مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری تهران:

عزم سازمان آتش نشانی برای جلوگیری از ستاندن اختتام كار برای ساختمان های ناایمن

عزم سازمان آتش نشانی برای جلوگیری از ستاندن اختتام كار برای ساختمان های ناایمن ایمن رها: مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران بر عزم این سازمان برای جلوگیری از ستاندن اختتام كار برای ساختمان های ناایمن تاكید نمود.


به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، داوری در آئین گرامیداشت روز آتش نشان که در محل شورای اسلامی شهر تهران انجام شد ضمن تبریک روز آتش نشان و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای آتش نشان اظهار داشت: امروز آتش نشانی سرمایه بزرگی در اختیار دارد و این سرمایه اعتماد مردم است. بی شک این اعتماد بزرگترین سرمایه ای است که یک سازمان می تواند به دست آورد و باید خودرا برای ارتقای این اعتماد به روز کند.
وی ادامه داد: برای حفظ این سرمایه همه باید در سازمان آتش نشانی تلاش نماییم. این تلاش ظرف یک سال قبل در حوزه های مختلف مد نظر قرار گرفته، همه آتش نشان ها تلاش کردند به شکلی که در یک سال قبل بیش از ۷۱ هزار ماموریت توسط این سازمان انجام شده که ۲۵ درصد یعنی معادل ۲۷ هزار مورد مربوط به آتش سوزی ها و ۶۵۰۰ مورد نیز مربوط به آتش سوزی ساختمان ها بوده، بدین سان همه برای ارتقای توان عملیاتی سازمان تلاش کردند.
وی افزود: امروز تجهیزات خوبی برای سازمان آتش نشانی تهیه شده که یا در حال ورود به سازمان است و یا امروز در سازمان به کار گرفته شدند. با وجود شرایط سخت تحریم ها تلاش ها همچنان ادامه دارد.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در بخش دیگری از صحبت های خود به موضوع آموزش آتش نشانان اشاره نمود و اضافه کرد: یکی از اهداف اصلی سازمان اجرای آموزش های نیروهای این سازمان است که بطور جد در دستور کار قرار گرفته و امیدواریم امسال نیز ادامه پیدا کند. همین طور تمرین هایی که به افزایش توان عملیاتی آتش نشانان کمک می نماید نیز در دستور کار قرار دارد.
داوری اشاره کرد: موضوع ایمنی شهر و ایجاد شهر تاب آور که سبب افزایش احساس ایمنی و آرامش در شهروندان آن می شود خصوصاً در حوزه آتش سوزی های بزرگ امروز خوشبختانه تغییر کرده اما باید به این مورد توجه جدی داشته باشیم و شورای شهر تهران مصوبات خوبی در حوزه ایمنی داشته است
وی افزود: خلاهایی وجود دارد که نیاز است سایر سازمان ها نیز ورود جدی داشته باشند اما با اهمیت تر از همه اینها مشارکت و همکاری شهروندان است که اگر نباشد نمی توانیم راه را با سرعت مناسب طی نماییم. قوانین نیز باید به کمک ما بیایند تا در امتداد ارتقای توان عملیاتی با عزمی جدی حرکت نماییم.
وی ادامه داد: امروز نگاه سازمان تنها به توسعه ایستگاه ها و تجهیزات نیست. تمام ساختمان های جدید الاحداث شهر امروز شامل مقررات ایمنی می شوند و سرعت بازدید از این ساختمان ها بالا رفته، البته در این راه مشکلاتی نیز وجود دارد اما اراده سازمان این است که اجازه ندهد هیچ ساختمان ناایمنی در شهر اختتام کار بگیرد.
داوری با اشاره به اینکه همه تلاش ها در سازمان آتش نشانی برای مقابله را بیماری کرونا انجام شده است، اظهار داشت: در شرایط سختی بیماری کووید ۱۹ همه آتش نشان ها حتی در دوره تعطیلات فروردین ماه نیز در خیابان ها حضور داشتند و تمام تلاش خودرا بکار گرفتند. در این راستا تجهیزات ابتکاری به همت کارشناسان سازمان ساخته شد و مورد توجه مردم و حتی دنیا قرار گرفت. آتش نشانان احساس تعهد خود به مردم را همیشه داشتند اما توان مقابله با حوادث جایگاهی دارد و به موارد دیگری نیز با هدف پیشگیری باید توجه ویژه داشته باشیم.
به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا در این مراسم که با حضور محسن هاشمی رفسنجانی ریاست شورای شهر تهران، مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری شهرداری تهران، احمد مسجدجامعی و نماینده پست برگزارشد از تمبر یادبود هفتم مهر ماه روز آتش نشان رونمایی گردید.
منبع:

1399/07/09
09:12:05
5.0 / 5
1668
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی