از سوی سخنگوی نیروی انتظامی؛

روز شمار و برنامه های هفته ناجا

روز شمار و برنامه های هفته ناجا به گزارش ایمن رها سخنگوی نیروی انتظامی، ضمن اعلام روز شمار هفته ناجا، اظهار داشت: برنامه های سال جاری با شعار با هم برای امنیت و سلامت و رعایت دستورالعمل های بهداشتی از ۲۷ مهر تا ۲ آبان در سرتاسر كشور برگزار می گردد.


به گزارش ایمن رها به نقل از مهر، سردار احمد نوریان، تصریح کرد: در این هفته با هدف گسترش گفتمان امنیت و سلامت، تقویت احساس امنیت عمومی، آشناسازی هموطنان با پیشرفت ها و تحولات پلیس درعرصه های مختلف، گزارش مجموعه اقدامات و کارنامه یکساله پلیس در حوزه های مختلف عملکردی و تخصصی به اطلاع مردم شریف ایران اسلامی رسانده می شود. معاون اجتماعی ناجا اضافه کرد: امنیت و سلامت از نیازهای اساسی جوامع انسانی درطول تاریخ بوده و در حفظ، بقاء و تعالی بشر نقش کلیدی دارد وفقدان آن صدمه های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی و.. فراوانی را برای فرد و جامعه به دنبال خواهد داشت.
سخنگوی نیروی انتظامی افزود: پلیس بعنوان اصلی ترین نهاد حافظ نظم و امنیت عمومی که بیشترین سطح ارتباط و تعامل را با عناصر، گروه ها و اقشار مختلف اجتماعی دارد، برای پیشبرد مأموریت ها و تأمین امنیت و آرامش اجتماعی، بیشتر از هر سازمان و نهاد دیگری نیازمند همراه سازی و جلب حمایت افکار عمومی است.
وی افزود: نیروی انتظامی در برقراری نظم و امنیت درجای جای میهن اسلامی اعم ازشهرها، روستاها، جاده ها و مرزها، مقابله با مجرمان، اخلالگران و قانون شکنان با ایثار و فداکاری فرزندان میهن اسلامی انجام وظیفه نموده و شهدای گرانقدری راطی چهار دهه از عمر بابرکت این نظام مقدس تقدیم کرده است.
معاون اجتماعی ناجا هفته نیروی انتظامی را فرصت مغتنمی برای بازنمایی و معرفی جلوه هایی ازخدمات و تصویر واقعی اقتدار، کارآمدی، توانمندی، هوشمندی پلیس به آحاد جامعه دانست و خاطرنشان کرد: در طول این هفته تلاش خواهد شد تا با استفاده از مشارکت و ظرفیت دستگاه های دولتی، سازمانهای غیردولتی، اقشار مختلف اجتماعی نخبگان و اساتید و چهره های شاخص ورزشی، هنری و... نقش و جایگاه پلیس و مردم در حفظ و ارتقای نظم و امنیت را برای شهروندان تبیین نماید.
این مقام انتظامی بیان نمود: با عنایت به تغییرات اجتماعی گسترده در عرصه های مختلف زندگی بشر و تاثیری که این تغییرات برحوزه امنیت عمومی دارد، همینطور لزوم تلاش جمعی در جلوگیری از شیوع و غلبه بر ویروس منحوس کرونا باعث شد تا شعار " با هم برای امنیت و سلامت " را برای هفته ناجای سال جاری برگزیده و امیدواریم با رشد آگاهی ها و تبیین صحیح نقش، سهم و مسئولیت های آحاد جامعه در حفظ، ارتقاء و کیفی بخشی امنیت و سلامت در جامعه، گسترش نقش مشارکت جویانه و کنشگری فعالانه مردم، نهادها، دستگاه ها و سازمان ها را درطول سال شاهد باشیم.
معاون اجتماعی ناجا، ترغیب هموطنان به رعایت قانون وفرهنگ خودکنترلی، و تشویق دیگران به رفتار قانونمند و همینطور تقویت رابطه معنادار و متقابل مردم با پلیس در کنار تبیین نقش پلیس در پیشگیری انتظامی و اجتماعی - با اولویت سلامت و امنیت- را از دیگر اهداف کلی برنامه های هفته نیروی انتظامی امسال برشمرد و اضافه کرد: مردم و پلیس در کنار یکدیگر می توانند، احساس امنیت جامعه را گسترش دهند.
وی در ادامه با بیان محورها و برنامه های شاخص هفته ناجا به دیدار فرماندهان نیروی انتظامی با علما، روحانیون، مراجع وهمچنین برگزاری نشست علمی با اساتید و نخبگان علمی، فرهنگی و هنری در حوزه های مختلف ماموریتی پلیس از راه ویدئو کنفرانس اشاره نمود و اضافه کرد: تجدید میثاق فرماندهان، مدیران و کارکنان با آرمان های حضرت امام خمینی (ره) و بیعت مجدد با فرماندهی معظم کل قوا "مدظله العالی" و همینطور عطرافشانی و غبارروبی گلزار شهدای انقلاب اسلامی در سرتاسر کشور هم از برنامه های ما در هفته پیش رو است که با لحاظ شرایط ویژه انتشار ویروس کووید ۱۹ صورت خواهد گرفت.
سردار نوریان اظهار داشت: تجلیل از کارکنان خدوم ناجا و خانواده های آنها، بازنشستگان، ایثارگران، پیشکسوتان، نخبگان وچهره های فرهیخته دینی، فرهنگی، علمی و ورزشی و همینطور ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و ارج نهادن به مقام شامخ خانواده معظم شهدا و مدافعان حریم نظم و امنیت از دیگر برنامه های این هفته است.
سخنگوی ناجا در ادامه با اشاره به رونمایی از کتاب زندگینامه شهدای ناجا و ۱۰ طرح جدید فناورانه و هوشمند سازی در حوزه های مختلف ناجا، اضافه کرد: افتتاح بیشتر از ۱۱۰ پروژه عمرانی در سرتاسر کشور توسط فرمانده نیروی انتظامی به صورت ویدئو کنفرانس، همینطور برگزاری نمایشگاه تخصصی گام دوم انقلاب با محوریت پژوهشگاه علوم انتظامی و مطالعات اجتماعی ناجا همچون برنامه های این هفته است.
سردار نوریان، "امنیت نرم افزاری" را رویکرد غالب در تولیدات هنری و رسانه ای هفته ناجا برشمرد و از تولید و پخش ۶ تله فیلم در چارچوب جشنواره فیلم های پلیسی هفته ناجا با عناوین " نقاب، لارو، چشم سوم، دختر الهام، کارتون خواب و..." از شبکه ۳ سیما اطلاع داد و تصریح کرد: به علت شیوع بیماری منحوس کرونا و کاهش فعالیتهای میدانی در هفته ناجا، با همکاری صدا و سیما، رسانه های جمعی، گروه های فعال هنری و فرهنگی، افزایش تولیدات رسانه ای و هنری شامل انواع موشن گرافی، انیمیشن، مستند گزارشی، تله فیلم ومحصولات چند رسانه ای را محور و مبنا فعالیت ها قرار داده ایم.
وی افزود: تحقق اصل جامعه محوری در تأمین، حفظ و توسعه امنیت عمومی و همینطور تحول در نگاه پلیس به جامعه، مستلزم تبیین ابعاد مختلف همکاری ونقش مردم ورسانه در ایجاد آرامش عمومی و امنیت مردم پایه است بدین منظور، دبیرخانه ستاد برگزاری هفته ناجا با همکاری رسانه ملی مبادرت به برگزاری سلسله میزگردهای تخصصی و برنامه های گفت و گو محور تلویزیونی با حضور کارشناسان و پلیس های تخصصی خواهد نمود.
سردار نوریان در مورد اجرای طرح های مردم یاری اظهار داشت: عرضه خدمات درمانی و بهداشتی در مناطق محروم و مرزی با همکاری دستگاه های دولتی ذیربط، همینطور آموزش همگانی و آگاهسازی نسبت به صدمه های اجتماعی و جرایم در رسانه ها و فضای مجازی از دیگر برنامه های این هفته است.
وی از آموزش مهارت های زندگی به همراه عرضه خدمات تخصصی روانشناختی به مشمولان مراکز آموزشی ناجا اطلاع داد و اضافه کرد: دوران سربازی بعنوان یک مرحله انتقالی جهت آماده سازی نسل جوان برای ورود جدی به عرصه های واقعی زندگی و تسهیل روند جامعه پذیری است که غالبا افراد در این سن به علت نگرانی نسبت به آینده شغلی، تحصیلی، ازدواج و...، با فشارها و استرس مواجه می باشند، باید به این موضوع، دغدغه و نگرانی خانواده ها برای اعزام فرزندان به خدمت مقدس سربازی را هم اضافه کرد؛ ازاین رو ناجا در بدو ورود مشمولان به مراکز آموزشی، با انجام مصاحبه های روان شناختی و سایر اقدامات ارزیابانه، نسبت به تشکیل " پرونده سلامت روان مشمولان" اقدام می کند تا منطبق با شرایط و توانمندی افراد نسبت به جانمایی آنها اقدام گردد.
سخنگوی ناجا اضافه کرد: از طرفی با این سازوکار در صورت شناسایی افراد دارای زمینه های مشکلات روانشناختی، نسبت به ارجاع آنها به مراکز درمانی، طرح مبحث در کمیسیون پزشکی ناجا و... اقدام خواهد شد.
سردار نوریان خاطرنشان کرد: همینطور در جهت توانمندسازی سربازان عزیزدر زمینه مهارت های فردی و اجتماعی، تاب آوری و سازگاری؛ آموزش سبک زندگی اسلامی-ا یرانی، آموزش فرهنگ سازمانی پلیس و همینطور تقویت رشد اخلاقی و معنوی مشمولان اقدام می شود.
وی اضافه کرد: در ضمن مشاوران و روانشناسان مستقر در این مراکز آماده عرضه خدمات تخصصی روانشناختی به سربازان در طول دوره مقدس سربازی می باشند.
تشریح روزشمار هفته نیروی انتظامی
وی در ادامه به تشریح روزشمار هفته نیروی انتظامی پرداخت و اظهار داشت: روزهای هفته ناجا سالجاری باعنوان "حفظ ارزش ها، ولایت مداری، پلیس در تراز انقلاب اسلامی" شروع می شود، برنامه های روز یکشنبه ۲۷ مهر با شعار "اقتدار توام با رأفت، هوشمندی و خدمت صادقانه" دنبال و برای روز دوشنبه ۲۸ مهرماه شعار "مشارکت عمومی، پیشگیری اجتماعی و توسعه امنیت" برگزیده شده است.
این مقام انتظامی افزود: عنوان روز سه شنبه ۲۹ مهر "امنیت اقتصادی، کمک به تولید، آسایش عمومی" است، روز چهارشنبه ۳۰ مهر نیز"آموزش همگانی، نظم و قانون مداری، فرهنگ ترافیک" نامگذاری شده است.
سخنگوی ناجا بیان نمود: برای پنجشنبه اول آبان ماه در روز شمار هفته ناجا، شعار "مرزبانی، ایثار وجوانمردی، همگامی با مرزنشینان" و برای روز جمعه دوم آبان هم عنوان "سلامت خانواده، فضای مجازی پاک، جامعه امن" را برگزیده ایم.
سردار نوریان در انتها با اشاره به اجرای ۱۵۵ برنامه محوری با رعایت شیوه نامه های بهداشتی در طول هفته ناجا عنوان داشت: به منظور رفاه حال هموطنان و طبق سنوات گذشته، بسته های خدمات مضاعف برای هفته ناجا پیشبینی شده است که متعاقبا اعلام خواهد شد.


منبع:

1399/07/23
13:36:40
5.0 / 5
1426
تگهای خبر: آموزش , امنیت , بهداشت , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی