رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر:

همكاری ایران و افغانستان در دستور كار است

همكاری ایران و افغانستان در دستور كار است به گزارش ایمن رها رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: همكاریهای دو كشور ایران و افغانستان در سطح كلان در دستور كار قرار گرفته است.به گزارش ایمن رها به نقل از مهر، سردار مجید کریمی پس از ظهر سه شنبه در حاشیه بازدید از یک مرکز تربیت سگ زنده یاب شهرستان ساوجبلاغ که با حضور معاون مبارزه با مواد مخدر وزارت کشور افغانستان صورت گرفت، اظهار نمود: این مرکز از ۲۰ سال پیش شروع به کار کرده و امروز بعنوان بزرگ ترین مرکز پرورش سگ های عملیاتی پلیس در خاورمیانه به حساب می آید.
وی با اشاره به اینکه دانش پرورش سگ های عملیاتی بومی شده است، خاطرنشان کرد: هم اکنون با استفاده از شرکت های دانش بنیان ایرانی تلاش در پرورش سگ های عملیاتی از نژادهای بومی داریم.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر با اشاره به اینکه با این ظرفیت علاوه بر کاهش ارزبری توانسته ایم اقدامات شگرفی در کشف مواد مخدر داشته باشیم، تصریح کرد: سگ های تربیت شده در این مرکز توانایی شناسایی حتی یک گرم مواد مخدر را دارند و بعنوان ابزاری مفید به یاری پلیس مبارزه با مواد مخدر آمده اند و در راه آهن ها و فرودگاه ها به بهترین نحو از آنها بهره برده ایم.
تربیت سگ های زنده یاب توسط نیروی انتظامی
وی با اشاره به اینکه در این مرکز علاوه بر تربیت سگ های موادیاب به پرورش سگ های زنده یاب هم می پردازیم، افزود: این سگ ها در حوادث مختلفی مانند حادثه پلاسکو به کارگیری شده اند.
کریمی با اشاره به اینکه کشور افغانستان طی سال ها جنگ و درگیری گرفتار مشکلات گوناگونی مانند گسترش مواد مخدر شده است، اظهار نمود: این مورد به یک چالش فرامنطقه ای تبدیل گشته است.
وی با اشاره به اینکه هم مسؤلان افغانستان و هم مسؤلان ایرانی برای پیشگیری از ترانزیت مواد مخدر تصمیم جدی دارند، اظهار داشت: برای این امر رایزنی های مختلفی صورت گرفته است و به نتایج مثبتی دست یافتیم و بر این اساس، تهیه سند جامع همکاری دو کشور ایران و افغانستان در سطح کلان در دستور کار قرار گرفته است.
کشف ۶۰۸ تن انواع مواد مخدر در ایران
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر با اشاره به اینکه تلاش داریم دانش پرورش سگ های موادیاب را به افغانستان منتقل نماییم، اظهار نمود: هیچ کشوری به تنهایی قادر به مبارزه با معضل مواد مخدر نیست و در این راه باید از تمامی ظرفیت های بین المللی بهره برد.
وی آخر متذکر شد: از آغاز سالجاری ۶۰۸ تن انواع مواد مخدر توسط نیروی انتظامی کشف شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل با افزایش ۳۰ درصدی روبه رو بوده است.


منبع:

1399/07/30
22:36:16
5.0 / 5
1380
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی