آخرین آمار مصدومان در زمین لرزه مرز اصفهان و كهگیلویه و بویراحمد

آخرین آمار مصدومان در زمین لرزه مرز اصفهان و كهگیلویه و بویراحمد سخنگوی سازمان اورژانس کشور از مصدومیت ۱۴ نفر افراد به دنبال وقوع زمین لرزه در مرز بین کهگیلویه و بویر احمد و اصفهان اطلاع داد.


مجتبی خالدی در گفتگو با ایسنا درباره تعداد مصدومان ناشی از زمین لرزه ۵.۶ ریشتری که حوالی ساعت گذشته در مرز بین استان های اصفهان و کهگیلویه و بویراحمد رخ داد اظهار نمود: تابحال ۴ نفر در سمیرم و ۱۰ نفر در دنا به خاطر ترس و فرار از زمین لرزه گرفتار مصدومیت شده اند.
وی با اشاره به اینکه این زمین لرزه یک پیش لرزه و تا کنون یک مورد پس لرزه داشته است اظهار داشت: به دانشگاه های اصفهان و یاسوج اعلام آماده باش شده و ۱۰ دستگاه آمبولانس و ۱ دستگاه اتوبوس آمبولانس از اصفهان و ۱۰ دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس از یاسوج مستقر هستند. جلسه شورای مدیریت بحران هم تشکیل شده است.
سخنگوی سازمان اورژانس کشور اظهار نمود: بر مبنای اعلام مرکز هدشار سریع سازمان هواشناسی بارش سنگین برف و باران در مناطق تحت تأثیر زمین لرزه طی ۴۸ ساعت آینده ادامه خواهد داشت.
ایشان در ادامه از مصدومیت ۲۴ نفر ناشی از ترس و فرار اطلاع داد و اظهار داشت: ۲۴نفر، ۴ نفر در سمیرم و ۲۰ نفر در دنا گرفتار مصدومیت شدند.
وی ادامه داد: به مرکز بهداشت شهر سی سخت صدمه وارد شده است و شاهد ترک خوردگی جزیی ۴۷ واحد مسکونی در بخش پادنا شهرستان سمیرم هستیم.
ریزش یک تونل در محور یاسوج به اصفهان/ زمین لرزه تا کنون کشته نداشته است

سخنگوی سازمان اورژانس کشور اظهار داشت: زمین لرزه سی سخت تا کنون فوتی نداشته است.

به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا مجتبی خالدی اظهار نمود: ساعت ۲۲: ۰۵ دقیقه زمین لرزه ای با قدرت ۵.۶ ریشتر در عمق ۱۰ کیلومتری زمین محدوده سی سخت در مرز بین استان اصفهان و کهگیلویه و بویر احمد را لرزاند. وی افزود: بیشتر گزارشاتی که ما دریافت کردیم از سی سخت بود و هم اکنون خرابی ها را در شهر سی سخت شاهد می باشیم که سبب مصدومیت برخی از هموطنان ما شده است.
وی ادامه داد: خوشبختانه تا به این لحظه فوتی در این محدوده نداشتیم. در مجموع حدود ۹۳ شهر و روستا در محدوده زمین لرزه وجود دارد که ۶۶ هزار نفر ساکن هستند.
سخنگوی سازمان اورژانس کشور اظهار داشت: پادنا، قاسملو، کهنگان احیانا بیشتر صدمه در معرض خطر را داشته باشند.
وی اظهار داشت: یک ریزش تونل را هم در محور یاسوج به اصفهان گزارش کردند. خالدی تصریح کرد: ۴۰ دستگاه آمبولانس و چهار دستگاه اتوبوس آمبولانس را در استان اصفهان، کاشان، شهر کرد و یزد در آماده باش نگه داشتیم و در استان کهگیلویه و بویراحمد هم ۱۰ آمبولانس و یک اتوبوس آمبولانس مستقر است.
وی ادامه داد: مشابه این زمین لرزه اردیبهشت ۹۷ رخ داد که ۱۰۵ مصدوم بر جای گذاشت. در حال آمادگی اعزام بیمارستان صحرایی و تجهیز بیمارستان تحت تأثیر هستیم، امیدواریم تعداد مصدومان کم باشد.
خالدی در ادامه از افزایش تعداد مصدومان اطلاع داد و در اینباره اظهار داشت: بر مبنای آخرین گزارش ها تعداد مصدومان ناشی از ترس و فرار به 36 نفر افزوده شده که 4 نفر در سمیرم و ۳۲ نفر در دنیا گزارش شده است.
وی از نصب شدن برق شهرستان دنا هم اطلاع داد و اظهار داشت: محور سی سخت - سمیرم هم توسط راهداری بازگشایی شده است.
خالدی خاطرنشان کرد: از مجموع 44 مصدوم تابحال 30 مصدوم ترخیص و 14 نفر در مراکز درمانی بستری هستند.
اخبار تکمیلی متعاقبا اعلام خواهد شد
منبع:

1399/11/30
12:06:03
0.0 / 5
566
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی