت های مشترک توسط آنها دو کشور ایران و عراق در مرزها، امنیت مطلوبی در این منطقه ازکشور وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه شادابی و نشاط وصف ناپذیری در روحیه مرزبانان وجود دارد، اظهار داشت: کشور با ثبات و مقتدری در منطقه هستیم. مرزهای مستحکم و سربازان جان بر کفی داریم که در کنار یکدیگر با درک درست از خدمت به امنیت کشور، از حریم و مرزهای کشور پاسداری و حراست می کنند.

فرمانده مرزبانی ناجا روحیه مرزبانان را همچون روحیه رزمندگان دوران دفاع مقدس دانست و اشاره کرد: خون شهدای این منطقه هم امتداد خون امام حسین (ع) است که در این دیار برای بقای اسلام ریخته شده استو رزمندگان مرزبانی با همان ایده و انگیزه از سرحدات ایران دفاع می کنند و حس غرور به وطن در همه آنها نمایان است.

گودرزی با اعلان اینکه مرزبانی یکی از ایستگاه های اثرگذار در تامین امنیت کشور است، اظهارکرد: مرزبانان در دمای بالای ۴۶ درجه از مرزهای کشور مراقبت می کنند و امروز امنیت کشور در بالاترین سطح ممکن قرار دارد و هیچ گونه دغدغه ای برای امنیت وجود ندارد.

وی بر هوشمندسازی، تجهیز و انسداد نوار مرزی تاکید کرد و اظهار داشت: تجهیز و تقویت انسداد فیزیکی و اپتیکی و الکترونیکی مرز نیازمند عزم جدی مجلس شورای اسلامی است و باید در ارتباط با این مساله اهتمام ویژه ای داشته باشد.

فرمانده مرزبانی ناجا با اعلان اینکه مرزبانی نیازمند حمایت دولت نیز است، اشاره کرد: دولت در گذشته مساعدتی به تجهیز و تقویت مرزهای کشور داشتند، ولی باتوجه به گستردگی مرزها، نیازمند توجه بیشتر دولت به این امر هستیم تا اقدامات مرسوم در مرز مانند دیوارکشی، کانال کشی و... صورت پذیرد و عقب ماندگی موجود کم شود.

گودرزی در ادامه با اعلان اینکه سرلشکر "باقری" رئیس ستاد کل نیروهای مسلح توجه ویژه ای به مرزها دارند، گفت: ستاد کل نیروهای مسلح کمک های شایانی در امر تجهیز و تقویت مرزها به نیروی انتظامی و مرزبانی داشته که با وصول اعتبار در یک فرآیند ۴ یا ۵ ساله می شود مرزها و یگان های مرزی کشور را به حد مطلوب و در تراز نظام جمهوری اسلامی رساند.

بنا براعلام سایت پلیس وی در خاتمه بر تقویت ناوگان خودرویی و شناوری مناسب، پر تحرک و سبک در این منطقه تاکید کرد.1399/04/20
13:28:16
5.0 / 5
2434
تگهای خبر: امنیت , پلیس , خودرو , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی