ورود سلاحهای غیرمجاز از مرزهای غربی

ورود سلاحهای غیرمجاز از مرزهای غربی جانشین فرمانده ناجا اظهار داشت: سلاح های غیرمجاز از مرزهای غربی وارد کشور می شود ازاین رو بایستی برخی کشورها بر مبنای پروتکل های مرزی، مرزها را کنترل کنند اما لازم است که دستگاه دیپلماسی کشور ما هم این مورد را به صورت ویژه مورد اهتمام قرار دهد.


به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، سردار "قاسم رضایی" در قرارگاه انتظامی امام علی (ع) ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، عرصه نظم و امنیت، خصوصا شهدای ناجا که امسال در امتداد برقراری نظم و امنیت به لقاءالله پیوستند، اظهار داشت: گرامی می داریم یاد و خاطره سردار رشید اسلام حاج "قاسم سلیمانی" و شهید والامقام "محسن فخری زاده" و درود و سلام می فرستیم بر روح بلند و ملکوتی امام راحل (ره) و آرزوی سلامتی و طول عمر با عزت برای مقام معظم رهبری، امام خامنه ای (عزیز) داریم.
وی در این قرارگاه به اهتمام ویژه بر دو مبحث مقابله با قاچاق سلاح و مهمات غیر مجاز و مقابله با اراذل و اوباش اصرار کرد و افزود: نیروی انتظامی خویش را از مردم و در خدمت مردم می داند و بر مبنای نیازهای مردم و در قالب قانون، برنامه ها و مأموریت های خویش را مدیریت می کند.
جانشین فرمانده ناجا در ادامه اشاره کرد: بدین جهت قرارگاهی با عنوان مقابله با قاچاق سلاح و مهمات و جمع آوری سلاح های غیرمجاز شکل گرفته و بطور جدی این مساله در دستور کار قرار دارد.
سردار رضایی همینطور اشاره کرد: بعضی از سلاح های غیرمجاز از مرزهای غربی وارد کشور می شود بدین جهت بایستی برخی کشورها بر مبنای پروتکل های مرزی، مرزها را کنترل کنند که در این رابطه با دو کشور ترکیه و عراق صبحت هایی انجام شده اما لازم است دستگاه دیپلماسی کشور ما هم این مساله را به صورت ویژه مورد اهتمام قرار دهد.
افزایش ۲ برابری کشفیات سلاح و مهمات غیرمجاز
جانشین فرمانده ناجا با اعلان اینکه نسبت به سال قبل کشفیات ما درباب سلاح و مهمات غیرمجاز ۲ برابر افزایش داشته، اظهار داشت: بحمدالله در این راستا اقدامات مطلوب و رضایت بخشی انجام شده اما لازم است راهکارهای موثرتری صورت بگیرد ضمن اینکه در این راه برای رسیدن به نتایج مطلوب بایستی اهتمام هم داشته باشیم.
وی همین طور درمورد سلاح های غیرمجازی که مردم نگهداری می کنند، عنوان کرد: برپایه برآوردها بیشتر این سلاح ها در استان های خوزستان، کرمان، فارس و گلستان وجود دارد این در حالیست که قانون، دارندگان سلاح های غیرمجاز را مجرم تلقی می کند.
سردار رضایی افزود: افرادی که سلاح های غیرمجاز را حمل و نگهداری می کنند برابر قانون مجرم شناخته می شوند و مجازات های سنگینی در انتظار آنها خواهد بود.
جانشین فرمانده ناجا با تاکید بر اینکه بایستی در این خصوص بوسیله رسانه ها اطلاع رسانی دقیق صورت بگیرد، اظهار داشت: دستگاه های مربوطه باید همراه ما باشند و دراین زمینه ما را یاری کنند البته مردم فهیم ایران اسلامی آگاه و هوشیار هستند و از هیچ نوع همراهی دریغ نخواهند کرد.
وی افزود: برخی افراد سلاح های غیرمجاز نگهداری و در بعضی مراسم همچون عروسی از آن استفاده می نمایند که اگر در این راستا برخورد جدی صورت نگیرد شاهد تلفات بیشتری در این مراسم ها خواهیم بود.
نگهداری سلاح غیرمجاز جرم است
سردار رضایی از مردم فهیم ایران اسلامی درخواست نمود که اگر متوجه نگهداری سلاح غیرمجاز توسط فردی شدند آنرا سریعا به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند، البته بهتر است که خود شخص آنرا به ما تحویل دهد در غیر این صورت اگر ما از نگهداری سلاح غیرمجاز آگاه شدیم حتما آن فرد مجرم شناخته می شود.
جانشین فرمانده ناجا همینطور اظهار داشت: برخورد جدی با قاچاق سلاح و مهمات به صورت ابلاغیه تهیه و تحویل مسؤلان مربوطه شده بدین جهت با هرگونه تیراندازی حتی به صورت سهوی به شدت برخورد می شود.
امنیت شهروندان خط قرمز ماست
وی درباب مقابله جدی و قاطعانه با اراذل و اوباش هم عنوان کرد: یکی از مطالبه های جدی مردم برقراری نظم و امنیت در جامعه است در حقیقت برخورد با افرادی که اقداماتی خارج از چارچوب قوانین انجام می دهند و سبب ایجاد ناامنی در سطح جامعه می شوند به صورت ویژه مورد اهتمام قرار دارد و امنیت شهروندان خط قرمز ماست.
جانشین فرمانده ناجا با تاکید براینکه مقابله قاطعانه با اراذل و اوباش از اولویت های نیروی انتظامی است، عنوان کرد: ناجا مکلف است که بر مبنای قانون افرادی را که سبب ایجاد رعب و وحشت می شوند و آسایش را از مردم سلب می کنند، به صورت جد برخورد کند.
ورود مقتدرانه پلیس در برخورد با اراذل و اوباش
سردار رضایی اشاره کرد: درباب برخورد قاطعانه با اراذل و اوباش مجوزهای لازم داده شده بدین سبب در این راستا و برای ریشه کن کردن این معضل باید اقدامات جدی صورت بگیرد و از تمام توان و ظرفیت های موجود در این راستا استفاده نمائیم.
جانشین فرمانده ناجا باتاکید بر اینکه آسایش حق مردم است، اشاره کرد: درباب برخورد با اراذل و اوباش به صورت هدفمند برنامه ریزی شده بدین جهت از رسانه ملی هم تقاضا داریم که اقدامات مطلوب ما را در این راستا ارزیابی و اطلاع رسانی کند.
وی با اشاره به همکاری مطلوب دستگاه قضائی، عنوان کرد: در ارتباط با برخورد قاطعانه با اراذل و اوباش نیروهای پلیس قدرتمندانه وارد میدان شده اند بدین جهت در برخورد با این افراد مماشات نداریم.
به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار رضایی با اعلان اینکه اراذل و اوباش باید مانند علف هرز درو شوند، اظهار داشت: در این راستا لحظه ای درنگ نخواهیم کرد و اجازه عرض اندام به آنها را نمی دهیم.1399/09/28
12:47:17
5.0 / 5
927
تگهای خبر: امنیت , پلیس , تلفات , سیل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی