اجساد قربانیان كرونا در كامیون های یخچال دار نیویورك

اجساد قربانیان كرونا در كامیون های یخچال دار نیویورك ایمن رها: نشریه ˮوال استریتˮ گزارش داد كه اجساد بیش از 600 نفر كه اوایل سال جاری در شهر نیویورك بر اثر بیماری كووید-19 جان خودرا از دست دادند، همچنان در كامیون های مجهز به یخچال كه بعنوان سردخانه های موقت استفاده می شوند، مانده است.


به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، این نشریه به نقل از اداره پزشکی قانونی نیویورک می نویسد: حدود ۶۵۰ جسد قربانیان ویروس کرونا در سردخانه های متحرک در ناحیه ساحلی بروکلین مانده است برای اینکه مقامات یا قادر به یافتن اقوام آنها نیستند یا خانواده هایشان وسع مالی پرداخت هزینه های مربوط به کفن و دفن آنها را ندارند.
مقامات پزشکی قانونی به این نشریه گفته اند این اداره موفق به یافتن اقوام ۲۳۰ نفر از اموات نشده است، اما بطور کلی مشکلات مالی دست خیلی از خانواده ها را برای تدفین بستگانشان بسته است.
این گزارش به دنبال افزایش چشم گیر موارد مبتلاشدن به کووید-۱۹ در سراسر آمریکا انتشار یافته است که از حدود هشت ماه پیش و آغاز همه گیری از مرز ۱۲ میلیون نفر گذشته است.
حدود ۲۵ هزار نفر در شهر نیویورک از عوارض ناشی از کووید-۱۹ فوت کرده اند. بنابه آمار منتشره از اداره بهداشت شهر نیویورک، تنها در هفته گذشته و تا تاریخ ۲۱ نوامبر، شاخص شیوع عفونت در بین ساکنان نیویورک ۲.۵ درصد بوده است.
تعداد بستری شدگان بیمارستان هم رو به افزایش است. هم اکنون روزانه حدود ۵۰۰ نفر در بیمارستان های نیویورک بستری می شوند که البته در مقایسه با اوج شیوع ویروس در فصل بهار که روزانه ۱۲۰۰ نفر راهی بیمارستان می شدند، بسیار کمتر است.
گزارش اخیر وزارت بهداشت و سلامت روان آمریکا و نیز مرکز کنترل و جلوگیری از بیماریهای واگیردار حاکی از آنست که ۳۰ درصد بیمارانی که اوایل سال جاری با عارضه کووید-۱۹ در بیمارستان های نیویورک بستری شدند، فوت کرده اند.
کامیون های مجهز به سردخانه که در فصل بهار برای کمک به نظام درمانی شهر که سخت تحت فشار قرار داشت، در نواحی مختلف نیویورک مستقر شدند، نماد پیامد کووید-۱۹ بر نیویورک شدند.
بنابر گزارش ایندیپندنت، بگفته انجمن مدیران موسسات کفن و دفن در ایالت نیویورک، مدیریت شهر نیویورک کمک هزینه خاکسپاری افراد بی بضاعت یا کم بضاعت را از ۹۰۰ دلار در ماه مه به ۱۷۰۰ دلار افزایش داد اما این مبلغ در مقایسه با هزینه های مراسم سنتی خاکسپاری که بیش از ۹۰۰۰ دلار می شود، ناچیز است. نشریه وال استریت برآورد کرد که تنها هزینه سوزاندن هر جسد برابر با ۶۵۰۰ دلار است.
منبع:

1399/09/05
23:56:13
5.0 / 5
1312
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی