چگونه می توان در طول خدمت سربازی گواهینامه بین المللی گرفت؟

چگونه می توان در طول خدمت سربازی گواهینامه بین المللی گرفت؟ ایمن رها: مشاورعالی قرارگاه مركزی مهارت آموزی كاركنان وظیفه ستادكل نیروهای مسلح از فراهم شدن امكان ستاندن گواهی بین المللی مهارت در دوران سربازی با پیگیریهای این قرارگاه آگاهی داد.


سردار موسی کمالی در گفت و گو با ایسنا، با توضیح درباره طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی اظهار داشت: در امتداد اجرای بند ۲ سیاست های کلی اشتغال و بند ۵ سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی، دستورالعمل اجرایی طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی در تاریخ پنج بهمن ماه ۱۳۹۵ توسط شورای عالی اشتغال به تصویب رسید و به سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور بعنوان متولی اجرای طرح ابلاغ گردید.
مشاورعالی قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه ستادکل نیروهای مسلح افزود: آشنایی با محیط کسب و کار و ایجاد خود باوری در مهارت آموزی، حفظ و پایداری مشاغل سنتی و بومی، کمک به بنگاه های اقتصادی بمنظور شناسایی و جذب نیروی کار توانمند، کاهش هزینه های جذب و بکارگیری نیروهای فاقد مهارت و استفاده از ظرفیت و توان آموزشی بنگاه های اقتصادی همچون اهداف این طرح است.
وی با اشاره به فعالیت قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح نیز اظهار داشت: یکی از اهداف قرارگاه مهارت آموزی سربازان فراهم کردن شرایط آموزش و فعالیت در محیط واقعی کار است. در همین راستا نیز سربازانی که دارای مهارتی خاص بوده یا نسبت به فراگیری مهارتی خاص علاقمند باشند از طرف این قرارگاه شناسایی می شوند.

وی افزود: از جانب دیگر در طول مدت خدمت سربازی بسته به میزان آشنایی سربازان با مهارت موردنظرشان یا در محیط های کارواقعی به کار گرفته می شوند یا اینکه ابتدا آموزش های لازم را در محیط واقعی فراگرفته و بعد از آن کار خودرا آغاز خواهند کرد.

مشاورعالی قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه ستادکل نیروهای مسلح اضافه کرد: با فراهم شدن این امکان و نیز آزمونی که سازمان فنی و حرفه ای در امتداد همان طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی برگزار می نماید، تصمیم گرفتیم تا از این ظرفیت به نفع سربازان استفاده گردد. سازمان فنی و حرفه ای مبادرت به ستاندن آزمون از افراد شاغل در کارگاه های مورد تایید کرده و در صورتیکه افراد شاغل در آن بتوانند امتیازهای لازم را کسب کنند، گواهی بین المللی مهارت در زمینه تخصص خودرا دریافت خواهند کرد. این گواهی در سراسر جهان دارای اعتبار بوده و فرد دارنده آن می تواند بعنوان یک مدرک معتبر از تخصص و مهارت خود آنرا عرضه نماید.

کمالی اضافه کرد: در همین راستا نیز رایزنی ها با وزارتخانه و سازمان فنی و حرفه ای را آغاز نموده و تا کنون موفق شدیم که تاییدیه حدود۲۵۰۰ کارگاه واقع در نیروهای مسلح را دریافت نماییم که البته با اقدامات انجام شده به زودی تعداد این کارگاه ها به ۱۰هزار مورد خواهد رسید.

وی افزود: با اقدام صورت گرفته، امکان صدور گواهینامه بین المللی مهارت برای سربازان شاغل در کارگاه های تایید شده فراهم گشته است و بر این اساس کارشناسان و اساتید سازمان فنی و حرفه ای با حضور در این کارگاه ها مبادرت به ستاندن آزمون عملی از سربازان کرده و در صورت کسب امتیاز، گواهینامه بین المللی برایشان صادر می شود.

بگفته مشاورعالی قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه ستادکل نیروهای مسلح، هزینه ای بابت صدور این گواهینامه بین المللی از سربازان دریافت نخواهد شد.

منبع:

1399/05/31
21:22:11
5.0 / 5
1972
تگهای خبر: آموزش , بین المللی , تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی