فرمانده انتظامی استان مركزی خبر داد؛

افزایش 29درصدی وقوع جرایم سایبری در استان مركزی امسال

افزایش 29درصدی وقوع جرایم سایبری در استان مركزی امسال به گزارش ایمن رها - فرمانده انتظامی استان مركزی اظهار داشت: در 139 روز سال جاری نسبت به زمان مشابه سال قبل وقوع جرایم سایبری در استان مركزی 29درصد افزایش پیدا كرد.به گزارش ایمن رها به نقل از مهر، سردار حسن مفخمی شهرستانی روز چهارشنبه در نشست خبری در جمع خبرنگاران در اراک اظهار نمود: در ۴ ماه و ۱۵ روزه سال جاری در حوزه جرایم سایبری ۲۹ درصد افزایش وقوع جرایم سایبری صورت گرفت است که نسبت به زمان مشابه سال قبل نیز ۱۰۲ درصد افزایش کشفیات در حوزه جرایم سایبری در استان مرکزی ثبت شده است.
وی اضافه کرد: افزایش درصد کشفیات نشان میدهد که نیروی انتظامی استان مرکزی مجهز به زیرساخت های علمی و به روز است تا بتواند نه فقط در جرایم سایبری بلکه در دیگر جرایم نیست مجرمان را دستگیر کند تا امنیت پایدار در استان مرکز بیش از گذشته حاکم شود.
فرمانده انتظامی استان مرکزی بیان کرد: همین طور در ۴ ماه و ۱۵ روز سال جاری نسبت به زمان مشابه سال قبل متأسفانه در حوزه جرایم سرقت آن هم سرقت خرد نسبت به زمان مشابه سال قبل ۹ درصد افزایش ثبت شده است.
مفخمی شهرستانی افزود: در این ارتباط نیز حدود ۷۰ درصد جرایم سرقت کشف شده است. رویکرد هم این است که فاصله زمانی بین وقوع سرقت و کشف سرقت کاهش پیدا کند.
وی اشاره کرد: با رویکردهای پیش بینی شده، شاهد کاهش ۶۲ درصدی سرقت های به عنف در استان هستیم. در وقوع سرقت احشام نیز ۱۰ درصد کاهش نسبت مدت نسبت به زمان مشابه سال قبل ثبت شده است.
مفخمی اظهار داشت: در حوزه احکام قضائی نیز بیش از شش هزار و ۲۹۸ مورد حکم قضائی در ابعاد مختلف در استان توسط نیروی انتظامی اجرا شده است. همین طور سه هزار و ۵۲۷ مورد جلب منجر به دستگیری شده که نسبت به زمان مشابه سال قبل افزایش ۸۶ درصد ی را نشان میدهد البته به دنبال دستگیری محکومین متواری هم هستیم.
فرماندهی انتظامی استان مرکزی در بخش دیگر سخنان خود در مورد دستگیری توزیع کنندگان مواد مخدر اضافه کرد: در ۱۳۹ روز سال جاری نسبت به زمان مشابه سال قبل در این ارتباط ۶۷ درصد افزایش دستگیری عمده فروشان و حدود ۷ درصد دستگیری خرده فروشان مواد مخدر را داشتیم که بیشتر تمرکز در مناطق آلوده استان است.
مفخمی اشاره کرد: در حوزه نزاع دسته جمعی ۲۴ درصد کاهش و در حوزه نزاع فردی متأسفانه ۷ درصد افزایش نسبت به زمان مشابه سال قبل اتفاق افتاده است.
وی در حوزه جرایم جعل و کلاهبرداری اضافه کرد: وقوع جرایم جعل و کلاهبرداری در استان ۳ درصد کاهش پیدا کرده است. ۷۲ درصد افزایش کشف در این عرصه ثبت شده است.
فرمانده انتظامی استان مرکزی اضافه کرد: در حوزه مبارزه با کالای قاچاق نیز بیش از ۵۴۵ میلیارد ریال کالای قاچاق طی ۴ ماه و ۱۵ روز سال جاری کشف و ضبط شده، که نسبت به زمان مشابه سال قبل ۹۲ درصد کشف کالای قاچاق به جهت ارزش ریالی ثبت شده است. در این رابطه نیز ۱۵ درصد افزایش پرونده و ۱۲ در صد افزایش توقیف خودرو و ۳۹ درصد افزایش از دستگیری متهمان ثبت شده است.
وی با اشاره به هوشمند سازی پلیس در استان مرکزی اظهار داشت: در این عرصه نیز اتفاقات خوبی افتاده است. همچون مرکز فرماندهی و کنترل هوشمند و مرکز مانیتورینگ راهور استان مرکزی با هدف استفاده از بستر مطلوب فناوری برای امنیت پایدار به راه افتاده است که دراین زمینه گسترش این روند در دستور پلیس استان مرکزی است.


منبع:

1399/05/24
22:19:58
5.0 / 5
2050
تگهای خبر: امنیت , پلیس , خودرو , سرقت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی