تاكید آتش نشانی بر نقش دستگاه های دتكتور منوكسیدكربن در كاهش آمار گازگرفتگی

تاكید آتش نشانی بر نقش دستگاه های دتكتور منوكسیدكربن در كاهش آمار گازگرفتگی به گزارش ایمن رها مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اظهار داشت: تاکید بر استفاده از دستگاه های دتکتورمونوکسید کربن در کاهش آمار گازگرفتگی بسیار موثر خواهد بود.


مهدی داوری در گفت و گو با ایسنا در این زمینه اظهار نمود: همچون هر ساله در ماه پایانی پاییز و ماه ابتدایی زمستان حوادث گازگرفتگی افزایش می یابد.
وی افزود: در طول این مدت تجهیزات گرمایشی بیشتری مورد استفاده قرار می گیرد یا گاهی تجهیزات گرمایشی غیر استاندارد استفاده می شود.
وی درباب نقش استفاده از حسگر های نشت گاز مونوکسید کربن در کاهش حوادث گازگرفتگی اظهار نمود: سازمان آتش نشانی به شدت به استفاده از دستگاه های آشکار ساز های گاز CO یا دتکتور های گاز مونوکسید کربن اعتقاد دارد. زمانی که میزان گاز مونوکسید کربن زیاد شود این دستگاهها آلارم یا هشدار می دهند و یکی از موثر ترین وسیله ها برای پیش گیری از گازگرفتگی با مونوکسید کربن است.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی تهران اشاره کرد: خوشبختانه این دستگاه در داخل کشور هم تولید شده است.
داوری افزود: امسال نیز با همکاری شهرداری برخی از این دستگاهها را در یکی از مناطق تهران که دارای بافت فرسوده است، اهدا کردیم. این نیز گامی در امتداد فرهنگ سازی جهت استفاده از این دستگاه بود. تاکید بر استفاده از دستگاه های دتکتور مونوکسید کربن در کاهش آمار گازگرفتگی بسیار موثر خواهد بود، البته استفاده از این دستگاه به این معنا نیست که می شود از تجهیزات نا ایمن استفاده نمود.
داوری درباب اینکه در قوانین الزامی برای نصب این دستگاهها تعریف شده است یا خیر اظهار داشت: درباب نصب دتکتور های مونوکسید کربن الزام خاصی را نداریم، آن چیزی که الزام است درباب نصب سیستم های اعلام و اطفا حریق است.
وی ادامه داد: اضافه شدن الزام نصب دتکتور ها در قوانین نیازمند بررسی است، دستورالعمل هایی که سازمان آتش نشانی ارائه می کند هم برمبنای بخشنامه های ملی است، اگر چنین قوانینی وجود داشته باشد می تواند اتفاق خوبی باشد؛ البته با توجه به این که سیستم های گرمایشی در ساختمان های نوساز، به روزتر و استانداردتر است، موضوع گازگرفتگی در این ساختمان ها کمتر اتفاق می افتد و تهویه هوا هم در این ساختمان ها بهتر انجام می شود.

منبع:

1399/10/19
22:46:16
0.0 / 5
1122
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی