پیشبینی یخبندان تهران بر روی نقشه

پیشبینی یخبندان تهران بر روی نقشه به گزارش ایمن رها معاون پیشگیری سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از فراهم شدن امكان پیشبینی وقوع یخبندان در تهران اطلاع داد.


سید مجتبی حسینی در گفتگو با ایسنا ضمن اشاره به آغاز فعالیت سامانه اخطار برف و یخبندان در پایتخت اظهار داشت: سامانه پیشبینی و اخطار سیلاب، برف سنجی و یخبندان با نصب دستگاههای آنلاین سنجش از هفته گذشته فعالیت خویش را در تهران شروع کرد.
وی با اشاره به اینکه با استفاده از این سامانه می توان نقشه خطر یخبندان در شهر را پیش بینی نمود، اظهار داشت: این نقشه احتمال یخبندان برای چهار تا پنج روز آینده را در شهر پیشبینی می کند.
حسینی ضمن اشاره به درجه بندی میزان یخبندان در این سامانه اظهارکرد: این سامانه دارای سطح بندی برای دمای کمتر از منفی دو، دمای منفی دو تا صفر، دمای صفر تا دو و دمای بالاتر از دو درجه است که با رنگ های مختلف روی نقشه نشان داده می شود.
معاون پیشگیری سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با اشاره به اینکه دستگاههای برف سنج هم در نقاط شمالی تهران نصب شده است، خاطرنشان کرد: این دستگاه ها که در محدوده های ولنجک، شهرک قائم، میدان برود و بهاران نصب شده اند، هنگام بارش برف در لحظه به مدیران مسئول و مدیران بحران هشدارهای لازم را می دهد.
به قول وی، این سامانه تماما آنلاین و هوشمند است و در هر ساعت از شبانه روز قابلیت عرضه اخطار و هم خروجی گزارش به مدیران را خواهد داشت.
منبع:

1399/08/24
22:38:48
5.0 / 5
1275
تگهای خبر: آنلاین , سیل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی