معاون امور بین الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر:

سال جاری ۱۳۰۰ معتاد در مراكز ماده ۱۶ ساماندهی شده اند

سال جاری ۱۳۰۰ معتاد در مراكز ماده ۱۶ ساماندهی شده اند به گزارش ایمن رها فارس معاون ستاد مبارزه با موادمخدر کشور اعلام نمود که از آغاز سال جاری تابحال ۱۳۰۰ معتاد شناسایی شده اند و در مرکز ماده ۱۶ و سایر مراکز ذیل تبصره ۲ ماده ۱۶ قانون نگهداری می شوند.


ناصر اصلانی در حاشیه بازدید از دهکده سلامی شیراز، یکی از محل های نگهداری معتادان متجاهر در این شهر، روند نگهداری و درمان معتادان در آن دهکده را مثبت ارزیابی و افزود: اقدامات ارزشمندی در شناسایی و جمع آوری معتادین متجاهر در استان فارس انجام شده است.
به گزارش دریافتی ایسنا، اصلانی با اشاره به اینکه اولویت اول ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور اقدامات پیشگیرانه و فرهنگی است، اضافه کرد: طرح کشوری یاریگران زندگی با مشارکت همه دستگاههای اجرایی بخصوص آموزش و پرورش در حال اجراست تا از روی آوردن افراد جدید به اعتیاد و افزایش شمار معتادان در جامعه پیشگیری شود.
مهرانگیز، نماینده دادستان کل کشور هم در جریان این بازدید اظهار داشت: بر مبنای آمار در فارس حدود ۳ هزار معتاد متجاهر مرد و حدود ۲۰۰ معتاد متجاهر زن وجود دارد اما ظرفیت مراکز ماده ۱۶ استان که برای این امر پیشبینی شده، خیلی کم است و تلاش می نماییم با انعکاس این موارد به مسؤلان ستادی ظرفیت پذیرش معتادان در استان را افزایش دهیم.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس هم بیان اظهار داشت: دهکده سلامی مرکز دولتی در شیراز به حساب می آید که طبق ماده ۱۶ قانون با ظرفیت ۴۰۰ نفر، نگهداری و درمان معتادان متجاهر را عهده دار است.
سلیمان کرمی اضافه کرد: معتادان متجاهر بعد از شناسایی و جمع آوری، از نظر اعتیاد و کرونا غربالگری سپس به این مرکز منتقل می شوند و در کنار متادون و دارو درمانی کارهای روانشناختی و مشاوره ای هم برای آنان انجام می شود.
افزایش زمان نگهداری معتادان در مراکز ماده ۱۶
دادستان مرکز فارس هم هدف از این بازدید را کوشش برای افزایش ظرفیت و کیفیت خدمات نگهداری و درمان معتادان در مراکز ماده ۱۶ برشمرد.
حیدر آسیابی اظهار داشت: با هدف دستیابی معتادان متجاهر به بهبودی کامل، با صدور دستور قضایی لازم مدت زمان نگهداری این افراد در این مراکز از ۳ و ۶ ماه به یکسال افزایش می یابد.
او اضافه کرد: با عنایت به لزوم تکمیل چرخه درمان بهبودیافتگان ایجاد اشتغال برای این افراد در دهکده سلامی و یا مراکز تولیدی که امکان بکارگیری معتادان متهاجر را دارند، در دستور کار است.
در این بازدید افزایش مبلغ سرانه نگهداری و درمان معتادان متهاجر در این مرکز که هم اکنون روزانه ۲۸ هزار تومان به ازاری هر نفر است، مورد بررسی قرار گرفت.
در حال حاضر دهکده سلامی بعنوان تنها مرکز دولتی به همراه ۱۰۵ مرکز خصوصی در فارس خدمات نگهداری، درمان و کاهش صدمه معتادان را برعهده دارند.1399/10/02
13:51:43
5.0 / 5
873
تگهای خبر: آموزش , تولید , خدمات , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی