لزوم رصد هوشمندانه تحركات فضای مجازی

لزوم رصد هوشمندانه تحركات فضای مجازی به گزارش ایمن رها فرمانده نیروی انتظامی با اعلان اینکه پلیس مورد حمایت و امین مردم است بر ضرورت رصد هوشمندانه تحرکات فضای مجازی تصریح کرد و اضافه کرد: نیروی انتظامی فارغ از نگاه سیاسی و جناحی و صرفاً در راه کسب رضایت رهبری و مردم حرکت و اقدام می کند.به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا سردار حسین اشتری در همایش سراسری روسای پلیس فتا، استانها و معاونان حوزه مرکزی که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، اظهارکرد: بر روح بلند و ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) و ارواح طیبه شهدای والامقام انقلاب اسلامی، دوران دفاع مقدس، مدافعان حرم و حریم نظم و امنیت کشور و خصوصاً سپهبد شهید "حاج قاسم سلیمانی" درود و رحمت می فرستیم و برای فرماندهی معزز کل قوا آرزوی طول عمر توام با صحت و سلامتی داریم.

وی با تبریک فرا رسیدن ایام الله فجر و چهل و دومین سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی اظهار داشت: استقرار حکومت اسلامی و پیروزی انقلاب شکوهمند ایران اسلامی نه فقط در کشور ما تاثیر به سزایی داشت بلکه در منطقه و جهان هم تاثیرات شگرفی برجای گذاشت.

فرمانده نیروی انتظامی افزود: انقلاب شکوهمند اسلامی ایران در مقطعی از زمان شکل گرفت که دولت ستمشاهی و صد در صد آمریکایی پهلوی، تصورش بر این بود که هیچ حرکت و جنبشی نمی تواند پایه های حکومتش را سست و متزلزل کند در صورتیکه به اذن الهی و هدایت های حضرت امام خمینی (ره) از دهه ۴۰ ( سالهای ۱۳۴۱ -۱۳۴۲) مبنای حکومت اسلامی شکل گرفت و در بهمن ۱۳۵۷ انقلاب اسلامی به پیروزی رسید.

اشتری افزود: حضرت امام خمینی (ره) با نفوذی که بر قلب مردم داشتند و اثربخشی بیاناتشان، توانستند قلوب مردم را به سمت شکل گیری انقلاب اسلامی هدایت کنند و ما امروز شاهد استقلال، آزادی و امنیت مطلوب در کنار توانمندی در عرصه های مختلف خصوصاً حوزه دفاعی هستیم. همه ما باید قدردان امام راحل باشیم.

فرمانده نیروی انتظامی اضافه کرد: در امتداد حرکت حضرت امام خمینی(ره)، خلف صالح ایشان حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای جریان انقلاب را با قوت، قدرت و هوشمندی پیش بردند و باید خداوند را بواسطه وجود با برکت چنین رهبری فرزانه، فرهیخته، مقتدر و حکیم شاکر باشیم که موجب عزت مسلمانان هستند.

اشتری در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک فرا رسیدن میلاد با سعادت حضرت فاطمه الزهرا (س) اظهارکرد: از دست اندرکاران برگزاری همایش سراسری روسای پلیس فتا، استانها و معاونان حوزه مرکزی خصوصاً سردار "وحید مجید" - رئیس پلیس فتا - ناجا قدردانی می کنم. امروز پلیس فتا حائز جایگاه بسیار خوبی در کشور است و شاهد روند رو به رشد و توسعه این پلیس هستیم و باتوجه به اهمیت و حساسیت ماموریت های این پلیس طی چند سال اخیر در اولویت تقویت از لحاظ منابع تجهیزاتی و اعتباری بوده است و این مهم ادامه خواهد داشت.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به شیوع ویروس کرونا در جهان اظهارکرد: با شیوع ویروس کرونا شاهد کوچ خیلی از مردم از فضای حقیقی به فضای مجازی هستیم. در حقیقت بهره مندی از فضای مجازی در حال توسعه بوده و شایسته است که همراه با این تحولات و اتفاقات، فضای مجازی در کشور به شکلی مدیریت شود که گرفتار لطمه نشویم.

لزوم برآورد پنج ساله پیش روی فضای سایبری کشور

وی با تاکید بر لزوم تهیه برآورد از وضعیت پنج ساله پیش روی فضای سایبری کشور و برنامه ریزی در این عرصه اشاره کرد: ما صاحب دانش و تجربه قابل قبولی در حوزه فتا هستیم و باید ضمن بهره مندی از ظرفیت های موجود، توانمندی هایمان را در این عرصه ارتقا ببخشیم و به وضع موجود اکتفا نکنیم.

فعالیت پلیس فتا در ۲۶۸ نقطه از کشور

اشتری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره بر اینکه امروز پلیس فتا در ۲۶۸ نقطه از کشور فعال است، اشاره کرد: لازم است که در بازه زمانی سه ساله گستردگی فعالیت پلیس فتا در نقاط مختلفی از کشور حداقل به ۵۰۰ نقطه برسد و برای تحقق این مهم بایستی برنامه ریزی و ظرفیت سازی نماییم.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت فضای مجازی اشاره کرد: تقویت پلیس فتا همیشه از اولویت های ماموریتی نیروی انتظامی بوده است و این پلیس باید با توسل به نوآوری و ابتکار عمل همراه با بهره مندی از دانش و فناوری های روز، دستاوردهای خودرا ارتقا دهد.

لزوم جلب مشارکت های مردمی

اشتری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به لزوم جلب مشارکت های مردمی و همراه سازی آنان برای تحقق اهداف نیروی انتظامی افزود: علاوه بر اینکه باید وظایف و ماموریت های ذاتی و قانونی مان را با جدیت و هوشمندی دنبال نماییم و در این راستا از همراهی مردم در پیشبرد اهداف غافل نشویم، شایسته است که سهم سایر سازمان ها و دستگاه های ذی ربط به فراخور ماموریت مشخص شود. در حقیقت ناجا باید در یک موضوعاتی تصمیم گیرنده و در مولفه هایی نیز در روند تصمیم سازی ها اثرگذار باشد.

وی با اعلان اینکه تامین و توسعه امنیت و آسایش مردم برای ما حائز اهمیت و از خطوط قرمز است، اشاره کرد: نیروی انتظامی فارغ از دید سیاسی و جناحی و فقط در راه کسب رضایت رهبری و مردم حرکت و اقدام می کند.

اشتری با تاکید بر لزوم رصد هوشمندانه وقایع و تحرکات فضای مجازی توسط پلیس فتا افزود: استفاده و بهره مندی از فضای مجازی باید در بستری امن محقق شود به شکلی که خانواده ها دغدغه ای در حوزه استفاده فرزندانشان از فضای مجازی نداشته باشند البته تحقق این مهم با راه اندازی اینترنت ملی و شبکه های اجتماعی بومی محقق می شود.

وی بر لزوم اطلاع رسانی دقیق توام با آموزش های همگانی در حوزه ماموریت های پلیس فتا اصرار کرد و اظهار داشت: احصای لطمه ها و تهدیدات در این عرصه و اقدام در امتداد ارتقای آگاهی عمومی می تواند گامی در امتداد کاهش حوادث باشد البته باید خلاء های قانونی در حوزه سایبری را احصاء و برای رفع آنان با هماهنگی مراجع ذی ربط تلاش نماییم. بایستی مجازات جرم در فضای مجازی بازدارنده باشد.

هجمه مقابل ناجا

اشتری در بخش دیگری از سخنان خود با اعلان اینکه ناجا مورد حمایت مردم است، افزود: امروز شاهد اقتدار و اثربخشی نیروی انتظامی هستیم و نظرسنجی های برون سازمانی نیز بیان کننده افزایش اعتماد عمومی و مردمی به پلیس است و برخی هجمه ها مقابل ناجا در حقیقت بیان کننده اثربخشی ما است.

فرمانده نیروی انتظامی در بخش دیگری از سخنان خود با اعلان اینکه پلیس فتا چون سایر پلیس های تخصصی باید اولویت های ماموریتی خودرا احصاء و برمبنای آن حرکت نماید، بر لزوم رصد هوشمندانه تحرکات فضای مجازی اصرار کرد و اظهار داشت: برخورد با اراذل و اوباشی که در فضای مجازی در صدد " اوباش پروری" هستند، برخورد با کسانی که به دنبال خرید و فروش سلاح در این فضا و یا کالاها غیرمجاز و ممنوعه هستند همیشه در دستور کار این پلیس قرار بگیرد همین طور هرگونه فعالیت و اقدامی در امتداد قمار و شرط بندی آنلاین در فضای مجازی باید در رصد پلیس فتا باشد و مجرمان این فضا شناسایی و دستگیر شوند.

اشتری صیانت از کارکنان را حائز اهمیت برشمرد و اظهار نمود: بایستی صیانت و پشتیبانی از کارکنان همیشه ملاک عمل فرماندهان و مسئولان ارشد باشد. بنده اعتقاد دارم که همیشه حامی نیروهای وظیفه شناس و متعهدی باشیم که در قالب قانون عمل می کنند. از طرفی اگر قصوری از جانب نیرویی صورت بگیرد مورد رسیدگی و بازخواست قرار گیرد.

وی با اعلان اینکه نیروی انسانی بالاترین سرمایه سازمان است، اشاره کرد: مقام معظم رهبری همزمان با هفته ناجا با صدور پیامی، کارکنان ناجا را خدوم و زحمتکش نامیدند. ما باید قدردان چنین رهبری باشیم که ما را با این تعابیر خطاب می کنند و لازم است که تلاشمان را برای کسب رضایت معظم له بیش از پیش نماییم چونکه رضایت رهبری برای همه ما قوت قلب و امیدبخش است.

به گزارش پایگاه خبری پلیس در آخر این همایش از دو طرح "پویش مردمی کودکان سایبری " و " طرح فرهنگ یاران سایبری" با هدف توسعه اقدامات پیشگیرانه اجتماعی در حوزه سایبری، ارتقاء دانش و مهارت در این عرصه و... با حضور سردار " اشتری" رونمایی گردید.

منبع:

1399/11/14
12:06:03
0.0 / 5
798
تگهای خبر: آموزش , آنلاین , امنیت , پلیس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی