رئیس پلیس پیشگیری ناجا تصریح كرد

نیروهای انتظامی اولین مدافعان وطن در دوران دفاع مقدس

نیروهای انتظامی اولین مدافعان وطن در دوران دفاع مقدس به گزارش ایمن رها رئیس پلیس پیشگیری ناجا با اشاره به اینكه نیروهای انتظامی اولین مدافعان وطن در دوران دفاع مقدس بودند، اظهار داشت: فرماندهان جهادگر و با ایمان و مخلص نظام اسلامی، دفاع مقدس را به مفهوم واقعی كلمه با تأسی از كربلا و عاشورا مدیریت كردند و حقانیت انقلاب اسلامی را با پیروزی بر كفر زمان به اثبات رساندند.به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا سردار مهدی معصوم بیگی در جلسه هماهنگی برنامه های هفته دفاع مقدس که در ستاد پلیس پیشگیری ناجا که با حضور "رضا طبیبی - رئیس مرکز حفظ آثار و نشر ارزش های انتظامی و دفاع مقدس ناجا- برگزار شد، با اعلان اینکه در آستانه چهل سالگی دفاع مقدس قرار داریم، اظهار داشت: بدون شک نیروهای انتظامی از اولین مدافعان وطن در دوران دفاع مقدس و از نخستین نقش آفرینان در جلوگیری از تجاوز بیگانگان به میهن اسلامی مان بوده اند و وظیفه داریم نقش باارزش رزمندگان، شهدا، جانبازان و ایثارگرانِ این نیروی ساعی را به نحو احسن به نسل حاضر منعکس نماییم.

وی با اعلان اینکه دفاع مقدس امتداد راه کربلا و رزمندگان اسلام پویندگان واقعی خط حسینی هستند، اظهار داشت: این فرماندهان جهادگر و با ایمان و مخلص نظام اسلامی بودند که دفاع مقدس را به مدلول واقعی کلمه با تأسی از کربلا و عاشورا مدیریت کردند و در نهایت حقانیت انقلاب اسلامی را با پیروزی بر کفر زمان به اثبات رساندند.

معصوم بیگی اشاره کرد: تاریخ گواهی می دهد که در آن دوران همه دنیا در مقابل نظام نوپای اسلامی قد علم کردند و همه ظرفیت های بلوک غرب و شرق از نظر فکری، تجهیزاتی و عملیات روانی در اختیار صدام قرار گرفت و از اقدام نامشروع وی حمایت همه جانبه به عمل آمد اما آن تفکر عاشورایی و تفکر حسینی امام راحل و رزمندگان سرافراز ایران اسلامی بود که متجاوزان آن دوران را به تسلیم در مقابل ایران وادار کرد.

وی با اعلان اینکه امروز نظام اسلامی، نظام قدرتمند و قوی است و به سبب این اقتدار امنیت مطلوب و ستودنی در جای جای کشور برقرار است، اظهار داشت: دستاوردهای انقلاب اسلامی در دوران دفاع مقدس سِترگ و قابل افتخار است، امت شهید پرور و آزاده، مردم ولایی و حامی امام و رهبری همچون این دستاوردها محسوب می شوند که مایه افتخار و مباهات برای همه ما هستند. ما باید قدردان خون شهدا و عزت و بزرگی خانواده شهدا باشیم که خط و رسم آنها سبب شده تا امروز بی هیچ دغدغه و نگرانی در صلح و آرامش زندگی نماییم.

معصوم بیگی اشاره کرد: همه ما باید راه شهدا را ادامه دهیم. توجه به خاطرات، زندگینامه و وصیت نامه شهدا می تواند راهگشای مسیر زندگی ما باشد. از طرفی باید با جانبازان عزیز که از یادگاران دوران دفاع مقدس هستند و خانواده های شهدا ارتباط مستمر داشته باشیم تا بتوانیم با پیوند معنوی با این عزیزان همیشه آماده جهاد در راه خدا باشیم.

درهای شهادت در نیروی انتظامی باز است

رضا طبیبی - رئیس مرکز حفظ آثار و نشر ارزش های انتظامی و دفاع مقدس ناجا - که از مدعوین پلیس پیشگیری در این نشست بود با اشاره به پنج ماموریت مهم سازمان نشر معارف و تجارب انتظامی و دفاع مقدس ناجا اظهار داشت: جمع آوری اسناد دهه اول انقلاب شامل غائله های قبل، حین و پس از دفاع مقدس و حضور فعال نیروهای انتظامی در دفاع مقدس، گسترش ارزش ها در بدنه ناجا خصوصاً نسل جوان، نقش نیروی انتظامی در دفاع آینده، انتقال تجربیات فرماندهان به نسل جدید و نهضت خاطره گویی همچون این ماموریت ها هستند.

این یادگار دوران دفاع مقدس اضافه کرد: دستورالعمل مربوط به برنامه های 40 سالگی دفاع مقدس برای تمامی رده ها ارسال و برنامه های کاری مربوط طی 43 هفته (که هم اکنون در هفته شانزدهم هستیم) مشخص شده است.

طبیبی افزود: یکی از مهمترین افتخارات ناجا این است که درهای شهادت کماکان در آن باز است.

به گزارش پایگاه خبری پلیس وی با تاکید بر ضرورت ملموس تر شدن نقش نیروهای انتظامی در دفاع مقدس اظهار داشت: مسئولان و فرماندهان، ارزش های انقلاب و نظام اسلامی را در میان زیرمجموعه های خود گسترش دهند.

منبع:

1399/06/24
13:49:33
5.0 / 5
1940
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی