فرمانده انتظامی ساوه اعلام كرد:

پراید مدل پائین محبوب ترین خودرو برای سرقت

پراید مدل پائین محبوب ترین خودرو برای سرقت به گزارش ایمن رها مركزی فرمانده انتظامی شهرستان ساوه اظهار داشت: 90 درصد سرقت خودروهایی كه مورد سرقت قرار می گیرند مربوط به پراید مدل پایین (مدل 85 به پایین) است.


سرهنگ علی اکبر عیسی آبادی امروز یکشنبه ۱۹ مردادماه در نشستی با خبرنگاران، اظهار نمود: حرفه ای ترین سارقین به دنبال سرقت های آسان و بی دردسر هستند و خودرو های مدل پایین به جهت سهولت درسرقت بیشتر در معرض سرقت هستند که با زدن قفل پدال و ارتقای ایمنی خودرو در مقابل سرقت، می توان این سارقین را ناکام گذاشت.
وی با اشاره به اینکه بتازگی ۱۵ دستگاه خودرو مدل پائین از باند سارقین کشف شده است، اضافه کرد: پلیس شهرستان موفق به شناسایی باند خودرو های مدل پایین متشکل از ۱۰ نفر شده که همگی دستگیر شدند و باند منهدم شد. این باند سرقت که فقط پراید مدل پایین سرقت می کردند، تابحال به سرقت ۱۵ دستگاه خودرو اعتراف کرده و خودرو های مسروقه کشف و ضبط و تحویل مال باختگان شده است.
وی به نقش رسانه ها در پیش گیری از سرقت اشاره نمود و اضافه کرد: رسانه ها می توانند با اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به جامعه موجب پیش گیری از وقوع جرایمی نظیر سرقت از خودرو، خانه باغ ها، احشام، موتورسیکلت و... شوند.
رئیس پلیس ساوه در ادامه با تاکید بر اینکه آمارهای فوتی تصادفات نگران کننده بوده و بیشتر آن به سبب عدم رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی است، اضافه کرد: حوزه ترافیک از حوزه هایی است که آمار مصدومان و فوتی های آن نگران کننده است و خیلی از این موارد به رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی برمی گردد. احتیاط در رانندگی و رانندگی با سرعت مطمئنه حتی با وجود ناایمن بودن جاده می تواند از خیلی از تصادفات پیشگیری کند. با وجود اینکه امسال نسبت به زمان مشابه سال قبل آمار تلفات فوتی جاده ای ۹ درصد و آمار مصدومین جرحی ۲۶ درصد کاهش یافته است، اما همچنان آمار این حوزه بالا نگران کننده است.
وی در ادامه به عملکرد پلیس شهرستان در پنج ماهه گذشته اشاره نمود و اضافه کرد: در طول این مدت دستگیری سارقین ۵۰ درصد و کشف سرقت ۵۵ درصد افزایش داشته است و در همین رابطه ۴۷۰ سارق دستگیر و به ۹۷۷ مورد سرقت اعتراف کردند که با تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی شدند.
وی از وقوع سه فقره قتل در چهارماهه امسال آگاهی داد که هر سه مورد کشف شدند و امسال ۱۳۱ کیلوگرم مواد مخدر فقط از خرده فروشان کشف شد که در این رابطه ۲۷۹ نفر خرده فروش دستگیر شدند که نسبت به سال قبل افزایش ۵۵ درصدی داشته است.
سرهنگ عیسی آبادی به افزایش ۵۵ درصدی کشف مشروبات الکلی امسال اشاره نمود و اضافه کرد: محموله ۱۹ میلیون لیتری مشروبات الکلی با هوشیاری پلیس کشف و ضبط شد. همین طور امسال شاهد کاهش ۳۰ درصدی نزاع دسته جمعی در شهرستان بودیم.
فرمانده انتظامی ساوه در ادامه با تبریک روز خبرنگار اظهار نمود: کار خبرنگاری خدمتگزاری به مردم است و بصیرت بخشی و آگاهی بخشی به مردم سبب از بین رفتن مشکلات می شود.
وی با تاکید بر اینکه امنیت مقوله ای است که بستر ساز و پیش نیاز خیلی از کارهای اقتصادی، اجتماعی، ... است، اضافه کرد: خبرنگاران در برقراری امنیت پایدار نقش بسزایی دارند و بازوی پلیس هستند. رسانه ها وظیفه دارند با انتشار اخبار امیدوار کننده از ایجاد فضای یاس و ناامیدی در جامعه پیشگیری کنند.
سرهنگ عیسی آبادی اضافه کرد: عصر حاضر عصر ارتباطات نامگذاری شده و جزو موضوعات تفکیک ناپذیر زندگی بشری است و خبرنگاران بعنوان جان برکفان و پیش قراولان عرصه دانایی و آگاهی بخشی در تولید امنیت و آسایش عمومی، قشری موثر هستند و می توانند در تعامل دو جانبه می توانند پلیس را در انجام وظایف ذاتی یاری کنند.
در این مراسم از خبرنگاران و مدیران رسانه شهرستان ساوه با اهدای لوح تقدیر و هدایایی تجلیل بعمل آمد.
منبع:

1399/05/19
21:10:33
5.0 / 5
1889
تگهای خبر: امنیت , ایمنی , پلیس , ترافیك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی