لزوم مستندسازی اقدامات پلیس

لزوم مستندسازی اقدامات پلیس رئیس اداره اجتماعی یگان های ویژه ناجا بر لزوم مستندسازی و اطلاع رسانی دقیق در مورد اقدامات مختلف ناجا به خصوص یگان های ویژه تصریح كرد و اظهار داشت: بایستی از ظرفیت رسانه ها برای نشان دادن چهره پلیس اسلامی و اقتدار نیروی انتظامی در جامعه بهره ببریم.به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا کارمند رتبه ۱۶ محسن عمادی در دیدار با سردار سیدرضا موسوی - فرمانده تیپ یکم حضرت امیرالمومنین علی (ع) - با اشاره به تغییر رویکرد نیروی انتظامی در سال های اخیر از رویکرد سلبی به رویکرد ایجابی و پیشگیرانه، آنرا نقطه عطفی در تقویت تعاملات مردم با پلیس دانست و اظهار نمود: پیامدهایی همچون افزایش نظم و انضباط اجتماعی، قبول مسئولیت و انجام کارهای گروهی، ارتقای امنیت و احساس امنیت، افزایش مقبولیت اجتماعی پلیس و برقراری روابط تعاملی میان پلیس و مردم از مزایای رویکرد جامعه محوری و پیشگیرانه پلیس انقلابی است.

وی معاونت اجتماعی را تریبون و صدای ناجا دانست و اظهار داشت: ارتقای احساس امنیت، اطلاع رسانی همراه با عرضه آموزش های همگانی، عملکرد معاونت اجتماعی در حوزه امنیت است. خوشبختانه با تعاملات بسیار خوبی که با رسانه های دیداری و شنیداری وجود دارد، شاهد تحقق اصل پیشگیری که یکی از مأموریت های ناجاست، هستیم.

رئیس اداره اجتماعی یگان های ویژه ناجا تصریح کرد: اشرافیت علمی، فنی، مهارتی و از سوی دیگر آشنایی به فن بیان در حوزه رسانه، مبحث بسیار مهمی است که بایستی به صورت جدی پیگیری و کاربردی شود.

عمادی ضمن ابراز رضایت از عملکرد دایره اجتماعی این تیپ اظهارکرد: معاونت اجتماعی در سطح ناجا همینطور دوایر اجتماعی یگان های ویژه، با اقدامات پیشگیرانه و تنویر افکار عمومی و همراه سازی جامعه، به خوبی توانسته است تسهیل گر در انجام مأموریت ها باشد.

وی بر لزوم مستندسازی و اطلاع رسانی دقیق، سریع و شفاف در مورد اقدامات مختلف ناجا به خصوص یگان های ویژه و همراهی و ارتباط دوسویه با رسانه ها تاکید و اظهارکرد: بهره گیری از ظرفیت رسانه ها نقش مؤثری در پیشگیری و ارتقای امنیت در جامعه دارد. این مهم تلاش دو چندان مسؤلان اجتماعی را می طلبد تا با تعاملات مناسب بتوانند چهره پلیس اسلامی را در جامعه به نمایش بگذارد و اقتدار نیروی انتظامی را هم به رخ دشمنان بکشانند.

در ادامه این دیدار موسوی با اشاره به اینکه امنیت در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران امنیت مشارکتی و مردم پایه است، اظهار نمود: با همت و تلاش کارکنان معاونت اجتماعی امروز شاهد مشارکت اقشار مختلف مردم در تأمین امنیت جامعه هستیم.

وی به جایگاه و اهمیت معاونت اجتماعی در نیروی انتظامی اشاره نمود و اظهار داشت: این معاونت پل ارتباطی پلیس با جامعه است و نقش مهمی در انعکاس عملکرد و موفقیت های نیروی انتظامی بر عهده دارد.

فرمانده تیپ یکم حضرت امیرالمومنین علی(ع)، استفاده حداکثری از رسانه را در حوزه هنر و تولید برنامه هایی با محتوای پلیس، مردم و امنیت مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: تأثیر انتقال مفهوم امنیت از راه رسانه دیداری بیشتر از شنیداری است و این مهم بایستی در تولیدات هنری به خصوص در فیلم ها و یا مستندات پلیسی مدنظر باشد تا نیروی انتظامی بتواند به اهداف خود که همان ایجاد امنیت پایدار در سطح جامعه است، برسد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، او در آخر ضمن قدردانی از اداره اجتماعی یگان های ویژه ناجا، تصریح کرد: تمام عملکرد رسانه ای و اجتماعی باید به تقویت وجهه عمومی پلیس و اقتدار ناجا منجر شود.
1399/05/25
13:52:51
5.0 / 5
1869
تگهای خبر: آموزش , امنیت , پلیس , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی