نماینده دزفول در مجلس شورای اسلامی تأكید كرد:

ضرورت استفاده ازظرفیت خیران برای تأمین زیرساخت های امنیت درخوزستان

ضرورت استفاده ازظرفیت خیران برای تأمین زیرساخت های امنیت درخوزستان به گزارش ایمن رها نماینده دزفول در مجلس در شورای اسلامی اظهار داشت: لازم است از ظرفیت خیران كشور برای تأمین زیرساخت های امنیتی و رفع كمبودهای تجهیزاتی این حوزه استفاده گردد.سید احمد آوایی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به دیدار اعضای مجمع نمایندگان استان خوزستان با «سردار اشتری» فرمانده نیروی انتظامی کشور، برقراری امنیت را در جامعه نیازمند «بسیج عمومی» دانست و اظهار نمود: امروزه مشکلات و مسائل گوناگونی سبب به وجود آمدن برخی ناامنی ها در جامعه شده که لازم است صدمه شناسی دقیقی در این حوزه صورت گیرد.
وی اضافه کرد: در واقع باید سیاست های پیشگیرانه را اتخاذ نمود اما در صورت وقوع جرم، قوه قضائیه باید رسیدگی به پرونده مجرمان را به صورت ویژه در دستور کار قرار خود قرار دهد تا زحمات نیروی انتظامی در دستگیری اشرار و متهمان مثمر ثمر واقع شود.
نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: مبحث مهم دیگری که باید مورد توجه قرار بگیرد ایجاد فرهنگ سازی متقابل میان مردم و نیروی انتظامی است. در این حوزه نهادهایی همچون صدا و سیما، ائمه جمعه و سایر نهادهای فرهنگی باید با بسترسازی های مناسب، مردم را ترغیب کنند تا ضمن احترام به قوانین از تذکرات دلسوزانه نیروی انتظامی هم تبعیت کنند تا به این شکل شاهد پایین آمدن خیلی از تخلفات باشیم و در مقابل، پلیس هم باید در قالب احترام به شهروندان به اجرای قوانین و دستورات بپردازد تا به این صورت فضای اعتماد بین مردم و نیروهای امنیتی و انتظامی برقرار شود.
آوایی با اشاره به کمبودهای موجود در نیروی انتظامی، تقویت خیران حوزه امنیت را راهگشای این مورد دانست و خاطرنشان کرد: خیران در کشور ما نشان دادند که هر کجا از آنها طلب کمک گردد، بدون چشم داشت در خدمت کشور خود خواهند بود؛ ازاین رو لازم است تا با خیران کشور در جهت حل مشکلات، تأمین امکانات در این حوزه، ایجاد زیرساخت ها و بسترسازی های مناسب تعاملات خوبی صورت گیرد.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه حوادث جاده ای را از دیگر تهدیدهای امنیتی کشور دانست و اظهار داشت: روزانه شاهد این هستیم که خیلی از سرمایه های انسانی کشور بر اثر تصادفات جاده ای از دست می رود و داغدار هموطنان می شویم و بر خلاف واقعیت، نوک پیکان انتقادات فقط به سمت نیروی انتظامی کشیده می شود، در صورتیکه باید پیش از هر چیز بستر شکل گیری این اتفاقاتی را که علل گوناگونی همچون مشکلات جاده ای و ناایمنی خودرو های داخلی است، برطرف نماییم.
آوایی ضمن ابراز نگرانی از مسلح بودن اشرار، بیان نمود: نیروی انتظامی در جهت ایجاد امنیت فراگیر باید با قدرت هر چه تمام با اشرار مسلح برخورد و آنها را خلع سلاح کند که در این راستا نیروهای بسیج و مردمی می توانند برای مقابله با اشرار سازمان دهی شوند.
وی در انتها با تقدیر از زحمات سردار «عباس زاده» فرمانده سابق نیروی انتظامی خوزستان و تبریک انتصاب سردار «صالحی» فرمانده جدید نیروی انتظامی این استان، از تلاشهای سرهنگ «روح الله» گراوندی فرمانده ناحیه انتظامی شهرستان دزفول هم تقدیر و تشکر کرد.


منبع:

1399/07/11
13:59:54
5.0 / 5
1514
تگهای خبر: امنیت , ایمنی , پلیس , تصادف
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی