خواستگار سابق، مزاحم اینترنتی از آب درآمد

خواستگار سابق، مزاحم اینترنتی از آب درآمد بوشهر رئیس پلیس فتا استان بوشهر اظهار داشت: خواستگار سابق كه با گرفتن تصاویر مخفیانه از شاكی مبادرت به تهدید و انتشار آن در شبكه های اجتماعی كرده بود، شناسایی و دستگیر شد.


سرهنگ مهدی قاسمی درتشریح این پرونده اظهار داشت: به دنبال وصول یک فقره پرونده قضایی به پلیس فتا در خصوص تهدید و انتشار تصاویر و فیلم های خصوصی در شبکه های اجتماعی اینستاگرام در این راستا باتوجه به اهمیت موضوع پرونده مقدماتی با هماهنگی و تعاملات لازم با مقام محترم قضایی، تشکیل و رسیدگی آن در دستور کار این پلیس قرار گرفت.
وی ادامه داد: باتوجه به حساسیت موضوع، تیمی از کارشناسان پی جوی جرایم سایبری پلیس فتا، موضوع را بصورت ویژه بررسی کردند و با مشاهده مستندات گردآوری شده، صحت ادعای شاکیه محرز شد و با هماهنگی قضایی، شناسایی هویت مجرم سایبری در دستور کار قرار گرفت.
این مقام سایبری افزود: در نخستین مراحل مشخص شد که فرد مزاحم، به خوبی از وضعیت خانه و خانواده شاکیه اطلاعات زیادی دارد که ظن مأموران را به آشنا بودن متهم تقویت کرد.
سرهنگ قاسمی بیان کرد: با پی گیری های خاص و ردیابی ادله دیجیتال مجرمانه، هویت اصلی گرداننده صفحه اینستاگرامی مجرمانه استخراج و با مشاهده اطلاعات بدست آمده، شاکیه اعلام داشت که این فرد مدتی پیش به خواستگاری وی آمده بوده و پس از مدتی رفت و آمد به منزل آنها و صحبت با خانواده اش، به سبب اختلاف نظر و عدم تفاهم، به خواستگاری وی جواب رد داده اند.
این مقام مسئول اظهار نمود: بعد از هماهنگی قضایی، مجرم در مخفیگاه خود طی یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و تجهیزات کامپیوتری و دیجیتال وی نیز کشف و جمع آوری شد که در بررسی تجهیزات نامبرده، تصاویر و فیلم هایی از حریم خصوصی شاکیه و خانواده اش، مشاهده شد.
رئیس پلیس فتا استان بوشهر بیان داشت: متهم بعد از دستگیری در ابتدا اهتمام در گمراه کردن و قصد فریب پلیس را داشت که در مواجه شدن با ادله دیجیتال انکارناپذیر جمع آوری شده، لب به سخن گشود و به بزه ارتکابی اعتراف و اظهار داشت به سبب اینکه در خواستگاری با جواب منفی روبرو شده، در هنگام تردد به منزل شاکیه و بصورت مخفیانه با گوشی تلفن همراهم از آنها تصاویری تهیه و با انگیزه انتقام، قصد انتشار این تصاویر را داشته ام و با وجود اینکه هیچ نشانه ای از هویت من در مشخصات پیجم نبوده، توسط پلیس فتا شناسایی و دستگیر شدم، پس در نهایت پرونده تکمیل و به همراه متهم برای ادامه سیر مراحل قضایی به دادسرا ارسال شد.
این مقام سایبری در استان به کاربران فضای مجازی هشدار داد: به آسانی بگفته های افراد غریبه اعتماد نکنند و در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک یا تهدید توسط مجرمین و اخاذان اینترنتی، موضوع را سریعاً به نزدیکترین پلیس فتا محل سکونت گزارش نمایند و یقین بدانند پاسخ مثبت به نخستین خواسته مجرم سایبری، موجب اجبار به پذیرش خواسته های گوناگون دیگر و آغاز لطمات جبران ناپذیر روحی و روانی می شود که بعضاً ممکنست با دستگیری متهم نیز، جبران نگردد.
این مقام انتظامی با اشاره به اینکه آگاهی بخشی و پیش گیری از وقوع جرائم در فضای مجازی از اولویت های پلیس فتا است، اشاره کرد: شهروندان به صورت مستمر برای مطالعه اخبار جرائم سایبری، مصونیت از شگردهای مجرمانه و گزارش جرائم سایبری به وب سایت www.cyberpolice.ir مراجعه کنند.
منبع:

1399/06/21
11:06:45
5.0 / 5
1797
تگهای خبر: پلیس , سایت , شهروندان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی