لزوم تاسیس پایگاه های جدید مدیریت بحران در مناطق پرتراكم پایتخت

لزوم تاسیس پایگاه های جدید مدیریت بحران در مناطق پرتراكم پایتخت ایمن رها: رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران بر لزوم تاسیس پایگاه های جدید مدیریت بحران در مناطق و محلات متراكم پایتخت تاكید نمود.


رضا کرمی محمدی در گفتگو با ایسنا، با بیان اینکه هر ناحیه از مناطق شهر تهران باید از یک پایگاه مدیریت بحران برخوردار شود اظهار داشت: این پایگاه ها بخصوص در مناطق متراکم نظیر منطقه 10 پایتخت باید اضافه شود.
وی با اشاره به اینکه وجود پایگاه های مدیریت بحران در مناطق سرمایه ای پرارزش است، اظهار داشت: اهداف مدیریت بحران جامعه محور در سطح محلات، باید از پایگاه های مدیریت بحران هدایت و عملیاتی شود. بر همین مبنا آماده همکاری در ساخت پایگاه جدید مدیریت بحران با شهرداری مناطق هستیم. خوشبختانه مناطق هم همکاری خوبی با ما داشته اند وبه عنوان مثال در دیداری که چندی قبل با شهردار منطقه 10 تهران داشتیم، بنا شد تا علاوه بر اینکه با عنایت به بافت فرسوده این منطقه دستورالعمل بهسازی لرزه ای نسبی ساختمان ها در آن اجرایی شود. مکانی هم به ساخت یک پایگاه جدید مدیریت بحران اختصاص پیدا کند.
رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرتهران افزود: طی گزارشی که ما از شهردار منطقه10 دریافت کردیم، حدود 50 درصد بافت این منطقه فرسوده است و بنابراین هم نوسازی و مقاوم سازی بافت فرسوده و هم اقدامات پیشگیرانه باید در اولویت باشد.
کرمی محمدی درباره اجرای طرح مدرسه آماده هم اظهار داشت: این طرح از چند سال پیش و با ابتکار سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران اجرا شد، اما از سال قبل با تفاهم نامه مشترکی که میان شهرداری تهران، وزارت آموزش و پرورش، سازمان پدافند غیر عامل و سازمان مدیریت بحران کشور به امضا رسید، اجرای این طرح به شکل ملی تبدیل شد و طرح ملی مدرسه آماده نام گرفت.
وی افزود: ما اعلام کردیم که آماده انتقال تمام تجربیات خود در این حوزه هستیم و هم اکنون برنامه ریزی های لازم برای اجرای این طرح فراهم و ظرفیت بسیار خوبی هم بوجود آمده است. حتی در شرایط کرونا شرایطی فراهم شده تا تمامی مدارس بتوانند به صورت مجازی آموزش های مربوط به مدرسه آماده را دریافت نمایند.
منبع:

1399/06/26
11:39:05
5.0 / 5
1804
تگهای خبر: آموزش , ساختمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی