آدم ربایی و سرقت به خاطر حسادت!

آدم ربایی و سرقت به خاطر حسادت! به گزارش ایمن رها شش سارق زورگیر كه با جعل عنوان مأمور پلیس مبادرت به آدم ربایی و سرقت كرده بودند، دستگیر شدند.


به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، اوایل اسفند ماه سال قبل مردی 35 ساله با هویت معلوم که از اتباع کشور افغانستان بود، به دادسرا رجوع و از سرقت مقرون به آزار و آدم ربایی شش جوان ناشناس با لباس پلیس شکایت نمود. بعد از ثبت شکایت هم با عنایت به اهمیت مبحث پرونده برای رسیدگی تخصصی به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد و در آنجا تیمی ویژه رسیدگی به مبحث را در دستورکار خود قرار دادند.
در اولین گام هم از شاکی دعوت شد تا اظهارات خود به ماموران را شرح دهد. او با حضور در مقر پلیس به ماموران گفـت: من تبعه کشور افغانستان هستم و شغلم توزیع پلاستیک است که در مغازه ای کار می کنم. نهم اسفند ماه حوالی ساعت 11 شب در حال حمل بار سفارش مشتری با خودروی وانت مزدا به مقصد ورامین بودم که در راه خاورشهر یک دستگاه خودروی پژو پارس با شش سرنشین خودروی مرا متوقف کردند. دو نفر از این افراد لباس پلیس به تن داشتند و بدون هیچ گونه سوال و جوابی مرا مورد ضرب و شتم قرار دادند.
شاکی افزود: آن افراد بعد از ضرب و شتم مرا به خودروی پژو پارس خود منتقل و مبادرت به بستن چشم و دست و پایم کردند و بعد از سرقت خودروی وانت مزاد و اموالم شامل 13 میلیون وجه نقد، کارت های بانکی، گوشی موبایل و ساعت، مرا در زیر صندلی عقب مخفی کرده و به همراه خود بردند تا اینکه سرانجام بعد از گذشت 24 ساعت موفق شدم از دست آدم ربایان فرار کنم و آنجا بود که فهمیدم در شهرستان آمل هستم.
با کسب این اطلاعات، ماموران در گام اول دستور توقیف خودروی مسروقه وانت مزدا را اعلام نمودند که بعد از گذشت 48 ساعت خودرو به صورت رها شده در شهرستان آمل توسط ماموران کشف شد. سپس به بررسی محل های تردد متهم تا محل وقوع جرم در محدوده خاورشهر پرداختند و با انجام تحقیقات میدانی متوجه شدند یک دستگاه خودروی پژو پارس در طول مسیر خودروی وانت مزدا شاکی را تعقیب کرده است.
در ادامه با به دست آمدن این اطلاعات این فرضیه عنوان شد که سرقت در رابطه با افراد آشنای شاکی بوده و بنابراین طی تحقیق مجدد از شاکی، او به ماموران اظهار داشت که حدود چند ماه پیش یکی از همشهریانش به نام صفر 25 ساله در مغازه مشغول به کار بود که به دلیل سرقت از دخل از جانب صاحب مغازه اخراج شد.
با به دست آمدن این سرنخ ماموران با انجام اقدامات پلیسی و اطلاعاتی متوجه شدند که صفر طراح اصلی سرقت و آدم ربایی به اتفاق پنج نفر دیگر از همدستانش است که با جمع بندی و با در اختیار گذاشتن اطلاعات به دست آمده به بازجو پرونده دستور دستگیری تمامی اعضای باند صادر شد. در ادامه ماموران هم موفق شدند مخفیگاه سارقان را در محدوده شهرری شناسایی کنند.
با شناسایی مخفیگاه سارقان سرکرده باند و پنج همدستش در عملیات هایی جداگانه از جانب ماموران دستگیر و به مقر انتظامی منتقل شدند که در آنجا تحت بازجویی قرار گرفتند و گرچه در ابتدا تلاش در بی گناه نشان دادن خود داشتند اما با مشاهده ادله و شواهد به جرم خود اعتراف کردند.
سرکرده باند در اعترافات خود به ماموران اظهار داشت: به دلیل اخراج شدن از کار و گرفتن انتقام از شاکی که سرکارگرم بود و همچنین حس حسادتی که به او داشتم، معتقد بودم که او سبب اخراج از کارم شده بود. نقشه سرقت و آدم ربایی را کشیدم و با پنج نفر از دوستان ایرانی ام دست به این کار زدیم. در روز حادثه با تعقیب کردن او از محل کارش در یک فرصت مناسب جلوی مسیرش را گرفتیم و دو نفر از همدستانم لباس پلیس پوشیدند و در یک آن به شاکی حمله ور شدند. او را مورد ضرب و شتم قرار دادیم و بلافاصله بعد از سرقت اموال شاکی را سوار خودرو کردیم و به شهرستان آمل رفتیم.
متهم دستگیر شده همینطور اقرار کرد که برای انتقام گیری از شاکی قصد داشته تا بعد از بردن او به آمل، با خانواده اش تماس گرفته و از آنها تقاضای پول کند اما شاکی در فرصتی مناسب متواری شده و آنها را در اجرای فاز دوم نقشه شان ناکام گذاشته است.
مرکز اطلاع رسانی پلیس پایتخت با تایید این خبر اعلام نمود که با عنایت به دستگیری تمامی اعضای باند و اعتراف صریح متهمان به جرم خود به انگیزه سرقت به عنف و آدم ربایی، این افراد با صدور قرار قانونی از جانب مقام قضایی برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارند.
منبع:

1399/05/02
23:48:15
5.0 / 5
2090
تگهای خبر: پلیس , تخصص , حادثه , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی