جزئیات اقدامات طرح های مردم یاری در مناطق مرزی

جزئیات اقدامات طرح های مردم یاری در مناطق مرزی به گزارش ایمن رها معاون بهداد مرزبانی ناجا ضمن تشریح اقدامات طرح های مردم یاری در مناطق مرزی، بهداشت و سلامت مرزبانان و مرزنشینان را از دغدغه های مهم فرماندهی مرزبانی ناجا عنوان نمود.به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا سرهنگ محسن ترکیان اظهارکرد: مرزبانی ناجا مأموریت سخت و سنگین کنترل امنیت ۶۰۰۰ کیلومتر مرز خشکی و ۲۷۰۰ کیلومتر مرز آبی کشور را در ۱۶ استان مرزی و پنج مرکز آموزش مرزبانی دنبال می کند که در این راستا پشتیبانی بهداشتی، امدادی و درمانی از مأموریت های مرزی و مرزنشینان از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.

معاون بهداد مرزبانی ناجا افزود: از آغاز همه گیری ویروس کرونا در کشور، بهداشت و سلامت کارکنان و خانواده های آنان مورد توجه بوده است و از همه امکانات و ظرفیت ها به منظور پیشگیری و کنترل شیوع کرونا در یگان های مرزی و مناطق مرزنشین بهره برداری کرده ایم.

وی با اشاره به اینکه توجه به سلامت مرزبانان و مرزنشینان از دغدغه های مهم و جدی فرماندهی مرزبانی ناجاست از اجرای برنامه های مستمر بهداشتی و پیشگیرانه از شیوع همه گیری کرونا در یگان های مرزی و مناطق صعب المعیشه اطلاع داد.

ترکیان با اشاره به محدودیت دسترسی وزارت بهداشت به مناطق مرزی دورافتاده و صعب المعیشه، عرضه خدمات مردم یاری به مرزنشینان را همچون برنامه های در دستور کار معاونت بهداد مرزبانی عنوان نمود و اجرای طرح های مردم یاری در مناطق مرزی را عامل وفاق و تعامل مطلوب با مرزنشینان و ارتقای امنیت مرزها دانست.

معاون بهداد مرزبانی ناجا در تشریح کم و کیف اجرای طرح های مردم یاری در مناطق مرزی اظهارکرد: ویزیت مجانی بالغ بر ۳۹۰۰ مورد، خدمات مشاوره روان شناسی به ۱۲۶۰ مورد، گندزدایی مساجد و منازل مرزنشینان به تعداد ۱۸۰۰ مورد، اجرای بیشتر از ۶۰۰ مرحله آموزش همگانی و توزیع بیشتر از ۱۰ هزار بسته حاوی اقلام بهداشتی و حدود ۷۰۰۰ بروشور آموزشی همچون خدمات مردم یاری معاونت بهداد مرزبانی ناجا در مناطق مرزی به حساب می آید.

ترکیان با اشاره به وجود موارد مبتلا شدن به کرونا در میان کارکنان مرزبانی اظهار نمود: خوشبختانه کارکنان مبتلا با پیگیری و اقدامات درمانی اولیه بهبودی حاصل کرده اند و با موارد حادی که نیازمند اقدامات درمانی پیچیده باشد، مواجه نبوده ایم.

به گزارش پایگاه خبری پلیس وی رسیدگی به امور بهداشت و سلامت خانواده های کارکنان بخصوص خانواده های شهدا، جانبازان و بازنشستگان را از اولویت های معاونت بهداد مرزبانی ناجا ذکر کرد و از اجرای برنامه های گندزدایی منازل مسکونی و توزیع بسته های حاوی اقلام بهداشتی و مراقبتی بین این خانواده ها اطلاع داد.

منبع:

1399/06/04
18:52:03
5.0 / 5
1695
تگهای خبر: آموزش , امنیت , بهداشت , پلیس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی