برخورد با خودرو های فاقد معاینه فنی و دودزا در تهران

برخورد با خودرو های فاقد معاینه فنی و دودزا در تهران جانشین رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از برخورد با خودرو های دودزا و فاقد معاینه فنی آگاهی داد.


سرهنگ ابوالفضل موسوی پور در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به افزایش آلودگی هوا در نیمه دوم سال اظهارکرد: در تمام طول سال طرح برخورد با خودرو های فاقد معاینه فنی و نیز خودرو های آلاینده و دودزا در جریان است، اما با توجه به این که در نیمه دوم سال شاهد افزایش آلودگی هوا هستیم، پلیس نیز با حساسیت بیشتری بر این مساله نظارت خواهد داشت.
وی با اعلان اینکه پلیس به دو شکل دوربینی و نیز با حضور ماموران مبادرت به برخورد با خودرو های آلاینده و فاقد معاینه فنی خواهد کرد، اظهار داشت: ممکنست خودرویی دارای معاینه فنی هم باشد اما دودزا باشد که در این خصوص ماموران برخوردهای لازم را انجام خواهند داد.
موسوی پور با اعلان اینکه قانون نیز در مورد خودرو های آلاینده و دودزا صراحت دارد، اظهار نمود: یکی از موارد مورد تاکید قانون ممنوعیت تردد خودرو های دارای نقص فنی و دودزا در سطح معابر است.
بگفته جانشین رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ، ماموران پلیس راهور در ۴۶ نقطه از سطح شهر تهران استقرار یافته و با خودرو های آلاینده و دودزا برخورد خواهند کرد. علاوه بر آن دیگر ماموران و گشت های پلیس راهور نیز در صورت مشاهده چنین خودروهایی نسبت به اعمال قانون آن اقدام خواهند کرد.
وی با اعلان اینکه خودرو های دودزا در مرکز هوشمند کنترل ترافیک تهران نیز رصد می شوند، اظهار داشت: در صورت لزوم این مرکز بوسیله ارتباط بی سیم با ماموران راهور آنان را از تردد خودروی دودزا در محدوده آنان با خبر می کند.
موسوی پور جریمه خودرو های دودزا و فاقد معاینه فنی را به ترتیب ۴۵ و ۵۰ هزار تومان اعلام نمود و اظهار داشت: علاوه بر جریمه ریالی فک پلاک خودروی دودزا نیز در دستور کار قرار داشته و این خودرو ها پلاک اعزام به تعمیرگاه دریافت خواهند کرد.
جانشین رئیس پلیس راهور تهران بزرگ افزود: با نصب پلاک اعزام به تعمیرگاه روی خودروی، راننده ۲۴ ساعت اجازه تردد و رفتن به تعمیرگاه را خواهد داشت.1399/08/21
14:03:35
5.0 / 5
1463
تگهای خبر: پلیس , ترافیك , تعمیر , جریمه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی