فرمانده ناجا:

در صیانت و پشتیبانی از كاركنان بر رویكرد پدرانه و مسئولانه تاكید دارم

در صیانت و پشتیبانی از كاركنان بر رویكرد پدرانه و مسئولانه تاكید دارم به گزارش ایمن رها فرمانده نیروی انتظامی با اشاره بر ضرورت صیانت جدی و موثر از کارکنان افزود: در صیانت و پشتیبانی از کارکنان بر رویکرد ˮمسئولانهˮ و ˮپدرانهˮ تاکید دارم. در ماجرای اخیر هم از نیروی وظیفه شناس ولو یک سرباز با قاطعیت حمایت کردیم چون که معتقدم نیروی متعهد و وظیفه شناس همواره باید مورد حمایت فرماندهان و مسؤلان باشد.به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا سردار حسین اشتری در نشست تخصصی روسای پلیس آگاهی سراسر کشور که به صورت ویدئو کنفرانسی در سالن فجر ستاد فرماندهی ناجا برگزار شد، اظهارکرد: بر روح بلند و ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) و ارواح طیبه شهدای انقلاب اسلامی، دوران دفاع مقدس، مدافعان حرم و شهیدان عرصه نظم و امنیت بخصوص سپهبد شهید "حاج قاسم سلیمانی" درود و رحمت می فرستیم و برای فرماندهی معظم کل قوا آرزوی طول عمر توام با سلامتی و صحت داریم.

تحول در پلیس آگاهی

وی با تسلیت فرا رسیدن ایام شهادت حضرت ام البنین اظهار داشت: با وجود اقدامات شایسته ای که طی سالهای گذشته به دنبال زحمات روسای پیشین پلیس آگاهی ناجا محقق شده امروز با حضور، دانش و تجربه سردار "قنبری"، گام های مطلوبی با محوریت "تحول" در پلیس آگاهی را شاهدیم.

تحقق هوشمند سازی

فرمانده نیروی انتظامی در ادامه با اشاره به اینکه "هوشمندسازی پلیس" از رویکردهای اولویت دار ناجا است، بر ضرورت تغییر روش از حالت "سنتی" به سمت و سوی کشف علمی - اطلاعاتی جرایم تصریح کرد و اضافه کرد: امروزه شاهدیم که ماهیت و تنوع جرایم تغییر کرده است و به فراخور این تغییرات و نوسانات پلیس هم باید چند گام جلوتر از مجرمان باشد و این مهم محقق نخواهد شد مگر اینکه رویکرد کشف علمی – اطلاعاتی جرم را با بهره وری از سامانه های هوشمند و به روز دنبال نماییم.

تاکید بر ضرورت پیشگامی پلیس آگاهی ناجا در هوشمند سازی

اشتری با اشاره به اینکه تحقق هوشمندسازی پلیس باید در همه پلیس ها متناسب با مأموریت و نیازسنجی صورت پذیرد، تصریح کرد: پلیس آگاهی ناجا باید در فرآیند هوشمندسازی و دسترسی به سامانه های سیستمی پیشگام و در خط مقدم باشد.

تکیه بر نوآوری و ابتکار عمل

وی افزود: اگر بر نوآوری، ابتکار عمل و تحول سیستمی، معطوف و متمرکز باشیم بطور قطع به دستاوردهای مطلوبی می رسیم و شایسته است که در جهت تحقق این مهم ضمن بهره مندی حداکثری از امکانات موجود، از ظرفیت های مجموعه های پژوهشی – دانشگاهی درون و برون سازمانی بهره بگیریم.

سرعت در کشف جرم

فرمانده نیروی انتظامی در بخش دیگری از سخنان خود بر ضرورت پیگیری پرونده جرایم تا کشف کامل تصریح کرد و اظهار داشت: سرعت در کشف جرم بسیار حائز اهمیت می باشد. کاهش فاصله کشف تا وقوع (یعنی در کمترین زمان ممکن با دقت به نتیجه مطلوب برسیم) بسیار حائز اهمیت می باشد.

اشتری بر ضرورت تسریع در عرضه خدمات انتظامی و امنیتی و تسهیل و تسریع در پاسخ دهی به مراجعان تاکید و اظهارکرد: توسعه خدمات غیرحضوری، راه اندازی سامانه های موبایلی و درگاه های اینترنتی چون ثبت سرقت خودرو از راه موبایل، اطلاع از وضعیت سرقت و کشف وسایل نقلیه، امکان مشاهده نمایشگاه اموال مسروقه مکشوفه و استعلام وضعیت اموال و... از اقداماتی است که می تواند منتج به تسریع، تسهیل خدمات دهی به مردم و ارتقای رضایت مندی آنان شود.

کشف علمی جرم

وی افزود: استفاده از آخرین تجهیزات و امکانات روز دنیا، توسعه دسترسی به بانکهای اطلاعاتی و ارتقای سامانه اطلاعاتی یکپارچه در کنار افزایش دانش و مهارت تخصصی کارکنان پلیس آگاهی ناجا را بعنوان یک اصل و رویکرد دنبال نماییم.

فرمانده نیروی انتظامی با تکیه بر ضرورت توسعه کمی و کیفی اقدامات آزمایشگاهی و فنی – اطلاعاتی افزود: توسعه، تسلط و اشراف اطلاعاتی بر جغرافیای جرم، شیوه و شگرد ارتکاب جرم هم بسیار حائز اهمیت می باشد.

اشتری در بخش دیگری از سخنان خود بر ضرورت تمرکز ویژه در ارتباط با کاهش سرقت ها و جلوگیری از وقوع این جرم تصریح کرد و اظهار داشت: توجه به چرخه کامل کشف بخصوص "استرداد اموال مسروقه به مالباختگان" و " کنترل بازارهای خرید و فروش اموال مسروقه " و "احقاق کامل حقوق مادی و معنوی بزه دیدگان و مالباختگان " مبحث و مولفه ای است که نباید از آن غافل شویم.

فرمانده نیروی انتظامی افزود: جدیت و اهتمام در جهت پی جویی و کشف جرایم خشن از قبیل زورگیری و پیگیری آن تا حصول نتیجه نهایی و انعکاس و انتشار نتیجه اقدامات با همراهی معاونت اجتماعی ناجا هم بعنوان یک رویکرد اولویت دار دنبال و اجرایی شود چون که برخی در صددند با بازنشر صحنه هایی از زورگیری و سرقت های خشن در فضای مجازی القای ناامنی در جامعه کنند، در حالیکه مجرمان باید بدانند که فضا برای آنان ناامن و تحرکاتشان در رصد و تیررس پلیس است و در کوتاهترین زمان ناامن کنندگان فضای عمومی جامعه را شناسایی و دستگیر می نماییم.

اشتری تصریح کرد: در صحنه جرم با مجرمان تعارف نداریم و با قاطعیت برخورد می نماییم و اجازه نمی دهیم که عده ای با ایجاد رعب و وحشت در صدد القای ناامنی در جامعه باشند.

فرمانده نیروی انتظامی در ادامه با اشاره به اینکه مجازات باید بگونه ای تعیین شود که بازدارندگی لازم را داشته باشد، اظهارکرد: متاسفانه در بعضی از جرایم شاهدیم که هزینه جرم پایین است در حالیکه احکام و مجازات بایستی بازدارندگی لازم را در جهت پیشگیری از تکرار چرخه جرم داشته باشند.

اشتری در ادامه با اشاره بر ضرورت صیانت جدی و موثر از کارکنان افزود: در صیانت و پشتیبانی از کارکنان بر رویکرد "مسئولانه" و "پدرانه" تاکید دارم. در ماجرای اخیر هم از نیروی وظیفه شناس ولو یک سرباز با قاطعیت حمایت کردیم چون که معتقدم نیروی متعهد و وظیفه شناس همواره باید مورد حمایت فرماندهان و مسؤلان باشد.

وی با تکیه بر ضرورت حمایت و معاضدت قانونی از سبزپوشان وظیفه شناس تصریح کرد: همان گونه که رویکردمان صیانت و پشتیبانی از نیروهای مسئول و متعهد است در مقابل، از کم کاری کسانی که به درستی به وظیفه خود عمل نمی کنند و یا اهمال در انجام وظیفه دارند هم چشم پوشی نمی نماییم.

اشتری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه بر زحمات و تلاشهای نیروهای پلیس از نقطه صفر مرزی تا مرکز واقف هستم، افزود: قدردان ایثارگری و زحمات شبانه روزی تک تک نیروهای پلیس هستم و معتقدم که نتیجه اقداماتی که منتج به کسب رضایت مقام معظم رهبری شده است را مرهون تلاش همگانی هستیم.

وی با اشاره به اینکه بنده و هیئت رئیسه همواره دغدغه بهبود و ارتقای وضعیت معیشتی پرسنل را داریم و اقدامات در این حوزه تداوم دارد، خاطرنشان کرد: نهضت تأمین مسکن کارکنان را بعنوان اقدامی در جهت تحقق ارتقای وضعیت معیشتی پرسنل طی یک بازه زمانی پنج ساله دنبال خواهیم کرد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، در انتها این مراسم از یکی از خانواده های شهدای پلیس آگاهی ناجا با حضور فرمانده ناجا تجلیل به عمل آمد.

سردار "محمد قنبری" - رئیس پلیس آگاهی ناجا - گزارشی از اقدامات 10 ماهه عرضه کرد.

منبع:

1399/11/08
15:08:44
0.0 / 5
683
تگهای خبر: امنیت , پلیس , تخصص , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی