مدیركل پزشكی قانونی استان خبر داد

كاهش ۲۷ درصدی فوت ناشی از سوانح رانندگی در كهگیلویه و بویراحمد طی ۶ ماهه نخست امسال

كاهش ۲۷ درصدی فوت ناشی از سوانح رانندگی در كهگیلویه و بویراحمد طی ۶ ماهه نخست امسال به گزارش ایمن رها كهگیلویه و بویراحمد مدیركل پزشكی قانونی كهگیلویه و بویرحمد اظهار داشت: فوت ناشی از سوانح رانندگی در سطح استان نسبت به زمان مشابه سال قبل 27.56 درصد كاهش داشته است.


"کامروز امینی" در جمع خبرنگاران اضافه کرد: از شروع سال جاری تا اختتام شهریور ماه ۲ هزار و ۱۰۸ نفر مصدوم ناشی از سوانج رانندگی در استان داشته ایم که این تعداد نسبت زمان مشابه سال قبل ۲۷ درصد کاهش داشته است.
وی اشاره کرد: شهرستان بویراحمد هزار و ۳۱۳ مورد، گچساران ۲۷۳ مورد، کهگیلویه ۴۱۸ مورد، بهمئی ۴۳ مورد و دنا ۶۳ مورد را به خود اختصاص داده اند.
مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویرحمد اظهار نمود: طبق سالنامه آماری پزشکی قانونی طی سال قبل استان رتبه چهارم کشور را نسبت به جمعیت در ارتباط با مصدومان ناشی از سوانح رانندگی به خود مختص کرده است.
امینی اشاره کرد: در ۶ ماهه نخست امسال ۹۲ فوت ناشی از سوانح رانندگی در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد داشته ایم که ۳۶.۲ درصد از مرگ های غیر طبیعی استان را به خود مختص کرده است.
وی بیان کرد: این تعداد فوتی نسبت به زمان مشابه سال قبل ۲۷.۵۶ درصد کاهش داشته است.
مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد اشاره کرد: از مجموع ۹۲ فوت ناشی از سوانح رانندگی در استان ۷۹ نفر آقا و ۱۳ نفر خانم بوده اند.
امینی اظهار نمود: ۶۰ نفر از فوتی های سوانح رانندگی استان در شهرستان بویراحمد، ۱۴ نفر در شهرستان گچساران، ۱۵ نفر در شهرستان کهگیلویه و ۳ نفر در شهرستان بهمئی به ثبت رسیده اند.
به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، وی اشاره کرد: طبق سالنامه آماری پزشکی قانونی درباب فوت ناشی از سوانح رانندگی در استان کهگیلویه و بویراحمد رتبه ۸ کشوری را داشته ایم.
منبع:

1399/08/01
21:29:03
5.0 / 5
1453
تگهای خبر: پزشك , مصدوم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی