سرهنگ سلیمی در گزارش ایمن رها:

ساماندهی ۱۱۸۶۱۰ موتورسیكلت رسوبی

ساماندهی ۱۱۸۶۱۰ موتورسیكلت رسوبی به گزارش ایمن رها رئیس پلیس ترافیک شهری از ترخیص و ساماندهی ۱۱۸ هزار و ۶۱۰ موتورسیکلت رسوبی اطلاع داد و اظهار داشت: تنها ۴ روز دیگر تا آخر طرح ترخیص این موتورسیکلت ها وقت است و امکان دارد این زمان تمدید نشود.سرهنگ محمدباقر سلیمی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: طرح ویژه ساماندهی موتورسیکلت های رسوبی از ۱۸ آبان شروع شد و تا دو ماه بعد یعنی ۱۸ دیماه ادامه دارد. مقرر است در این طرح، موتورسیکلت هایی که تحت عناوین مختلف سالیان سال در پارکینگ ها توقیف هستند با تسهیلات ویژه ای ترخیص شوند.
رئیس پلیس ترافیک شهری راهور ناجا ضمن اشاره به اینکه چند درصد از موتورسیکلت های موجود در پارکینگ ها به اصطلاح رسوبی هستند؟ خاطرنشان کرد: از مجموع موتورسیکلت هایی که به علل مختلف توقیف شده بودند، بیشتر از ۷۰ درصد در فرصت های قانونی تعیین شده (یک روز تا ۸۲ ساعت) و یا تا زمان تعیین و تکلیف پرونده قضائی، ترخیص شده اند و تنها ۳۰ درصد این موتورسیکلت ها در پارکینگ ها رسوب کرده اند.
وجود ۸۳۰ هزار موتورسیکلت رسوبی در پارکینگ های سراسر کشور
سلیمی افزود: بر مبنای آماری که سامانه جامع پارکینگ نیروی انتظامی اعلام نموده است حدود ۸۳۰ هزار موتورسیکلت از سالهای گذشته در پارکینگ های ۱۲۴۷ شهر مختلف رسوب کرده اند.
رئیس پلیس ترافیک شهری راهور ناجا ضمن اشاره به تسهیلات ویژه ای که برای ترخیص موتورسیکلت های رسوبی در نظر گرفته شده است، اظهار داشت: تقسیط خلافی و سوابق تخلفاتی این دسته از موتورسیکلت ها بخشودگی دو برابری جرایمی که از قبل وجود داشت، کاهش هزینه پارکینگ و محاسبه آن بر مبنای نرخ تصویب شده در سال ۱۳۹۴، دریافت تعهد از افرادی که در لحظه توقیف موتورسیکلت فاقد گواهینامه بودند به منظور ترخیص موتورسیکلت از نمونه تسهیلاتی است که برای ترخیص موتورسیکلت های رسوبی در نظر گرفته شده است.

به گفته وی افرادی که در لحظه توقیف موتورسیکلت فاقد گواهینامه بودند بر مبنای یک تعهد می توانند موتورسیکلتشان را ترخیص کنند اما تا زمانی که گواهینامه دریافت نکنند اجازه رانندگی و یا استفاده از هر گونه وسیله نقلیه را ندارند.
سلیمی خاطرنشان کرد: در ارتباط با بیمه نامه و دیگر موارد مختلف هماهنگی های لازم با دفاتر پلیس +۱۰ و دفاتر خدمات انتظامی انجام شده است تا افراد بتوانند با روال سریعی موتورسیکلت های خویش را ترخیص کنند.
رئیس پلیس ترافیک شهری راهور ناجا ضمن اشاره به اینکه متصرفان هم می توانند موتورسیکلت های رسوبی را ترخیص کنند، اظهار داشت: یک سری از افراد، متصرف موتورسیکلت هستند نه مالک آن. این افراد اگر قبض پارکینگ داشته باشند و یا سندی در خصوص اینکه در لحظه توقیف موتورسیکلت، متصرف آن بوده اند، می توانند همانند مالکان با شرایط سهل و آسانی که عرضه شده است، از خدمات ترخیص موتورسیکلت های رسوبی استفاده کنند.
تا به امروز برابر آمار سامانه جامع پارکینگ نیروی انتظامی ۱۱۸ هزار و ۶۱۰ دستگاه موتورسیکلت رسوبی سامان دهی شده است
وی بیان نمود: تا به امروز برابر آمار سامانه جامع پارکینگ نیروی انتظامی ۱۱۸ هزار و ۶۱۰ دستگاه موتورسیکلت رسوبی سامان دهی شده است.
رئیس پلیس ترافیک شهری راهور ناجا عنوان کرد: آذربایجان غربی، اردبیل، خراسان جنوبی، کهکیلویه و بویراحمد و همدان استان هایی هستند که بنا بر تناسب نرخ موتورهای موجود در پارکینگ ها استقبال بیشتری از طرح ترخیص موتورسیکلت های رسوبی کردند.
سلیمی افزود: همینطور آذربایجان غربی، فارس، تهران بزرگ، خراسان رضوی و اصفهان استان هایی هستند که از نظر عدد مطلق ساماندهی شدن موتورسیکلت ها از اعداد بالاتری در مقایسه با سایر استان ها قرار دارند.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه گفته می شود مردم استقبال خوبی از این طرح نکرده اند، آیا شما این مورد را تأیید می کنید؟ اشاره کرد: هزار و ۲۰۰ دفتر پلیس +۱۰ و بیشتر از ۳۰۰ مرکز ترخیص در کشور را فعال کرده ایم تا این ۱۵۰۰ دفتر خدماتی بتوانند خدمات سریعی را به درخواست کنندگان عرضه کنند. تا به امروز درخواستی در جهت ترخیص موتورسیکلت های رسوبی نداشته ایم که روی زمین مانده باشد. یعنی هر کسی که درخواست ترخیص داشته، با تکمیل مدارک توانسته این خدمات را دریافت کند.
۲ هزار و ۴۸۶ درخواست برای ترخیص موتورسیکلت های رسوبی هنوز فعال است
رئیس پلیس ترافیک شهری راهور ناجا خاطرنشان کرد: از مجموع ۱۲۰ هزار درخواستی که در جهت ترخیص موتورسیکلت های رسوبی تا به امروز داشتیم تعداد ۲ هزار و ۴۸۶ درخواست همچنان فعال است. یعنی در مرحله رسیدگی و تکمیل مدارک قرار دارد.
سلیمی اضافه کرد: اما اینکه گفته می شود از این طرح استقبال خوبی نشده یک دلیلش در ارتباط با محدودیت های سراسری کرونایی در سرتاسر کشور است که از یکم آذرماه اعمال شد و در همین راستا، دفاتر خدمات الکترونیکی انتظامی فعالیتش بر مبنای اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا متوقف گردید.

رئیس پلیس ترافیک شهری راهور ناجا در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار مهر در خصوص اینکه آیا این فرصت دو ماهه ترخیص موتورسیکلت های رسوبی انجام می شود؟ عنوان کرد: تا به این لحظه تصمیمی برای تمدید بازه زمانی دو ماهه ترخیص موتورسیکلت های رسوبی گرفته نشده و اگر تصمیم جدیدی برای تمدید بازه زمانی گرفته شود، پلیس از راه رسانه ها اعلام می کند.
مقام قضائی برای موتورسیکلت های باقی مانده در پارکینگ ها تصمیم می گیرد
وی ضمن اشاره به موتورسیکلت هایی که پس از اتمام طرح ترخیص موتورسیکلت های رسوبی در پارکینگ ها باقی مانده اند، اظهار داشت: پس از آخر طرح ترخیص موتورسیکلت های رسوبی، ا مکان دارد برخی از موتورسیکلت ها هنوز در پارکینگ ها باقی مانده باشند. این موتورسیکلت ها اگر پرونده مفتوح قضائی داشته باشند تا زمان تعیین و تکلیف در پارکینگ ها باقی می مانند.
رئیس پلیس ترافیک شهری راهور ناجا افزود: اما بخش دیگر موتورسیکلت ها مطابق قانون اموال بلاصاحب و متروکه به مقام قضائی تحویل داده می شود تا از آن طریق به مزایده گذاشته شود و یا تحویل مراکز اسقاطی شود.
وی در انتها اشاره کرد: در هر صورت مقام قضائی برای موتورسیکلت های بلاصاحب رسوب شده در پارکینگ ها تصمیمات لازم را می گیرد.


منبع:

1399/10/15
00:57:15
0.0 / 5
947
تگهای خبر: بیمه , پلیس , ترافیك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی