لزوم توجه به مهارت آموزی سربازان در قانون بودجه1400

لزوم توجه به مهارت آموزی سربازان در قانون بودجه1400 ایمن رها: مشاور عالی قرارگاه مهارت آموزی سربازان نیروهای مسلح ابراز امیدواری كرد كه در قانون بودجه 1400 اعتبارات لازم برای مهارت آموزی سربازان پیش بینی شود.


سردار موسی کمالی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به دیدار فرمانده قرارگاه مهارت آموزی سربازان نیروهای مسلح با عضو هیات رییسه مجلس و عضو فراکسیون تولید و اشتغال مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی در بحث مهارت آموزی سربازان و کمک و ارتقای آن نقش بسیار موثری دارد و بدین جهت قرارگاه مهارت آموزی سربازان به دنبال افزایش تعامل و راهکارهایی است که بتوان با کمک مجلس این امر را تسریع کرد.
وی درباره جزئیات دیدار اظهار داشت: در این دیدار از طرف فرمانده قرارگاه مهارت آموزی سربازان بر این مساله تاکید شد که اصلاح مقررات یکی از ضروریات برای اجرای مهارت آموزی و توانمندسازی سربازان است. همین طور از طرف طرف مقابل نیز این پیشنهاد عنوان شد که فرمانده قرارگاه در فراکسیون اشتغال و کمیسیون امنیت حضور پیدا کرده تا میزان تعامل با نمایندگان مجلس افزایش پیدا کند.
کمالی با اعلان اینکه توانمندسازی و مهارت آموزی بعنوان یک رویکرد جدید و تحولی در سربازی باید مورد توجه همه دستگاه ها و قوا همچون دولت و مجلس قرار بگیرد، اظهار داشت: باید شرایطی فراهم گردد که از ظرفیت سربازی حداکثر استفاده به نفع جوان صورت گیرد و این افراد بتوانند ضمن انجام وظایف دفاعی و امنیتی، مهارتی را هم آموخته و بعد از خدمت آنرا به کار بگیرند.
مشاور عالی قرارگاه مهارت آموزی سربازان نیروهای مسلح با تاکید بر اینکه در همین راستا بنظر می رسد که لازم است در قوانین مربوط به سربازی و نیز برنامه هفتم توسعه بخشی تحت عنوان توانمندسازی و مهارت آموزی کارکنان وظیفه قرار بگیرد، اظهار داشت: در این نشست ابراز امیدواری شد که در قانون بودجه سال ۱۴۰۰ نیز اعتبارات لازم برای آموزش مهارت آموزی سازمان های ذیربط پیش بینی شود.
منبع:

1399/07/29
23:15:19
5.0 / 5
1362
تگهای خبر: آموزش , امنیت , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی