نكاتی برای پیشگیری از حادثه در شام غریبان

نكاتی برای پیشگیری از حادثه در شام غریبان به گزارش ایمن رها سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران نكات ایمنی را در مورد روشن كردن شمع در شب شام غریبان ارائه نمود.


سید جلال ملکی در گفت و گو با ایسنا، در این باره اظهار نمود: تاکید ما بر این است که شهروندان باید پروتکل های ستاد مقابله با کرونا وزارت بهداشت و درمان را به خوبی رعایت نمایند و بر مبنای دستورات این ستاد عمل کنند.
وی به چند نکته برای روشن کردن و نگهداری از شمع های روشن به منظور پیشگیری از وقوع آتش سوزی اشاره نمود و اظهار داشت: با این که سالجاری باید طبق دستورات ستاد مقابله با کرونا از تجمع دوری کرد اما امکان دارد بعضی از شهروندان در شام غریبان به صورت فردی با رعایت پروتکل های بهداشتی مبادرت به روشن کردن شمع کنند، بر همین مبنا نیاز است که بار دیگر نکته های ایمنی در این حوزه مرور شود.
ملکی افزود: شمع یکی از مواردی است که باعث رخ دادن حریق می شود. چه بسا که برخی شمع ها را نیمه کاره رها می کنند یا به صورت روشن در سطل های زباله می اندازند که این موارد سبب وقوع حریق می شود. همینطور در برخی از سقا خانه ها یا ایستگاه های صلواتی شمع روشن می کنند و از آن جایی که در این محل پارچه هایی وجود دارد احتمال وقوع حریق هم هست.
سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران اظهار داشت: در بعضی موارد هم کودکانی که این شمع ها را در دست دارند امکان دارد به خودشان صدمه بزنند.
وی اظهار داشت: پیشنهاد می نماییم که دستورات ستاد مقابله با کرونا جدی گرفته شود و اگر هم شهروندان قصد دارند که در هیات ها حضور پیدا کنند حتما محیط باز باشد و فاصله گذاری اجتماعی رعایت شود.
سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران با اشاره به دستورات ستاد مقابله با کرونا و اینکه بعضی از شهروندان امکان دارد نسبت به روشن کردن شمع در خانه های خود اقدام نمایند اظهار داشت: معمولا در این اقدام در خانه صورت نمی گیرد اما اگر کسی قصد داشت در خانه خود شمع روشن کند، باید بسیار مراقبت کند. یکی از علل اصلی آتش سوزی ها در کشور های اروپایی افتادن شمع است چون که بسیار انجام می شود.
وی افزود: به خصوص در این موارد باید به رفتار کودکان نظارت کرد که با بی احتیاطی منجر به وقوع حادثه نشوند، بعد از آن هم باید دقت کرد که شهروندان بیشتر از یک شمع روشن نکنند، همینطور اگر چراغ ها را خاموش کنند احتمال برخوردشان با میز یا محلی که این شمع را روی آن قرار دادند افزایش می یابد. شهروندان حتما از خاموش شدن شمع اطمینان یابند.1399/06/09
12:24:26
5.0 / 5
1832
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی