كلاهبرداری تلفنی همچنان قربانی می گیرد

كلاهبرداری تلفنی همچنان قربانی می گیرد به گزارش ایمن رها رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی از دستگیری كلاهبردار تلفنی و كشف 10 فقره كلاهبرداری آگاهی داد و اظهار داشت: این شیوه كلاهبرداری قدیمی است ولی با عدم هوشیاری شهروندان رو به رو هستیم.


به گزارش ایمن رها به نقل از مهر، سرهنگ کارآگاه قاسم دستخال اظهار داشت: پنجم تیرماه ۲ پرونده با موضوع کلاهبرداری در دادسرای ناحیه ۳۱ تهران تشکیل و برای رسیدگی تخصصی به پلیس آگاهی ارجاع شد.
رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی عنوان کرد: محتویات پرونده حاکی از آن بود، کلاهبردار با تماس تلفنی با شاکیان، و اعلام این مطلب که بخاطر خوش حسابی برنده جایزه شده اید و آنان را به مراجعه به نزدیکترین خودپرداز بانک راهنمایی و مبلغ ۳۰ میلیون تومان از حساب آنان برداشت کرده بود. این مقام انتظامی با اشاره به اینکه دریافت کننده وجوه شناسایی و مشخص شد که قبل تر به جرم زورگیری سابقه کیفری دارد، بیان داشت: با هماهنگی دادیار پرونده متهم دستگیر و به پلیس آگاهی انتقال یافت. وی اشاره کرد: با انتقال ارسلان به پلیس آگاهی وی به جرم خود اعتراف و اظهار کرد، تا کنون ۱۰ فقره کلاهبرداری به همین شیوه با همدستی یکی از دوستانش به نام جمال مرتکب شده است. رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی با اعلان اینکه در شاخه دیگری از تحقیقات پلیس دومین متهم پرونده نیز دستگیر شد، اظهار داشت: هر دو متهم با دستور قضائی برای کشف جزئیات پرونده در اختیار این پایگاه قرار دارند. وی اظهار داشت: هرچند این شیوه کلاهبرداری روشی قدیمی است ولی عدم هوشیاری شهروندان شاهد بروز این شیوه از کلاهبرداری و مراجعه شهروندان به پلیس آگاهی هستیم.


منبع:

1399/08/09
13:59:03
5.0 / 5
1499
تگهای خبر: پلیس , تخصص , شهروندان , قربانی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی