حوادث انتظامی ۲۴ ساعت اخیر در بوشهر؛

از كشف ۲۳۳ كیلو تریاك در عسلویه تا توقیف مینی بیل هیدرولیكی قاچاق

از كشف ۲۳۳ كیلو تریاك در عسلویه تا توقیف مینی بیل هیدرولیكی قاچاق به گزارش ایمن رها بوشهر فرمانده انتظامی استان از توقیف یک دستگاه کامیون کشنده و کشف ۲۳۳ کیلو تریاک در شهرستان عسلویه اطلاع داد.


سردار خلیل واعظی در تشریح جزئیات این خبر اظهار نمود: ماموران پلیس ایستگاه بازرسی شهید "مصطفی خمینی" شهرستان "عسلویه" با انجام تحقیقات شبانه روزی در جهت اجرای طرح برخورد با توزیع کنندگان و قاچاقچیان مواد مخدر و با ایجاد چتر اطلاعاتی از انتقال محموله مواد مخدر به استان های جنوبی آگاه شدند.
وی خاطرنشان کرد: ماموران این ایستگاه یک دستگاه کامیون کشنده حامل مواد مخدر که قصد عبور از ایستگاه ایست و بازرسی را داشت، شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه آنرا متوقف کردند.
فرمانده انتظامی استان بوشهر تصریح کرد: در بازرسی از خودرو توقیف شده ۲۳۳ کیلوگرم مواد مخدر از نوع "تریاک" که به طرز ماهرانه ای در خودرو جاساز شده بود کشف و یک متهم دستگیر که بعد از تشکیل پرونده در اختیار مرجع قضائی قرار گرفت.
کشف کالای قاچاق در بوشهر
فرمانده انتظامی شهرستان بوشهر از توقیف یک دستگاه خودرو سمند و کشف مقادیری گردوی قاچاق به ارزش ۸۴۰ میلیون ریال اطلاع داد.
سرهنگ ابراهیم عرب زاده با بیان این خبر بیان نمود: ماموران یگان امداد در اجرای طرح مقابله با کالای قاچاق، حین کنترل خودرو های عبوری در محور "دلوار – بندر ریگ" به یک دستگاه خودرو سمند، به ظن حمل کالای قاچاق مشکوک و آنرا جهت بررسی بیشتر متوقف کردند.
وی خاطرنشان کرد: در بازرسی از این خودرو ۷۰۰ کیلو گرم "گردو" خارجی فاقد هر گونه مدارک گمرکی، کشف شد.
فرمانده انتظامی شهرستان بوشهر با اشاره به اینکه کارشناسان مربوطه ارزش کالا های قاچاق کشف شده را ۸۴۰ میلیون ریال برآورد کردند، تصریح کرد: در این رابطه یک متهم دستگیر و بعد از تشکیل پرونده در اختیار مرجع قضائی قرار گرفت.
مینی بیل هیدرولیکی قاچاق در تنگستان توقیف شد
فرمانده انتظامی استان از توقیف کامیون ایسوزو و کشف یک دستگاه مینی بیل هیدرولیکی قاچاق به ارزش ۱۵ میلیارد ریال در شهرستان "تنگستان" اطلاع داد.
سردار خلیل واعظی در تشریح این خبر اظهار داشت: مامورانتظامی شهرستان "تنگستان" در جهت طرح مبارزه با کالای قاچاق، حین کنترل محور مواصلاتی آن شهرستان یک دستگاه کامیون اسیوزو حامل یک دستگاه مینی بیل هیدرولیکی را متوقف کردند.
وی ادامه داد: در بررسی های انجام شده توسط ماموران پلیس، مشخص شد مینی بیل هیدرولیکی فاقد اسناد و مدارک گمرکی و قاچاق است.
فرمانده انتظامی استان بوشهر با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش این محموله را ۱۵ میلیارد ریال برآورد کردند، اضافه کرد: در این رابطه یک نفر دستگیر که با تشکیل پرونده به مرجع قضائی ارائه شد.
توقیف بیشتر از ۳ میلیارد ریال کالای قاچاق در دیلم
فرمانده انتظامی شهرستان دیلم از توقیف ۲ دستگاه خودرو سواری و کشف مقادیری "لوازم یدکی موتورسیکلت" قاچاق به ارزش ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اطلاع داد.
سرهنگ رضا اسماعیلی بیان نمود: در جهت اجرای طرح مبارزه با کالای قاچاق، روز گذشته، ماموران پاسگاه انتظامی "عامری" این فرماندهی در جاده خاکی اطراف روستای "عامری" طی یک عملیات ۲ دستگاه خودرو سواری را به ظن حمل کالای قاچاق متوقف کردند.
این مقام انتظامی اضافه کرد: در بازرسی از این خودرو ها، ۲۴ هزار و ۴۳۰ قطعه لوازم یدکی موتورسیکلت خارجی فاقد مدارک گمرکی کشف شد.
وی با اشاره به اینکه ارزش کالاهای مکشوفه طبق نظر کارشناسان ۳ میلیارد و ۵۰۰ ریال برآورد شده است، اظهار داشت: در همین رابطه ۲ دستگاه خودرو توقیف و ۲ متهم دستگیر که در اختیار مراجع قضائی قرار گرفتند.
دستگیری اعضای باند سرقت در دیلم
فرمانده انتظامی "دیلم" از دستگیری ۲ نفر اعضای باند سرقت محموله خودرو های عبوری در این شهرستان اطلاع داد.
سرهنگ رضا اسماعیلی در تشریح این خبر اضافه کرد: به دنبال شکایت شخصی در خصوص سرقت از خودروی وانت بار در حال حرکت؛ مبحث دستگیری سارق یا سارقان به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس آگاهی این فرماندهی قرار گرفت.
وی خاطرنشان کرد: ماموران با انجام تحقیقات میدانی در راه تردد خودروی شاکی از سمت "گناوه" به سمت شهرستان "دیلم" به یک دستگاه خودروی سواری پژو پارس با ۴ نفر سرنشین مشکوک شدند.
این مقام انتظامی با اشاره به اینکه بعد از محرز شدن ارتکاب سرقت توسط سرنشینان خودروی پژو پارس، گشت های نامحسوس پلیس به صورت ویژه مبادرت به کنترل مسیرهای احتمالی تردد خودروی موصوف کردند، اضافه کرد: ماموران موفق شدند خودروی سارقان را در یکی از مسیرهای فرعی شهرستان دیلم به صورت بلا صاحب رؤیت و کشف کنند.
اسماعیلی تصریح کرد: کارآگاهان پلیس آگاهی با تحقیقات فنی، ۲ نفر از سارقان را شناسایی و پس ار هماهنگی با مقام قضائی آنها را طی عملیاتی غافلگیرانه در مخفیگاهشان در یکی از استانهای همجوار دستگیر کردند.
فرمانده انتظامی شهرستان دیلم با اشاره به اینکه متهمان بعد از انتقال به مقر پلیس و بازجویی های فنی به ارتکاب ۶ فقره سرقت محموله از خودرو های عبوری با همکاری ۲ نفر از همدستان خود اعتراف کردند، تصریح کرد: سارقان بعد از تشکیل پرونده در اختیار مراجع قضائی قرارگرفته و تلاش جهت دستگیری سایر همدستان متهمان در دستور کار می باشد.1399/10/09
23:45:37
5.0 / 5
1043
تگهای خبر: پلیس , خودرو , سرقت , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی