كشف 25 میلیاردی كالای قاچاق در تهران

كشف 25 میلیاردی كالای قاچاق در تهران ایمن رها: رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران از كشف كالای بهداشتی و مصرفی قاچاق به ارزش 25 میلیارد ریال و دستگیری سه متهم آگاهی داد.به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا سرهنگ کارآگاه علی ولی پور گودرزی اظهار داشت: روز گذشته خبری در خصوص تخلیه و دپوی مقدار فراوانی کالای قاچاق توسط خودرو های شوتی در ساختمانی در حوالی خیابان مختاری دریافت شد و بلاقاصله تیمی از کارآگاهان بررسی موضوع را بر عهده گرفتند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی با اعلان اینکه تحقیقات اولیه نشان از این داشت، نشانی اعلامی ساختمانی قدیمی است که توسط دو دستگاه خودرو مقدار زیادی کالای قاچاق در آن تخلیه شده است، اشاره کرد: هویت مالک ساختمان شناسایی و نتیجه تحقیقات انجام شده به مرجع قضائی منعکس و دستور دستگیری متهم و بازرسی از داخل ساختمان ستاندن شد.

وی اضافه کرد: با ستاندن دستور قضائی مراقبت های ویژه از محل ساختمان شروع شد و کارآگاهان موفق شدند مالک ساختمان را هنگامی که قصد ورود به ساختمان را داشت، دستگیر و در بازرسی های بیشتر از داخل ساختمان تعداد زیادی ماسک قاچاق فاقد بارنامه و فاکتور و مجوزهای گمرکی کشف کنند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی اشاره کرد: متهم در بازجویی اولیه ضمن اعتراف به جرم ارتکابی معترف شد مقدار دیگری از کالاهای قاچاق در انباری در پونک در حال تخلیه شدن است که بلافاصله تیمی از ماموران به آدرس اعلامی اعزام و مشاهده نمودند یک دستگاه خودروی تریلر در مقابل انباری متوقف و در حال تخلیه کالا به داخل انباری است.

وی افزود: در این رابطه راننده خودروی تریلر دستگیر و در بازدید از داخل انباری ۶۱۵ هزار و ۵۶۰ بسته شکر رژیمی در مجموع به وزن ۳۰۰۰ کیلوگرم تاریخ مصرف گذشته و مقدار دیگری ماسک کشف شد.

گودرزی با اشاره به اینکه در مجموع ۷۷۶ هزار و ۳۰۰ ماسک قاچاق از این دو مکان کشف شده است، اظهارکرد: کارشناسان ارزش ریالی کالاهای کشف شده را ۲۵ میلیارد ریال برآورده کرده اند.

به گزارش پایگاه خبری پلیس رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران در آخر اشاره کرد: مبارزه با پدیده شوم قاچاق از وظایف ذاتی نیروی انتظامی است و این مجموعه با تلاش شبانه روزی کلیه کارکنان با هر نوع پدیده قاچاق کالا و ارز مقابله خواهدنمود.

منبع:

1399/06/25
23:40:04
5.0 / 5
1669
تگهای خبر: امنیت , بهداشت , پلیس , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی