ضرورت آگاه سازی مردم از لطمه های اجتماعی به كمك رسانه و هنر

ضرورت آگاه سازی مردم از لطمه های اجتماعی به كمك رسانه و هنر به گزارش ایمن رها فرمانده نیروی انتظامی با تاكید بر لزوم ارتباط معاونت اجتماعی با نهادهای برون سازمانی خصوصاً ارگان های دخیل در تولید و توسعه نظم و امنیت اشاره كرد: معاونت اجتماعی ناجا؛ یك معاونت راهبردی و فرابخشی است.به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا سردار حسین اشتری در آئین تکریم ومعارفه معاون اجتماعی ناجا اظهارکرد: بر روح بلند و ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) درود و رحمت می فرستیم، یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، دوران دفاع مقدس، شهیدان عرصه نظم و امنیت را گرامی می داریم و برای فرماندهی معظم کل قوا " مدظله العالی" آرزوی طول عمر توام با صحت و سلامتی داریم و فرا رسیدن هفته بسیج را به همه دلاورمردان بسیجی که با روحیه ولایی، جهادی و انقلابی در اقصی نقاط کشور مشغول خدمت هستند تبریک عرض می کنم.

فرمانده نیروی انتظامی افزود: می توان با تاکید بر روحیه جهادی، انقلابی و بسیجی وظیفه خودمان را در قبال صیانت از ارزش های والای انقلاب اسلامی ایفا نماییم و خدا را شاکر هستیم که امروز توفیق داریم در نیروی عظیم انتظامی به مردم خدمت نماییم. این مهم را بالاترین سرمایه و افتخار برای خود می دانیم.

اشتری با اعلان اینکه نیروهای پلیس با روحیه ولایی، انقلابی، جهادی و بسیجی در جهت تامین و توسعه نظم و امنیت در کشور تلاش و فعالیت می نمایند، اظهارکرد: به لطف و عنایت الهی، امروز نیروی انتظامی توانسته است در اقصی نقاط کشور با حضور مقتدرانه، مدبرانه، هوشمندانه و مسئولانه ماموریت های خودرا اجرائی و عملیاتی کند.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به تنوع و گستردگی ماموریت های ناجا اظهار داشت: هیچ نهادی به اندازه نیروی انتظامی دارای تنوع و کثرت ماموریت نیست. سبزپوشان ناجا در اقصی نقاط کشور برای خدمت به مردم در حال مجاهدت و مردم قدردان زحمات آنان هستند.

وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا در کشور اشاره کرد: از زمان شیوع این ویروس منحوس در کشور نیروی انتظامی علاوه بر انجام وظایف ذاتی و قانونی خود در تامین نظم و امنیت، در کنار کادر درمان و مدافعان سلامت به ایفای نقش پرداخت. از طرفی دیگر در اجرای مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا، دستگاه ها و متولیان امر را همراهی کرد.

همکاری خوب مردم با پلیس

اشتری با اشاره به مصوبات اخیر ستاد ملی مقابله با کرونا در اجرای محدودیت های جدید اشاره کرد: موقعیت و موضع پلیس به شکلی است که زمانی که اطلاعیه، سفارش یا مطلبی را خطاب به عموم مردم اعلام می کند، هزاران نفر تمکین می کنند و در دور جدید اعمال محدودیت هایی که برای صیانت از سلامت جامعه است نیز شاهد همکاری خوب مردم با پلیس بوده ایم.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به بازدید میدانی از روند اجرای مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا همزمان با اعمال محدودیت های جدید اظهارکرد: طی بازدید میدانی که شب گذشته از بعضی از معابر و اماکن داشتم شاهد همکاری خوب مردم در اجرای مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا بودم. قدردان چنین مردم فهیم و با درایتی هستیم که اعتقاد دارند که این محدودیت ها برای حفظ سلامت خودشان است.

وی با اعلان اینکه مطابق تدبیر و فرمایش مقام معظم رهبری، مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا لازم الاجرا و تکلیف است، اظهارکرد: افتخار می نماییم که در این ایام نیز در کنار مردم و برای حفظ و صیانت از سلامت آنان تلاش می نماییم. در کنار کادر درمان پلیس خدمات شبانه روزی به مردم ارائه می کند و این مهم را افتخار می دانیم.

فرمانده ناجا با تاکید بر اینکه ناجا در عرصه های مختلف در کنار مردم است، اشاره کرد: ما پلیس "جامعه محور" هستیم و در وضعیت و مقاطع مختلف زمانی و مکانی چون وقوع سیل، زلزله، حوادث طبیعی و غیرطبیعی و شیوع ویروس کرونا در کنار مردم بوده ایم و خواهیم بود و به سبب این نقش خدمتگزاری، جایگاه مطلوبی هم در بین مردم داریم و اعتماد مردم روز به روز به پلیس بیشتر می شود.

اشتری با اشاره به نتیجه یک نظرسنجی و افکارسنجی برون سازمانی درباره جایگاه نهادها از نگاه مردم اظهارکرد: بر اساس این افکارسنجی پلیس در صدر کسب اعتماد مردمی است. با وجود حجم و تنوع ماموریت شاهدیم که مردم بیشترین اعتماد را به پلیس دارند.

نقش محوری معاونت اجتماعی ناجا در پیشبرد اهداف کلان

فرمانده نیروی انتظامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نقش محوری معاونت اجتماعی ناجا در تحقق اهداف سازمانی اظهار داشت: نیروی انتظامی ضمن اینکه پل ارتباطی مردم با پلیس است، بایستی اقدامات و ماموریت های متنوع و گسترده پلیس را به درستی به جامعه منعکس کند. از طرفی می تواند در ارتقای آگاهی عمومی، کاهش لطمه های اجتماعی و جرم نقش کلیدی را ایفا کند.

اشتری با اعلان اینکه ما در منظر عموم مردم هستیم، اظهارکرد: تعامل پلیس و مردم بایستی هدفمند، هوشمند، مستمر و در امتداد تحقق راهبردهای نیروی انتظامی باشد و معتقدم که معاونت اجتماعی ناجا در این میان می تواند اثرگذار باشد.

وی با تاکید بر لزوم ارتباط معاونت اجتماعی با نهادهای برون سازمانی خصوصاً ارگان های دخیل در تولید و توسعه نظم و امنیت اشاره کرد: معاونت اجتماعی ناجا یک معاونت راهبردی و فرابخشی است.

فرمانده ناجا با اشاره به کارکردهای متنوع معاونت اجتماعی ناجا، به راه اندازی دوایر و مراکز مشاوره و مددکاری اجتماعی در کلانتری ها و مراکز انتظامی اشاره و اظهارکرد: یکی از اقدامات بسیار عالی معاونت اجتماعی ناجا که حاصل زحمات و تدابیر سردار "نوریان " است، راه اندازی دوایر مشاوره و مددکاری اجتماعی در کلانتریها است، به شکلی که بیش از ۷۰ درصد پرونده های ارجاعی به این دوایر به صلح منتج می شود و باید بگویم که این اقدام، باارزش و قابل تحسین است.

اشتری افزود: باید بتوانیم به کمک رسانه و هنر عموم جامعه را از لطمه های اجتماعی آگاه نماییم و برای ارتقای احساس امنیت در جامعه از این ظرفیت ها بهره بگیریم. در این پروسه از تولید سریال، فیلم سینمایی، تله فیلم، انیمیشن، موشن گرافی و... غافل نشویم.

وی با اعلان اینکه معاونت اجتماعی ناجا ظرفیت های بی بدیلی دارد، اشاره کرد: آینده روشنی را پیش روی معاونت اجتماعی ناجا می بینم.

اشتری در بخش دیگری از سخنان خود با تقدیر از زحمات سردار "احمد نوریان" - معاون پیشین اجتماعی ناجا - تصریح کرد: سردار "نوریان" از بنیانگذاران معاونت اجتماعی ناجا هستند و همیشه شاهد کوشش های شبانه روزی این برادر عزیز و ساعی بوده ایم.

وی با اشاره به ارتقای معاونت اجتماعی ناجا در دوران مسئولیت سردار "نوریان" افزود: پرهیز از انجام اقدامات کم اثر و کوشش برای انجام کارهای ماندگار در کنار ارتباط موثر با رسانه ها خصوصاً رسانه ملی، اطلاع رسانی های دقیق و بموقع و... قسمتی از کارهای قابل تحسین سردار "نوریان " است. ایشان را همیشه بعنوان برادری دلسوز با روحیه ولایی، جهادی و انقلابی می شناسم و ان شاء الله از دانش و تجربیات ایشان بهره مند شویم.

فرمانده ناجا در بخش دیگری از سخنان خود با معرفی سردار "مهدی حاجیان" بعنوان معاون اجتماعی ناجا اظهار نمود: سردار "حاجیان" نیرویی جوان، با دانش، تجربه و دارای ایده های نو هستند و ان شاء الله با حضور ایشان شاهد تحول مثبتی در معاونت اجتماعی ناجا خواهیم بود.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، لوح تقدیر از سردار "احمد نوریان" - معاون پیشین اجتماعی ناجا - و حکم انتصاب سردار "مهدی حاجیان" قبل از سخنان سردار "حسین اشتری"، توسط سردار "رضاییان" - رئیس بازرسی ناجا - قرائت شد.

منبع:

1399/09/04
11:51:49
5.0 / 5
1177
تگهای خبر: آسیب , امنیت , پلیس , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی