سرهنگ موسوی پور خبر داد

۶۴ درصد تصادفات محور امام رضا به سبب عدم روشنایی است

۶۴ درصد تصادفات محور امام رضا به سبب عدم روشنایی است به گزارش ایمن رها جانشین پلیس راهور تهران بزرگ اظهار داشت: 44 درصد کل تصادف در شب ها روی می دهد که 22 درصد از آنها از ساعت 17 تا 24 است.سرهنگ سید ابوالفضل موسوی پور در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار نمود: در شب ها دید راننده به یک ششم کاهش می یابد یعنی می بایست راننده ۱۵ کیلومتر سرعت خودرا نسبت به روز کم کند تا در مواجه با خطرات بتواند عکس العمل مناسب و خوبی را انجام دهد.

وی اظهار داشت: درباب معابر شهری که هر لحظه امکان تردد عابر پیاده وجود دارد بحث دیدن و دیده شدن برای ما بسیار مهمست و در تاریکی در شب ها و روشنایی معابر اهمیت بیشتری پیدا می کند.

جانشین رئیس پلیس راهور تهران بزرگ اظهار داشت: ۴۴ درصد کل تصادف در شب ها روی می دهد البته ۲۲ درصد از آنها از ساعت ۱۷ تا ۲۴ است که این تصادفات در این ساعات اتفاق می افتد که درصد زیادی است.
موسوی پور اظهار داشت: علت بیشتر وقوع این تصادفات بحث تاریکی و سرعت است که پس از جذب بار ترافیکی شامگاهی روی می دهند.

وی افزود: ۵۶ درصد از تصادفات ما در محورهای بزرگراهی اتفاق می افتد و ۶۴ درصد تصادفات محور امام رضا (ع) که ورودی شرقی ما هست متأسفانه نقص روشنایی را داریم که از گردنه تنباکویی تا سه راه سیمان می باشد که ۶۴ درصد تصادفات در شب ها اتفاق می افتد.
وی درباب اهمیت روشنایی معابر هم اظهار داشت: اهمیت روشنایی با تمام توصیفات گفته شده برای ما زیاد است و باید معابر را روشن نگه داریم تا بتوانیم از بروز تصادفات خودداری نمائیم و دیدن و دیده شدن بسیار مهمست تا بتوانیم تصادفات را کاهش دهیم.
جانشین پلیس راهور تهران بزرگ اضافه کرد: بحث قطعی برق بسیار مهمست و در محور امام رضا (ع) که ۶۴ درصد تصادفات آن در شب ها روی می دهد بخاطر اهمیت روشنایی است و در بخش تصادفات جرحی و فوتی که چند روز قبل روی داد این مساله خود رانشان داد و این مساله را بیان کرد که روشنایی معابر می تواند تصادفات را کم کند.

1399/10/12
23:25:06
0.0 / 5
1013
تگهای خبر: پلیس , ترافیك , تصادف
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی