ترددهای جاده ای در محدودیت های كرونا چقدر كاهش داشته است؟

ترددهای جاده ای در محدودیت های كرونا چقدر كاهش داشته است؟ ایمن رها: اعمال محدودیت و ممنوعیت های تردد بین استانی که از شروع آذرماه و با هدف قطع زنجیره انتقال کرونا در کشور شروع شده بود، تا کنون منجر به کاهش 35 درصدی تردد در جاده های کشور شده است.


سرهنگ احمد شیرانی، رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا در گفت و گو با ایسنا، با تاکید بر اینکه محدودیت های تردد بین استانی همچنان پا برجاست، اظهار داشت: بعضی از رانندگان به اشتباه تصور می کنند که اجرای این طرح نیز بعد از تعطیلی دو هفته ای متوقف شده است در صورتیکه باید توجه داشته باشند اجرای طرح ممنوعیت و محدودیت های ترافیکی جلوگیری از شیوع ویروس کرونا همچنان با قوت ادامه دارد و ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی بطور شبانه روز در ورودی ها و خروجی های استانها و مراکز استانها حضور داشته و بر اجرای آن نظارت دارند.
وی با اعلان اینکه در این طرح، تخلفات علاوه بر ماموران توسط دوربین های جاده ای نیز ثبت می شود، اظهار داشت: خروج پلاک های بومی از مراکز استان و ورود پلاک های بومی به مراکز استانها همچنان ممنوع بوده و مشمول جریمه است.
رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا درباره تاثیر این طرح بر کاهش ترافیک نیز اظهار داشت: در مجموع میانگین کاهش تردد در کل کشور از زمان اجرای طرح نسبت به زمان مشابه سال قبل حدود ۳۵ درصد است. که البته این مساله مربوط به کل کشور است و بعنوان مثال در بعضی محورهای مواصلاتی مانند آزادراه تهران - قم که یکی از پرترددترین جاده های ما شمرده می شود ما شاهد کاهش ۷۵ درصدی تردد هستیم. در محور قم - اصفهان نیز بیش از نیمی از ترددها کاهش یافته است.
شیرانی در آخر از مردم خواست که همچنان از انجام سفر و ترددهای غیرضروری در جاده ها اجتناب کنند.

منبع:

1399/09/19
14:22:59
5.0 / 5
1234
تگهای خبر: پلیس , ترافیك , جریمه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی