قرار گرفتن 80 درصد جمعیت كل كشور در زون خطر بسیار بالا و بالای زلزله

قرار گرفتن 80 درصد جمعیت كل كشور در زون خطر بسیار بالا و بالای زلزله به گزارش ایمن رها رئیس بخش زلزله شناسی مهندسی و خطرپذیری مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با اشاره به تمایل کشور به بلندمرتبه سازی اظهار داشت: این در حالیست که خیلی از زمین های گرانقیمت در زون های گسلی در کشور قرار دارند.


به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا دکتر علی بیت اللهی امروز در وبینار تخصصی ساختمان های بلندمرتبه شهر تهران «مخاطرات و اهمیت آنها» ضمن گرامیداشت یاد شهدای آتش نشان و جانباختگان پلاسکو، اظهار نمود: در نقشه های پهنه بندی خطر زلزله در کشور، حدود ۸۰ درصد جمعیت کل کشور در زون خطر بسیار بالا و بالا قرار دارند که این آمار نشان دهنده دامنه ریسک در کشور است.
وی با اعلان اینکه علاوه بر زلزله، موضوع فرونشست را به ویژه در ساختمان های بلندمرتبه باید بعنوان یک خطر عمده در نظر بگیریم، افزود: برمبنای آمارها تعداد حوادث آتش سوزی نسبت به سالهای گذشته افزایش یافته و این مساله، اهمیت توجه به آتش سوزی را در حوزه ساختمان پررنگ تر از قبل کرده است.
بیت اللهی با تاکید بر اینکه آمارها نشان میدهد که تمایل به بلندمرتبه سازی در کشور آهنگ شتابداری یافته است، تصریح کرد: این در حالیست که خیلی از زمین های گرانقیمت در زون های گسلی در کشور قرار دارند و این روند افزایشی در کلانشهرهای دیگر هم مزید علت برای توجه به موضوع ریسک ساختمان های بلندمرتبه است.
رییس مرکز بخش زلزله شناسی مهندسی و خطرپذیری مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی اشاره کرد: علاوه بر اینها توسعه و گسترش شبکه گاز پتانسیل حریق در کشور را بیشتر کرده است.
به گفته وی تخریب ساختمان ها در بافت های فرسوده و ساختمان های بلندمرتبه عاملی است که موجب گسیختگی لوله کشی های گاز شده و ریسک آتش را بویژه بعد از زلزله بالا می برد.
منبع:

1399/10/30
22:47:28
0.0 / 5
925
تگهای خبر: آتش سوزی , تخصص , حریق , حوادث
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی