استقرار دائمی اورژانس در مترو از سه روز آینده

استقرار دائمی اورژانس در مترو از سه روز آینده به گزارش ایمن رها معاون فنی و عملیاتی مرکز اورژانس تهران از استقرار دائمی نیرو های اورژانس در بعضی از ایستگاه های مترو از سه روز آینده اطلاع داد.


دکتر سید رضا معتمدی در گفت و گو با ایسنا، درباره نتیجه پیگیری های انجام شده در مورد رایزنی با مترو برای استقرار نیروهای اورژانس در ایستگاه های متروی تهران، اظهار نمود: طی هماهنگی هایی که انجام شد از برخی از ایستگاه های مترو بازدید صورت گرفت تا موقعیت آنها بررسی شود.
وی افزود: با بررسی هایی که صورت گرفت موقعیت مکانی در پنج ایستگاه همچون ایستگاه آزادی، ایستگاه ارم سبز، میدان صنعت و میدان شهدا در اختیار ما قرار داده شد تا بتوانیم موتورلانس ها را در محل مستقر نماییم. اختصاص فضای مناسبی برای استقرار نیروها در ایستگاه متروی علی آباد هم در درست اقدام است.
معاون فنی و عملیاتی اورژانس تهران با اشاره به اینکه امکاناتی مثل برانکارد، کمد دارویی، داروهای اورژانس و.. در موقعیت های در نظر گرفته شده قرار خواهد گرفت، اظهار نمود: در نظر گرفتیم که در هر ایستگاه دو موتورلانس به صورت شیفتی فعال باشند.
وی ادامه داد: تکنسین های اورژانس در دو ایستگاه میدان امام خمینی(ره) و فلکه صادقیه هم به صورت آمبولانسی و موتورلانسی مستقر هستند.
دکتر معتمدی در مورد نکات مثبت استقرار اورژانس در ایستگاه های متروی پایتخت، اظهار نمود: مترو یک شهر زیر زمینی است و استقرار اورژانس در مترو باعث آسودگی خاطر شهروندان می شود، اگر مشکلی برای شهروندان پیش بیاید می توانند به نیروهای مستقر رجوع کنند. علاوه بر این، محل هایی که قرار شده تا استقرار داشته باشیم همچون محدوده و مناطقی هستند که نقاط کور هستند پس می شود به شهروندانی که در آن محدوده ها مستقر هستند هم خدمات عرضه کرد.
وی ادامه داد: نیروها از بامداد تا زمان تعطیل شدن مترو که حوالی 11 شب است در محل مستقر خواهند بود.
معتمدی اظهار داشت: در مورد بحث ایجاد پایگاه های اورژانس مترو هم جلساتی داشتیم که مقرر است در ایستگاه های جدیدی که راه اندازی می شود به جانمایی محلی برای ایجاد پایگاه های اورژانس و استانداردسازی آسانسور برای حمل مصدوم متوجه شود، این در حالیست که متاسفانه در ایستگاه هایی که از قبل ساخته شده فضای مناسبی برای پایگاه ها دیده نشده است.
معاون فنی و عملیاتی سازمان اورژانس کشور اظهار نمود: نیروها در قسمتی از مترو مستقر خواهد شد که هم به داخل و هم خارج از مترو مسلط باشند و مکان استقرار آنها در محلی خواهد بود که مردم هم بتوانند آنها را رویت کنند.
وی اظهار داشت: استقرار نیروها در ایستگاه شهدا از آغاز ماه آینده و در ایستگاه های آزادی، ارم سبز و صنعت از حدود سه روز دیگر شروع می شود. استقرار نیروها در ایستگاه علی آباد هم در دست اقدام است تا بعد از انجام شدن برخی تعمیراتی که باید در محل صورت گیرد، به نتیجه برسد.
منبع:

1399/10/21
21:06:26
0.0 / 5
847
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی