افزایش چشم گیر كشف موادمخدر در كشور

افزایش چشم گیر كشف موادمخدر در كشور رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا از افزایش 28 درصدی كشفیات موادمخدر در كشور آگاهی داد.


به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، سردار مجید کریمی در نشستی خبری به تشریح عملکرد پلیس مبارزه با موادمخدر پرداخت و اظهار داشت: از شروع امسال تا یازدهم آبان ماه بیش از ۶۵۰هزار کیلوگرم انواع مخدر از طرف ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر کشف شده است. همین طور در طول این مدت ۱۳۶ عملیات درگیری با باندها و قاچاقچیان مسلح را داشتیم که منجر به دستگیری ۱۰۶ تن از قاچاقچیان دانه درشت موادمخدر شد.
رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر نیروی انتظامی با اعلان اینکه در مجموع این عملیات ها ۱۴۳ باند منهدم شده است، اظهار داشت: ۹ سرباند نیز دستگیر و چهار قاچاقچی مسلح نیز به هلاک رسیدند.
به گغته وی، تنها در مهر ماه امسال ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر، ۱۴۳ باند قاچاق مواد را شناسایی و منهدم کردند.
وی درباره عملکرد سگ های موادیاب پلیس نیز اظهار داشت: این سگ ها از شروع سال تا حالا در عملیات کشف بیش از ۴۷ هزار کیلوگرم موادمخدر مشارکت داشته اند که در مجموع عملکرد آنها نسبت به زمان مشابه پارینه رشد ۱۰درصدی داشته است.
کریمی بر لزوم از بین بردن بنیانها و منابع گردش مالی سوداگران مرگ اصرار کرد و اظهار داشت: ارزش ریالی موادمخدر کشف شده از طرف پلیس نزدک به ۴۵۰۰ میلیارد تومان بوده که این مساله به خوبی گردش مالی سوداگران مرگ را نشان میدهد.
رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا با اعلان اینکه عملیات های پلیس از نقطه صفر مرزی تا دل شهرها و مرکز کشور بوده است، اظهار داشت: در این میان مردم نیز نقش مهمی بر عهده داشتند بطوریکه ۵۹ هزار کیلوگرم موادمخدر را با گزارشات مردمی کشف کردیم. همین طور از شروع امسال تا حالا ۲۷ هزار و ۸۰۰ فقره گزارش مردمی در رابطه با فعالیت قاچاقچیان و فروشندگان موادمخدر داشتیم.
کریمی افزود: در مجموع کشفیات مواد مخدر در کشورمان در مقایسه با سال قبل افزایشی ۲۸ درصدی و دستگیری عناصر اصلی نیز افزایشی هشت درصدی داشته و این در شرایطی است که به سبب همسایگی با کشور افغانستان مبارزه با موادمخدر برای ایران خیلی مشکل تر است.
ایشان سپس اظهار داشت: افغانستان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان مواد مخدر است، به طوریکه تنها در یکی از انواع مواد مخدر بیش از ۱۰ هزار کیلوگرم مخدر شیشه در این کشور تولید شده و به ایران قاچاق شده بود و در عملیات های مختلف از طرف ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر کشف و ضبط شده است.
بگفته رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا، تولید مخدر صنعتی شیشه در کشور افغانستان افزایش داشته است.
کریمی در آخر اصرار کرد که عملیات پلیس در مبارزه با سوداگران مرگ و قاچاقچیان ادامه خواهد داشت.
منبع:

1399/08/14
14:29:57
5.0 / 5
1456
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی